GSM GPS LOKATOR VOZILA

GSM GPS LOKATOR VOZILA

Član
Bolje ti je dobar alarm definitivno, GPS ti skoro ni cemu ne sluzi kad je u pitanju sigurnost auta od kradje, jer vjerujem da danas svaki lopov ima Jammer koji blokira GSM i GPS signal, tako da kad se sa tom spravicom koja nije ni skupa pojavi u blizini 5m od tvog auta ti ga vise ne mozes pratiti, na karti on vise ne postoji.
To pracenje auta je dobro za firme, npr imas firmu i podijelis radnicima auta na zaduzenje, na kraju mjeseca fino sjednes i pogledas ko se vozikao autom u privatne svrhe.
A ovaj detaljan opis iz prvog oglasa dovoljno govori o prodavacu, lik ili nije cuo za Jammer ( u sto cisto sumnjam ) ili fata neupucene na foru.
Tako da nemoj da nasjednes na supljak "bolje od svakog alarma"
 
Član
Modul je možda 200KM, a taj modul ti vrijedi 0 bez web softwarea za praćenje auta (za to trebaš imati pretplatu od par KM mjesečno), u najboljem slučaju lopov neće imati jammer... uvijek je najbolje i mehanička zaštita, i elektronska, a i GPS nije loša stvar... I još jedan savjet, takve stvari se ne kupuju na PiK :)
 
Član
Oglas preveden sa Google Translate dovoljno govori o svojoj ozbiljnosti ;) GPS je odlična stvar, ali na ovo smeće bi samo bacio pare ;)
 

MTR

Član
to je nesto prejeftino , ja sam 2004/2005 ugradio u BMW-a E60 taj GSM/GPS uredjaj u Zagrebu u firmi Kolnoa i kostao me je oko 1700 KM tada , super stvar , ako dodje do nasilnog otvaranja vrata operater te zove i provjerava da li je vlasnik kod auta ili ne , ako nije blokira vozilo ( paljenje , struja ) i zakljucava vrata , ako nema operatera imas preko moba sifru ukucas i isto uradis , ima jos funkcija samo da ne nabrajam dalje.
Uglavnom to je nesto prejeftino
 
Član
Ovi kineski su mnogo bolji neko "made in germany" sto sam koristio

Ovo ti je beze zastita, radio za firmu gdje sam ugradjivao i servisirao slicne uredjaje u auta i blinde. Nisu nam jednom auto ukrali :)
 
Član
Izvini, nisam prosli put stigao na napisem nesto o ovome.

Ovaj kinez sto si ti stavio je sigurniji od neki jaci brendova. Jedina mana ovi kineza je slab prijem al sigurno nece stati sa radom. Dok ovi bolji uredjaji malo malo pa stanu, al imaju zato prijem fantazija, da si u neznam ti kakvom kanjonu veza nece puknuti.

Ovo nije losa zastita za neka malo losija auta zato sto niko nece posumljati da su u takvom autu nalazi uredjaj za pracenje. Al kad bi recimo bio u pitanju neki Merc il BMW malo bjesniji, onaj ko bude imao opremu i znanja da ukrade takvo auto ima sigurno jammer da pokrije radijus od neki 20metar sto je sasvim dovoljno a kosta neki jebeni 20ak dolara

Pa se ti saberi :)
 
Član
MTR je napisao(la):
to je nesto prejeftino , ja sam 2004/2005 ugradio u BMW-a E60 taj GSM/GPS uredjaj u Zagrebu u firmi Kolnoa i kostao me je oko 1700 KM tada , super stvar , ako dodje do nasilnog otvaranja vrata operater te zove i provjerava da li je vlasnik kod auta ili ne , ako nije blokira vozilo ( paljenje , struja ) i zakljucava vrata , ako nema operatera imas preko moba sifru ukucas i isto uradis , ima jos funkcija samo da ne nabrajam dalje.
Uglavnom to je nesto prejeftino
U to vrijeme ta oprema i jeste bila skuplja, pogotovo u Zagrebu zbog njihovog standarda.
A bas me zanima kako bi operater skontao da su vrata otvorena kad bi neko prisao autu sa Jammerom, ili kako bi ga blokirao s obzirom da citav sistem radi preko GSM-a.
Mislim da se niko nece usuditi krasti malo bolje auto bez da ponese Jammer, dobra je stvar mozda za dvicu golfa i auta u tom rangu jer ih moze ukrasti i neki mahalski klosarcic, ali za skuplja auta to je nikakva zastita.
Kod mene na poslu svako auto ima to pracenje, ja sam ga preko firme mogao ugraditi na 100 rata ali koji ce mi K kad je danas skuplja tura pica raji u kafani nego jedan Jammer.
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
to je nesto prejeftino , ja sam 2004/2005 ugradio u BMW-a E60 taj GSM/GPS uredjaj u Zagrebu u firmi Kolnoa i kostao me je oko 1700 KM tada , super stvar , ako dodje do nasilnog otvaranja vrata operater te zove i provjerava da li je vlasnik kod auta ili ne , ako nije blokira vozilo ( paljenje , struja ) i zakljucava vrata , ako nema operatera imas preko moba sifru ukucas i isto uradis , ima jos funkcija samo da ne nabrajam dalje.
Uglavnom to je nesto prejeftino
U to vrijeme ta oprema i jeste bila skuplja, pogotovo u Zagrebu zbog njihovog standarda.
A bas me zanima kako bi operater skontao da su vrata otvorena kad bi neko prisao autu sa Jammerom, ili kako bi ga blokirao s obzirom da citav sistem radi preko GSM-a.
Mislim da se niko nece usuditi krasti malo bolje auto bez da ponese Jammer, dobra je stvar mozda za dvicu golfa i auta u tom rangu jer ih moze ukrasti i neki mahalski klosarcic, ali za skuplja auta to je nikakva zastita.
Kod mene na poslu svako auto ima to pracenje, ja sam ga preko firme mogao ugraditi na 100 rata ali koji ce mi K kad je danas skuplja tura pica raji u kafani nego jedan Jammer.
Pa da.. sada u BiH mozes naci preko 20ak firmi/privatnika koje se bave time. Gdje sam ja radio mi se svidjalo to sto ljudim imaju svoj softwer i ako tebi sta neodgovara posaljes primjedbu i ljudi isprogramiraju sve po tvojoj zelji. Pored pracenja vozila mogao si dobiti i blokade motora, mjerenje goriva i tako to..
Mada uz ove uredjaje sto je kolega stavio gore na pik mislim da dobijes i cd sa softwerom
 
Top