golf4 tdi 74kv nece preko 4000 obrtaja

golf4 tdi 74kv nece preko 4000 obrtaja

Član
ja nikad nisam ni probao preko 3.5k obrtaja jer to je dizel, nema svrhe dalje ga saltati...
 
Član
moj drug ima trojku 1.9 tdi motor 110 hp i kad stavi chip ja licno sam se uvjerio i vozio cim dostigne 4000 obrtaja s chipom imam osjecaj kao da auto bukvalno ugasi,krene usporavati,tako da ga moras saltati prije nego dostigne 4000,da li je to radi chipa i sigurnosti uradjeno ne znam
 
Ja sam svog samo jednom do 4 hiljade zavrtio,i auto je promijenilo totalno zvuk,vidiš da to nije za njega,da se auto pati .. To sam samo jednom u prvoj uradio i rekao sam da više nikad mu to neću priuštit' i neću .. Tako da,druže moj moj savjet ti je ako oćeš auto da ga dereš u obrtaje kupi sebi benzinca pa ga deri u 8 'iljada koliko oćeš .. TDI nije za to ;)
 

MTR

Član
aaaa bog te , pa sta ce ti obrtaji preko 4000 milje ?? sve i jedan TDI je dobar u rsponu od min 1500 do 3500 , preko toga je ko magare
 
Član
a jerane sto nebi mogao preko 4 kad treba preko 4 da ide po fabrici onda treba i kod njega tako da je nije pitanje trebali mu ili ne :icon_mad:
 
Član
kod mog fIkusa tdci-a se pali turbina tek na 1900 obrtaja tako da ne bi mogao nista da ga ne zabijem do 5000...sad ne znam jel kod svakog ovako ili moje nesto nije u dure :icon_question:
 
Član
NeverMind je napisao(la):
a jerane sto nebi mogao preko 4 kad treba preko 4 da ide po fabrici onda treba i kod njega tako da je nije pitanje trebali mu ili ne :icon_mad:

Prvo se informisi prije nego iznese "fabricke tvrdnje ",evo na ovom linku finu procitaj gdje maksimalna snaga dostupna( a to je 4000 obrt.) znaci sve preko toga je sviranje ku*cu za male pare, a dodaj na to sve kolko su te cetvorke stotine hiljada kilometara presle i ko zna u kakvom su stanju ti motori,turbine itd...

http://www.auto-types.com/volkswagen-golf-19-tdi-100pk-pacific-5-doors-hatchback-5-speed-manual-40342.html
 
Član
vladica85 je napisao(la):
NeverMind je napisao(la):
a jerane sto nebi mogao preko 4 kad treba preko 4 da ide po fabrici onda treba i kod njega tako da je nije pitanje trebali mu ili ne :icon_mad:

Prvo se informisi prije nego iznese "fabricke tvrdnje ",evo na ovom linku finu procitaj gdje maksimalna snaga dostupna( a to je 4000 obrt.) znaci sve preko toga je sviranje ku*cu za male pare, a dodaj na to sve kolko su te cetvorke stotine hiljada kilometara presle i ko zna u kakvom su stanju ti motori,turbine itd...

http://www.auto-types.com/volkswagen-golf-19-tdi-100pk-pacific-5-doors-hatchback-5-speed-manual-40342.html

meni pise 3800 , pa ne kontam nikako :icon_question:
 
Član
golf2 je napisao(la):
sta znaci 3800?? da samo moze vrtiti do 3800 ili :icon_question:

Moze on sigurno nominalno jos preko toga al nemas nikakvog efekta,samo patis motor,jer ti je rekao da ti je sva snaga tu na 3800 obrt.
 
Član
vladica85 je napisao(la):
golf2 je napisao(la):
sta znaci 3800?? da samo moze vrtiti do 3800 ili :icon_question:

Moze on sigurno nominalno jos preko toga al nemas nikakvog efekta,samo patis motor,jer ti je rekao da ti je sva snaga tu na 3800 obrt.

Fora je da mora da se vrti i preko toga.

Npr, meni je max power na 5750, a blokada na 6250. Da nema blokade, ne znam koliko može da se vrti, vjerovatno dok se ne raspadne, ali bitno je da može da se vrti i preko max power rpm-a.
Fora je što je ovo ugljara, sigurno ubijena do dna, začepljena i pred riknjavanjem.
Jedini lijek koji bih ja probao je kidanje do panja, pa šta mu Bog da, il' će se pročepiti il' će krepati.:123:
 
Top