Golf2 i Golf4 lista potrosnje i ostalih karakteristika

Golf2 i Golf4 lista potrosnje i ostalih karakteristika

Član
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:
 
Skrabo je napisao(la):
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:

sasvim normalno da tdi trosi manje od sdi-a :icon_smile:, takodje gol2 td od d....

Samo imaju ovde greske....naprimer golf 2 td 60ks ne ide 162kmh....
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:

sasvim normalno da tdi trosi manje od sdi-a :icon_smile:, takodje gol2 td od d....

Samo imaju ovde greske....naprimer golf 2 td 60ks ne ide 162kmh....

mozda i nije to greska ja sam vozio fabiju 165Kmh a fabricki pise 154kmh ;)
 
Član
aha, znas koliko ova "mala" auta lazu iznad 160... i sam sam uhvatio na autoputu laganu nizbrdicu, vjetar u ledja, 190km/h na satu, po gps-u bilo oko 160-tak, ne sjecam se tacno...
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:

posto imam tdi-a od 110KS mogu reci slijedece:

TDI 110KS ce trositi manje od SDI-a samo u slucaju da se jako pazi na potrosnju, dok za normalnu voznju cisto sumnjam (ne znam potrosnju SDI-a u gradu realnu), najnize sto mi je golf trosio po gradu je...skoro 6.5l ali ne vrijedi, realno se vrti oko 7l i iznad
 
u normalnoj voznji tdi manje trosi a pri punom gasu mozda ce tdi trosit vise ali ce letiti na spram sdi-a:icon_smile:, ali opet ce tdi pri sdi-ovih maksimalnih npr: 160kmh trositi manje od sdi-a :lol:

Skrabo je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:

sasvim normalno da tdi trosi manje od sdi-a :icon_smile:, takodje gol2 td od d....

Samo imaju ovde greske....naprimer golf 2 td 60ks ne ide 162kmh....

mozda i nije to greska ja sam vozio fabiju 165Kmh a fabricki pise 154kmh ;)

ovde se radi o fabrickim podacima a ne kolko je ko vozio ;)

162kmh je sigurno greska.....ne moze on biti brzi od td-a 70ks (160kmh):icon_question:

ja sam vozio ovog golfa sa 60ks:123:
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
u normalnoj voznji tdi manje trosi a pri punom gasu mozda ce tdi trosit vise ali ce letiti na spram sdi-a:icon_smile:, ali opet ce tdi pri sdi-ovih maksimalnih npr: 160kmh trositi manje od sdi-a :lol:

Skrabo je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:

sasvim normalno da tdi trosi manje od sdi-a :icon_smile:, takodje gol2 td od d....

Samo imaju ovde greske....naprimer golf 2 td 60ks ne ide 162kmh....

mozda i nije to greska ja sam vozio fabiju 165Kmh a fabricki pise 154kmh ;)

ovde se radi o fabrickim podacima a ne kolko je ko vozio ;)

162kmh je sigurno greska.....ne moze on biti brzi od td-a 70ks (160kmh):icon_question:

ja sam vozio ovog golfa sa 60ks:123:



Hvala bogu da nemoze ;)


Kocka je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Ovdje pise da manje trosi TDI 90 i 110KS od 1.9SDI sa 68 KS kao i da golf2 1.6D trosi vise od TD i GTDa :icon_smile: :icon_smile:..Od golfa4 TDI najmanje trosi TDI sa 110KS ;)

http://www.autodaten.net/ Idete Autodaten ukucate volkswagen pa golf

sta mislite o ovome :icon_question:

posto imam tdi-a od 110KS mogu reci slijedece:

TDI 110KS ce trositi manje od SDI-a samo u slucaju da se jako pazi na potrosnju, dok za normalnu voznju cisto sumnjam (ne znam potrosnju SDI-a u gradu realnu), najnize sto mi je golf trosio po gradu je...skoro 6.5l ali ne vrijedi, realno se vrti oko 7l i iznad

Pa jest to saltas rano i vozis lagano ;)..Ali cim zaokrene turbinu ode 1litar :cool: :cool:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Pa jest to saltas rano i vozis lagano ;)..Ali cim zaokrene turbinu ode 1litar :cool: :cool:

Ovo ti je niđe veze.
Naravno da će TDI manje trošiti, pogotovu na otvorenom pri žešćoj vožnji(ovo ne znam ni da li je iko uspio sa SDI) nego SDI. SDI se pati kad ubrzava, nema snage i vuče dosta goriva, isto tako i na otvorenom, dok TDI ima snage i na malim obrtajima.
 
Član
Tdi motori (PD) imaju najbolju iskoristivost goriva od svih motora u auto industriji. Veliki obrtni moment na niskim obrtajima je tajna male potrošnje.

Al kad kažeš Bosancu da će mu jače i brže auto manje trošiti. Ma nema šanse:lol::lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Tdi motori (PD) imaju najbolju iskoristivost goriva od svih motora u auto industriji. Veliki obrtni moment na niskim obrtajima je tajna male potrošnje.

Al kad kažeš Bosancu da će mu jače i brže auto manje trošiti. Ma nema šanse:lol::lol:
moguce al je meni passat 2003 96kw u prosjeku trosio 7.5l.
 
Legend
caus je napisao(la):
ovo mi nije jasno pise gdt ima 59 kw :icon_rolleyes:

Golf mk2:
- 1.6 D - 40kw,
- 1.6 TD 44kw,
- 1.6 TD 51kw,
- 1.6 GTD 59kw (popularni Intercooller)

Golf mk4:
- 1.9 SDI - 68ks,
- 1.9 TDI - 90ks,
- 1.9 TDI - 110ks
...
- 1.9 TDI PD - 100ks,
- 1.9 TDI PD - 115ks,
- 1.9 TDI PD - 130ks,
- 1.9 TDI PD - 150ks...
mislim da je to to...
mozda ima jos modela al ovo je izvuceno iz AUTO-DATA-e...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Tdi motori (PD) imaju najbolju iskoristivost goriva od svih motora u auto industriji. Veliki obrtni moment na niskim obrtajima je tajna male potrošnje.

Al kad kažeš Bosancu da će mu jače i brže auto manje trošiti. Ma nema šanse:lol::lol:

i to sto kazez nasima to nemozez dokazati ;)
 
Liga je napisao(la):
caus je napisao(la):
ovo mi nije jasno pise gdt ima 59 kw :icon_rolleyes:

Golf mk2:
- 1.6 D - 40kw,
- 1.6 TD 44kw,
- 1.6 TD 51kw,
- 1.6 GTD 59kw (popularni Intercooller)

Golf mk4:
- 1.9 SDI - 68ks,
- 1.9 TDI - 90ks,
- 1.9 TDI - 110ks
...
- 1.9 TDI PD - 100ks,
- 1.9 TDI PD - 115ks,
- 1.9 TDI PD - 130ks,
- 1.9 TDI PD - 150ks...
mislim da je to to...
mozda ima jos modela al ovo je izvuceno iz AUTO-DATA-e...

1.6 GTD moze da bude 51kw a naravno i 59kw...

Kod 1.9TDI sa 150ks je sve crveno
 
Top