Gorivo ?

Gorivo ?

Član
golf 2 dizel obicni..koje gorivo sipati da se sacuva boš pumpa da ne bi procurila jel ima sad obicnog dizela na pumpama za starije automobile tipa golf 2 ili je samo euro dizel i kakva iskustva imate da li neko to radi da sipa dvotaktol ili atf ili obicno ulje za motor u rezervoar u omjeru 30 l nafte 0.3 l ulja ??
 
Član
vidis mozda je i meni od euro dizela crkla dizna na PD motoru, nisam o tome razmisljao, morat cu pocet lozu sipat;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
vidis mozda je i meni od euro dizela crkla dizna na PD motoru, nisam o tome razmisljao, morat cu pocet lozu sipat;)

haj javi kakvi su utisci od loze :cool: ja sam pitao za starija auta a ne za novija auta koja nemaju euro 3
 
Član
ja koliko znam na pumpama ima dizel euro4 i euro5, i razlika je u 0.10kf
ja nikad u stila nisam ni pomislio da sipam taj jeftiniji za 0.10 jer kad sipam sipam uvijek isto para :D ali i motor mi je euro4
dok komsija vozi golfa 4 karavana sa euro 3 motorom i sipa ovaj jeftiniji vec 2 godine i nikad mu nista nije bilo, on starom govorio posto ima i stari golfa 4 ali ni stari nece ni da pomislja na to.. kad sipas za 20KM il bilo 8litara il bilo 7.80litara isti ti djavo :cool::cool:
 
Član
Ne isplati se sipati skuplje kad je to svejedno isto sto sipas, a skuplje placas, sipaj i ne razmisljas o gorivu puno, pogotovo na golfu II koji guta sve moguce ;)
 
Član
iz iskustva ti kazem da na lozu najbolje ide :cool::cool:

a sto se tice tih neki gumica,to je moguce od euro 5
u mog cice na passatu 1999 god. su isto otisle gumice i procurila pumpa,i rekli mu da je moguce da je od euro 5 dizela,sad neznam dal je od tog il od cega drugog,samo znam da su mu u austri radili irekli da je najvjerovatnije zbog toga
 
Član
elmir je napisao(la):
ja koliko znam na pumpama ima dizel euro4 i euro5, i razlika je u 0.10kf
ja nikad u stila nisam ni pomislio da sipam taj jeftiniji za 0.10 jer kad sipam sipam uvijek isto para :D ali i motor mi je euro4
dok komsija vozi golfa 4 karavana sa euro 3 motorom i sipa ovaj jeftiniji vec 2 godine i nikad mu nista nije bilo, on starom govorio posto ima i stari golfa 4 ali ni stari nece ni da pomislja na to.. kad sipas za 20KM il bilo 8litara il bilo 7.80litara isti ti djavo :cool::cool:

u tebe je euro3 motor, ako je iz uvoza i ima možda zelenu plakatu na sajbi onda je neki platio malo skuplje katalizator ;)

a ljudi sta god da naspete nema od našeg goriva ništa
znam iz iskustva kad sam vozio stila iz njemačke nasuo pun rezervar kad sam krenuo do bosne je sve potrosio u bosni naspem 30 KM goriva i odma osjetio da je auto u nizim obrtajima izgubilo 20 % snage ;)
 
bez ljutnje druze al valjas gluposti ne mogu da ne napisem
vec 2 godine jaran mi vozi na preradjeno ulje, na lozu pa mjesa i benzina sa svim tim licno ja i on sipamo u njegov rezervar doduse zimi malo manje ulja preradjenog jer je gusto pa nece da pali al ljeti sta mu padne pod ruku sipa i nikad nista al znaci nikad nista ni pumpi ni motoru ne kazem da je to ok al kad on to radi vec 2 god bez prestanka i nista se ne desava nece ni tebi od normalnog sipanja jer ljudi su u ratu vozili na trafo ulje pa nista :)
 
Član
sto se tice ovog goriva, u pravu si drug odu gumice, propisa pumpa.. za ove stare dizele, najbolje lozu, nek prica ko sta hoce.
 
Top