Golf V upaljač

Golf V upaljač

Član
U golf v koristim Fm transmiter i svaki put kad ugasim auto moram ga vaditi iz upaljača pošto upaljač ima struju cijelo vrijeme, dali postoji mogućnost da se to nekako prebaci na kontak znači kad se upali kontakt da se pali upaljač.
 
Član
Moze, ali to neces moci sam da uradis nego neki elektrocar jer treba na bravi naci plus koji ce se poveyati sa upaljacem, ali ne mozes direktno jer kroz bravu ne moze ici puno Ampera jer ce brava izgoriti ili otici nakon nekog vremena tako da se mora to rijesiti tako da se pobuda samo uzme sa brave pa tek onda na relej koji ce pustiti struju na upaljac, mada kod vecina auta radi upaljac i bez kontakta ili kljuca... Kod mene na svim autima radi bez kontakta upaljac...
 
Član
Ma nisam ni mislio sam da radim, nego ako je već neko to radio da me savjetuje kako je najbolje uraditi pa da kažem elektičaru šta i kako bez puno pametovanja.
 
Član
Nadje se plus na bravi koji ima kad se da kontakt, i kad se ugasi kontakt, taj plus mora nestati isto. Onda se nadje obicni relej sa starih auta od dugih ili kratkih svjetala (preporucujem ti BMW-ove releje od e30, e34 i e36 posto su jednostavni). Ti releji imaju 4 nozice. Masa, glavni plus (ulaz na spulu), glavni plus (izlaz sa spule) i pobuda. I onda se taj plus sa brave povuce na pobudu na releju, a plus sto je bio na upaljacu se dovede na relej (ulaz na spulu na releju) masa se dovede na relej isto, isti minus (masa) se odvuce i na upaljac, a sa drugog kraja releja (izlaz sa spule na releju) se odvede na upaljac. Kad das kontak, taj plus sa brave ce otici u relej gdje ce spula u releju uklopiti i provesti struju na upaljac, kad ugasi kontakt pobuda ce nestati i spula nece biti uklopljena vise i struja nece prolaziti i neces imati struje na releju :D
Nadam se da si razumio hahaha :D
 
Top