GTI VI

GTI VI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
preeedobar.. bulex da slučajno imaš trojku reko bi još i trojka za klasu bolja od četvorke...

a snaga.. šta bi trebali svakih 5 godina dizat dok ne dođu do 1000000KS il šta.. za prvu gti verziju je dosta.. morat će bit tu neki i edition35 kad dođe vrijeme, a i neka zamjena za r32 bi bilo logično da dođe.. a i 207ks i nije malo..

I šta nebi trebo bit TFSI(samo turbina) ne TSI(turbina-kompresor)?
 
Član
Drama dobar getaš,samo eto inače zamjerka ne za GTI nego za šesticu općenito..Toliko se govorilo o njoj i kako je Golf postao sumoran te da trebaju pravo osvježenje,i onda izbace VI koja je faktički samo redizajn V...
 
A nak (i nije to zato sto je vw) nego jbg zar GTI (bilo koji) ne bi trebao izazivati "woooooow" efekat.Vala ja sam slegnuo ramenima kad sam ga vidio,znaci bas je "nak nak" (ne knock-knock nego nako,nako)
 
Član
corrado je napisao(la):
preeedobar.. bulex da slučajno imaš trojku reko bi još i trojka za klasu bolja od četvorke...

a snaga.. šta bi trebali svakih 5 godina dizat dok ne dođu do 1000000KS il šta.. za prvu gti verziju je dosta.. morat će bit tu neki i edition35 kad dođe vrijeme, a i neka zamjena za r32 bi bilo logično da dođe.. a i 207ks i nije malo..

I šta nebi trebo bit TFSI(samo turbina) ne TSI(turbina-kompresor)?

mislim da nece biti r32 verzije, zamjenjena je sa novim sportskim širokom
golf ce biti u spec verziji, ne r32
 
Član
gaga je napisao(la):
corrado je napisao(la):
preeedobar.. bulex da slučajno imaš trojku reko bi još i trojka za klasu bolja od četvorke...

a snaga.. šta bi trebali svakih 5 godina dizat dok ne dođu do 1000000KS il šta.. za prvu gti verziju je dosta.. morat će bit tu neki i edition35 kad dođe vrijeme, a i neka zamjena za r32 bi bilo logično da dođe.. a i 207ks i nije malo..

I šta nebi trebo bit TFSI(samo turbina) ne TSI(turbina-kompresor)?

mislim da nece biti r32 verzije, zamjenjena je sa novim sportskim širokom
golf ce biti u spec verziji, ne r32

mora biti nešto jače.. za 35 godišnjicu će ga morat po običaju malo nabildat, a ak su do sad mk2,mk3,mk4,mk5 svi imali "jaču verziju" tipa g60,vr6/r32, zašto nebi možda u golfa stavili i r20t najavljen za scirocco.. mora i golf imat svoje, bio je i corrado vr6 sa mk3 pa je svejedno i trojka imala vr6, možda bude sad isto sa tim najavljenim r20t
 
Član
sta znam,standardno dobar,cak mi je i ljepsi nego V GTI,unutrsnjost mi se vise svidja nego kod V GTI-a,ako sam ja dobro cuo i procitao jos ranije imace 210ks a ovde se spominje 207,valjd je to to:lol:

gaga je napisao(la):
corrado je napisao(la):
preeedobar.. bulex da slučajno imaš trojku reko bi još i trojka za klasu bolja od četvorke...

a snaga.. šta bi trebali svakih 5 godina dizat dok ne dođu do 1000000KS il šta.. za prvu gti verziju je dosta.. morat će bit tu neki i edition35 kad dođe vrijeme, a i neka zamjena za r32 bi bilo logično da dođe.. a i 207ks i nije malo..

I šta nebi trebo bit TFSI(samo turbina) ne TSI(turbina-kompresor)?

mislim da nece biti r32 verzije, zamjenjena je sa novim sportskim širokom
golf ce biti u spec verziji, ne r32

bice r32 samo sto povlace V6 motor a stavice pojacani 2.0TFSI koji se vec pokazao u Audiju TTS i S3
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
a jbg sta bi vi... za prednji pogon 210 ks je optimalno i idealno...

da, al šta misliš onaj r20t najavljeni za scirocca, u golfu sa npr. 4x4 pogonom i svojih 270ks .. nema šta... to bi bio vrh..
edition35 valjda neće bit još tolka brutala, al mora doć još nešto extra,po mogućnosti 4x4 .. za 2-3 godine kad završim fax mora doć nešto jebemu lol
 
nece biti r32 nego ce biti r42 sa 350 ks

Nakon promocije Golfa VI GTI sa 2,0 litarskim agregatom od 210KS na Salonu automobila u Parizu, Volkswagen planira još snažnije varijante ovog modela.

Prema nezvaničnim informacijama, u planu su Golf GTI Plus, Golf GTD i Golf R42. Golf GTI Plus bi iz modifikovane verzije gore pomenutog 2,0 litarskog motora izvlačio do 270 konja (u paru sa sedmostepenim DSG menjačem sa duplim kvačilom i poogonom na sva četiri točka), čime bi praktično naslijedio dosadašnji Golf R32.

Za pogon novog Golfa GTD će prema istim izvorima biti zadužen common-rail dizelaš u verziji sa 125kW/170KS i 350 Nm obrtnog momenta, a kupcima će biti na raspolaganju od aprila sledeće godine. Nudiće se u kombinaciji sa šestpostepenim manuelnim ili DSG menjačem, dok će do 100 km/h ubrzavati za 8,2 sekunde.

Ova dva Golfa su tek uvod u ono najzanimljivije. Naime, u Volksweagenu navodno pripremaju i najsnažniji Golf R42, čija se pojavljivanje na tržištu može očekivati 2010. godine. Golf R42 (sa pogonom na sva četiri točka) bi trebalo da pod haubom krije 2,5 litarski twin-turbo petocilindraš (kakav će imati i budući Audi TT-RS i RS3) sa oko 350KS! Drugih detalja za sada nema, jedino se pominje da bi njegova proizvodnja trebalo da počne krajem 2009.

I na kraju i informacija da Volkswagen navodno planira da sedmu generaciju Golfa predstavi već 2012. godine.
 
Član
Dobru liniju ima,lijep GTI malo boja ova nepase al et i fele kako su samo mogli od prethodnog-nikako da skontam...............
 
Član
darko-gtd je napisao(la):
nece biti r32 nego ce biti r42 sa 350 ks

Nakon promocije Golfa VI GTI sa 2,0 litarskim agregatom od 210KS na Salonu automobila u Parizu, Volkswagen planira još snažnije varijante ovog modela.

Prema nezvaničnim informacijama, u planu su Golf GTI Plus, Golf GTD i Golf R42. Golf GTI Plus bi iz modifikovane verzije gore pomenutog 2,0 litarskog motora izvlačio do 270 konja (u paru sa sedmostepenim DSG menjačem sa duplim kvačilom i poogonom na sva četiri točka), čime bi praktično naslijedio dosadašnji Golf R32.

Za pogon novog Golfa GTD će prema istim izvorima biti zadužen common-rail dizelaš u verziji sa 125kW/170KS i 350 Nm obrtnog momenta, a kupcima će biti na raspolaganju od aprila sledeće godine. Nudiće se u kombinaciji sa šestpostepenim manuelnim ili DSG menjačem, dok će do 100 km/h ubrzavati za 8,2 sekunde.

Ova dva Golfa su tek uvod u ono najzanimljivije. Naime, u Volksweagenu navodno pripremaju i najsnažniji Golf R42, čija se pojavljivanje na tržištu može očekivati 2010. godine. Golf R42 (sa pogonom na sva četiri točka) bi trebalo da pod haubom krije 2,5 litarski twin-turbo petocilindraš (kakav će imati i budući Audi TT-RS i RS3) sa oko 350KS! Drugih detalja za sada nema, jedino se pominje da bi njegova proizvodnja trebalo da počne krajem 2009.

I na kraju i informacija da Volkswagen navodno planira da sedmu generaciju Golfa predstavi već 2012. godine.



skoro sam crko kad sam ovo pročitao, ti to zajebavaš ili je ovo istina?
 
Član
corrado je napisao(la):
darko-gtd je napisao(la):
nece biti r32 nego ce biti r42 sa 350 ks

Nakon promocije Golfa VI GTI sa 2,0 litarskim agregatom od 210KS na Salonu automobila u Parizu, Volkswagen planira još snažnije varijante ovog modela.

Prema nezvaničnim informacijama, u planu su Golf GTI Plus, Golf GTD i Golf R42. Golf GTI Plus bi iz modifikovane verzije gore pomenutog 2,0 litarskog motora izvlačio do 270 konja (u paru sa sedmostepenim DSG menjačem sa duplim kvačilom i poogonom na sva četiri točka), čime bi praktično naslijedio dosadašnji Golf R32.

Za pogon novog Golfa GTD će prema istim izvorima biti zadužen common-rail dizelaš u verziji sa 125kW/170KS i 350 Nm obrtnog momenta, a kupcima će biti na raspolaganju od aprila sledeće godine. Nudiće se u kombinaciji sa šestpostepenim manuelnim ili DSG menjačem, dok će do 100 km/h ubrzavati za 8,2 sekunde.

Ova dva Golfa su tek uvod u ono najzanimljivije. Naime, u Volksweagenu navodno pripremaju i najsnažniji Golf R42, čija se pojavljivanje na tržištu može očekivati 2010. godine. Golf R42 (sa pogonom na sva četiri točka) bi trebalo da pod haubom krije 2,5 litarski twin-turbo petocilindraš (kakav će imati i budući Audi TT-RS i RS3) sa oko 350KS! Drugih detalja za sada nema, jedino se pominje da bi njegova proizvodnja trebalo da počne krajem 2009.

I na kraju i informacija da Volkswagen navodno planira da sedmu generaciju Golfa predstavi već 2012. godine.



skoro sam crko kad sam ovo pročitao, ti to zajebavaš ili je ovo istina?



interesantan text nadam se da ce biti tako... sto se tice sadasnjeg gti-a i 210 ks ja kazem taman :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top