Grijanje motora BMW 524TD

Grijanje motora BMW 524TD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam BMW 524 TD, sve me extra slusa medzutim kad idem uz brdo negdje vise ili na autoputu kad vozim vise od 100 km na sat, pocinje da mi raste temperatura. Neznam sta je otislo sumljam isto na termostat jeli ventilator mi vrti uvjek istom brzinom nikako ne osjetim da se pali, u zadnje vrijeme skontao sam kada idem niz brdo naprimjer da mi spadne temperatura poprilicno vise neg sto je ocekivano. Dali neko zna u cemu je rijeci.

P.S. - Sipao sam vode a neznam kako se zrak istjera ponovo van !! da nije do zraka, i primjetio sam kada je vruc bas se crijevo sto ide od hladnjaka bas bude tvrdo, a kad se ohladi motor ono ne bude ni priblizno tako tvrdo !
 
Član
Ja sam imao slicno iskustvo na ex golfu III. Pokusao sam mijenjati termostat, vozio kod majstora da izbaci zrak iz sistema, i nista. Na kraju sam morao da puknem dobru lovu jer je majstor skontao da je otisao dihtung glave... Moj savjet ti je da pokusas prespojiti ventilator da radi stalno najvecom brzinom (ako kod BMW-a ima vise brzina) pa vidi hoce li se onda grijati, ako bude, vjerovatno imas isti problem kao sto sam ja imao.
 
Član
Ima li taj tvoj motor visokostati, cini mi se da ima zna da se tako desaje zbog njega. A sto se tice zraka u sistemu to treba majsotr uraditi, u svakom slucaju preporucujem ti da sto prije otjeras majstoru, mada ako ti je prokuho odma planiraj dihtung glave, jer tvrdo crijevo je znak istog.

Pozz
 
Član
prvo se provjeri dali valjda otvara termostat po meni je to osnovno obrazovanje koje se mora znati ;)
a i zbog tog moze puhati crijeva jer ne otvara a zadnje je dihtung
 
Član
glava otisla u racku 99% velika mana kod 24td ali u najboljem slucaju mozda je samo dihtung ali cisto sumnjam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top