Gorivo peugeot 206

Gorivo peugeot 206

Jedna jako zanimljiva situacija....kada uspem gorivo, kazaljka pokazuje koliko ima, cim malo duze vozim ili ugasim auto, ona spadne na drugi podiok.... neko ce reci ok je to, ai jako nervira stalno moras razmisljati koliko goriva ima..... :icon_question: sta reci za to? hvala
 
Pa zavisi kako parkiras, da li je uzbrdo ili nizbrdo, jer je mali rezervar, tako je u mene u saxu bilo, nizbrdo kad je parkiran pokazuje vise, a uzbrdo uvijek manje, ja sam mjerio potrosnju, i uvijek znao koliko mogu kilometara preci kad naspem goriva, i mene je to nerviralo....
 
almir_gr je napisao(la):
Pa zavisi kako parkiras, da li je uzbrdo ili nizbrdo, jer je mali rezervar, tako je u mene u saxu bilo, nizbrdo kad je parkiran pokazuje vise, a uzbrdo uvijek manje, ja sam mjerio potrosnju, i uvijek znao koliko mogu kilometara preci kad naspem goriva, i mene je to nerviralo....

znas kako, kod mene nigdje nema brda niti icega...:icon_smile: sve ravne druze.... niti curi igdje ista....;)
 
Član
hmm prije ti vidi taj plovak, a vidi cak i kazaljku od km/h sto ti pokaziva gorivo ja sam imo isto problema s njom pa je napravio.Btw sad nebitno jesam na uzbrdici ili ravnici uvjek mi pokazuje tocno znaci ne pomjera se...
 
Član
Vrlo moguće da je prljavština iz goriva začepila plovak. Vrlo je jednostavno izvaditi i pumpu i plovak ako imaš vremena pa da pogledaš. Polovan je isto jeftin po otpadima. Imao sam problem da mi je zaglavio na rezervi i na "cenera" i "cvaju" nije reagovao.:D
Došao sam mu glave sa pedesetkom i otčepio ga.:icon_biggrin:
 
OggyBoy je napisao(la):
Vrlo moguće da je prljavština iz goriva začepila plovak. Vrlo je jednostavno izvaditi i pumpu i plovak ako imaš vremena pa da pogledaš. Polovan je isto jeftin po otpadima. Imao sam problem da mi je zaglavio na rezervi i na "cenera" i "cvaju" nije reagovao.:D
Došao sam mu glave sa pedesetkom i otčepio ga.:icon_biggrin:

he he he, care koliko god da se naspe tako bude:icon_mad: nego malo savjet kako se vadi pumpa i plovak, imam neki zelju da malo sam cackam oko toga :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
evo kad je vec tema otvorena..mogu i ja da se ubacim..u mene opet druga stvar..ne znam da li je to ok kod njih.. naspem full a on ne pokazuje da je full..nego izmedju predzadnje crte i fulla :icon_confused:
 
Član
pajooo je napisao(la):
evo kad je vec tema otvorena..mogu i ja da se ubacim..u mene opet druga stvar..ne znam da li je to ok kod njih.. naspem full a on ne pokazuje da je full..nego izmedju predzadnje crte i fulla :icon_confused:

To ti je to, kao da je bitno. A za vađenje pumpe, jednostavno, skini zadnje sjedište (5 sec. posla), i vidjećeš gdje se nalazi. Počni polako one plastikice da skidaš, vidjećeš šta ti treba od alata usput i onda ćeš tek vidjeti koliko je jednostavno.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
pajooo je napisao(la):
evo kad je vec tema otvorena..mogu i ja da se ubacim..u mene opet druga stvar..ne znam da li je to ok kod njih.. naspem full a on ne pokazuje da je full..nego izmedju predzadnje crte i fulla :icon_confused:

To ti je to, kao da je bitno. A za vađenje pumpe, jednostavno, skini zadnje sjedište (5 sec. posla), i vidjećeš gdje se nalazi. Počni polako one plastikice da skidaš, vidjećeš šta ti treba od alata usput i onda ćeš tek vidjeti koliko je jednostavno.;)

eh ja...posto sam tek poceo vozati puga..neznam kolikoa mu je granica (do koliko se moze vozati kad se upali rezerva)..u mene se upali skroz rano..daleko od srvenih onih..:icon_confused:
 
Član
tabla sa instrumentima ti ne valja, to je standardna mana kao i onaj razdrndani obrtomer. Imao sam slicnih problema sa igranjem skale, cak je "zuta rezerva" znala da se upali na pola rezervoara.
Zbog uspavanog oprtomera ugradio sam instrumente od GTI-a i sada sve normalno sljaka. Ako imas mogucnosti namontiraj drugu tablu i testiraj, ovo ti ovako olako govorim jer je smesno razmontirati.
da si mi blize posudio bih ti svoju.
 
Član
pajooo je napisao(la):
eh ja...posto sam tek poceo vozati puga..neznam kolikoa mu je granica (do koliko se moze vozati kad se upali rezerva)..u mene se upali skroz rano..daleko od srvenih onih..:icon_confused:

Ja sam vozio preko 150km od kad se upalila i nije stao. Doduše, kod mene board comp pali rezervu na nekih 120km do pumpe, kad prestane odbrojavati, onda je za brigu.:D
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
pajooo je napisao(la):
eh ja...posto sam tek poceo vozati puga..neznam kolikoa mu je granica (do koliko se moze vozati kad se upali rezerva)..u mene se upali skroz rano..daleko od srvenih onih..:icon_confused:

Ja sam vozio preko 150km od kad se upalila i nije stao. Doduše, kod mene board comp pali rezervu na nekih 120km do pumpe, kad prestane odbrojavati, onda je za brigu.:D

bas cu slikat kad mi se upali rezerva..jer upali se puno prije crvenih crtica :icon_question:
 
Top