grijanje golf 2

grijanje golf 2

Član
golf 2,golf 3,vento,pasat 3,pasat(medjuserija) delfin, sve ista kucista,izvadi to kuciste van,izvadi iz njega kiler,otkaci zakacke od dijela dje je motoric grijanja,skini taj dio i dobit ces prostor da komotno polijepis klapne,nema potrebe da rastavljas kuciste.
 
Član
golf 2,golf 3,vento,pasat 3,pasat(medjuserija) delfin, sve ista kucista,izvadi to kuciste van,izvadi iz njega kiler,otkaci zakacke od dijela dje je motoric grijanja,skini taj dio i dobit ces prostor da komotno polijepis klapne,nema potrebe da rastavljas kuciste.

Da ne otvaram drugu temu,znaci redom,povadim plastike sve ispod sto dodju,konzolu okolo mjenjaca,gore one prekidace,pukaljke dvije glavne one,mislim resetke one,
I sta onda ?..Trebao bih skidati desno motoric grijanja i onaj saraf jedan ali kazete da ne treba ?..Kako rastviti kuciste gdje su klapne da ih ne moram vaditi vani ?
Svi mi kazu da moram sve vaditi,a ja necu jer ima puno posla bezveze..Moze li neko objasniti malo detaljnije ako nije frka ;)..

fotografija110_1.jpg


Hvala unaprijed
 
Poslednja izmena:
Ako ces samo klapne ljepiti, odavij samo onaj jedan saraf ispod haube s desne strane. Unutra skines onu plastiku sto dodje iznad noga na desnoj strani. Kad to skines skini motoric i onda skini ovo kuciste na kojem dodje motoric. Kad iscupas podvuci se ispod table i vidit ces te klapne. Malo ih je nezgodno tako polijepiti ali moze se. Ja ih lijepim samoljepiljivom alu folijom i bas dobro drzi i odljepljiva se
 
Član
Ako ces samo klapne ljepiti, odavij samo onaj jedan saraf ispod haube s desne strane. Unutra skines onu plastiku sto dodje iznad noga na desnoj strani. Kad to skines skini motoric i onda skini ovo kuciste na kojem dodje motoric. Kad iscupas podvuci se ispod table i vidit ces te klapne. Malo ih je nezgodno tako polijepiti ali moze se. Ja ih lijepim samoljepiljivom alu folijom i bas dobro drzi i odljepljiva se

Konzolu okolo mjenjaca ne moram dirati,niti lijevo nista ?..Niti gore prekidace one i gdje muzika dodje,znaci skinem nosac motorica , mislim kuciste i vide se klapne s ti mda odavijem saraf prije pod haubu,hvala ti druze ;)..
Ko ce hladnjak vaditi i ono sve,moram probati..

Ja cu uzeti pancirnu traku sivu,a kontao sam koamd lima izrezati i sa pleh sarafima probati zaviti unutra ali je nemoguce dok ne bi sve skinuo i rastavio tako da cu ovim ljepilom opet probati ;)
 
Konzolu okolo mjenjaca ne moram dirati,niti lijevo nista ?..Niti gore prekidace one i gdje muzika dodje,znaci skinem nosac motorica , mislim kuciste i vide se klapne s ti mda odavijem saraf prije pod haubu,hvala ti druze ;)..
Ko ce hladnjak vaditi i ono sve,moram probati..

Ja cu uzeti pancirnu traku sivu,a kontao sam koamd lima izrezati i sa pleh sarafima probati zaviti unutra ali je nemoguce dok ne bi sve skinuo i rastavio tako da cu ovim ljepilom opet probati ;)
Nista to skidati sto si naveo, samo s desne strane onu plastiku, Trebala bi ta traka dobro drzati, a to s limom nije mi bas dobra ideja, zakon je klapne samo zaljepiti;)
 
druze radio sam ja na 10 golfova te klapne i dat cu ti naj jednostavniji savjet za njihovu reparaciju....

sta se sve mora skinuti:
- konzola oko mjenjaca
-polica ispod suvozacevih nogu
-motoric (ventilaator)
-njegov poklopac ispod haube ( kad budes vraco taj poklopac nabaci na njega hulahopku da ti ne uvlaci lišće u ventilator)
-kuciste ventilatora
-srednjeotvore ventilacije
-prednji poklopac ispod kojeg je druga glavna klapna ( 2 matice sa strana 10-ke i par zakacki )

to je sve najminimalnije sto moras poskidat da rijesis 2 glavne klapne
prva klapna od ventilatora slui za toplo hladno a druga (prednja ) sluzi za usmjeravanje zraka p.s imaju jos 2 manje ali one su od full plastike nisu izbusene ko ove velike ;)

za lijepljenje klapni koristi eko kozu i lijepi je s silikonom koji lijepi kamen jer taj silikon brzo susi a ne smrdi dok ti sve pomontiras nazad on je vec suh taj silikon ti je cca 6 KM a za kozu ti govorimm jer je s njom najlakse manevrisat budes vidio o cemu ti pricam ;)

P.S zaboravih ti napomenut kad sve rasklopis pripremi dobar kompresor da ispušeš smece iz malog hladnjaka ;)
 
Član
druze radio sam ja na 10 golfova te klapne i dat cu ti naj jednostavniji savjet za njihovu reparaciju....

s

Vadim li sve onda vani ili mogu lijepit i u autu ?..Znam da sam prosle godine skidao i crijeva od maloh hladnjaka i jos par szvari i sve vadio vani,hvala ti na savjetu,

velika pomoc i detaljno,

svaka cast ;)

p.s.Ovaj tekst cu uslikati i lagano rastavljati :D,ako se nema jos sta poskidati ?..

Ne trebam prekidace i muziku dirati niti blendu od prekidaca?..Kako se skida kuciste ventilatoraa ?..
 
Vadim li sve onda vani ili mogu lijepit i u autu ?..Znam da sam prosle godine skidao i crijeva od maloh hladnjaka i jos par szvari i sve vadio vani,hvala ti na savjetu,

velika pomoc i detaljno,

svaka cast ;)

p.s.Ovaj tekst cu uslikati i lagano rastavljati :D,ako se nema jos sta poskidati ?..

Ne trebam prekidace i muziku dirati niti blendu od prekidaca?..Kako se skida kuciste ventilatoraa ?..


Ne vadi se nista vani osim poklopaca tj.poklopca prednje klapne (smijer zraka ) i samog poklopca ventilatora njeg drzi jedan saraf iz motornog prostora on je na vatrozidu i imas saraf gore kod brisaca na onom gdje vuce zrak ventilator to se samo šarafa a da rasklopis tj. odvojis kutiju od ventilatora moras poodkacat one zakacke vidit ces one su limene njih kad odkacis sve je kasnije lahko napatit ces se skinut 3 s zadnje strane ali lagano nije hića sebi radis ;)


P.S muzika ostaje blenda ostaje komande za paljenje i smijer vazduha i to ostaje samo ispod automata vadis one dvia izduva da cijev mozes istekat koja prekriva klapnu od smijera vazduha
 
Član
Ne vadi se nista vani osim poklopaca tj.poklopca prednje klapne (smijer zraka ) i samog poklopca ventilatora njeg drzi jedan saraf iz motornog prostora on je na vatrozidu i imas saraf gore kod brisaca na onom gdje vuce zrak ventilator to se samo šarafa a da rasklopis tj. odvojis kutiju

Super kolega,hvala ti..A te dvije 10 ke sarafi odnosno matice dodju isto tu negdje ispod poklopca kad skinem,jer se ne sjecam od prosle godine,bio ej mrak i ja sam skidao za ovim kosmijom jednim :D
 
jok te dvije10 drze samo plastiku tjracvu-poklopac prednje klapne a oni se vide kad izvadis konzolu mjenjaca
 
Top