Golf V >> Farovi UPDATE 16-ta + 18-ta stranica

Golf V >> Farovi UPDATE 16-ta + 18-ta stranica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Golf V

JD. je napisao(la):
black_devil je napisao(la):
:icon_exclaim:
:spam:
PM za to sluzi:icon_smile:

jbg onda nece ispast "mangup" kad niko ne vidi njegove kompleksaske provokacije :lol:
Ja bar neserem raji kako cu voziti neka bjesna auta i ubacivati nekakve turbake u kojekakva auta. Ja sam sebi zaradio svoje auto ;)

:spam:
 
Član
RE: Golf V

a sto covjeku usraste temu da valja:icon_mad:

druze imal jos koja slika petice, i unutrasnjost, jel tu sta radjeno???
 
Član
RE: Golf V

boss_C200 je napisao(la):
a sto covjeku usraste temu da valja:icon_mad:

druze imal jos koja slika petice, i unutrasnjost, jel tu sta radjeno???

Upravu si.. ev presli smo na PM, tu je lako i zaprijetiti nekom a da niko nesazna ;)

Druge, izvini sto ti pokvari temu. :icon_mad:
 
Početnik
RE: Golf V

NE MOGU A DA SE NE UKLJUCIM

DOSLO JE NOVO DOBA, DOBA MOTORA SA PREDNABIJENIM GORIVOM I ZRAKOM.

Odmah da bacim komentar:

"spominjes cetvorku gti, pa s njom moze i 1.9 TDI, petica gti je zanimljivija, ona ne moze da obidje do 160 km/h... sto znaci po nasim putevima uvek pozadi"
KOMENTAR: vozim g4 1.8t, nudim 1.000 km za 1.9 tdi koji me podere fabricki. da zavrsimo s tim, fina zarada zar ne.

"inace, drug jedan iz CH je pre dolazio sa golf 4 gti cipovan na 198 ks, (prodao ga je sada), nema sanse do oko 160-170 km/h da me obidje, a NM je imao nesto malo, ne secam se sada, manje neg ja fabricki"
KOMENTAR: ne kontam ljude u cemo je razlika ako te neko predja na 60 ili 160 ON TE PREDJE, znaci jaci je cao. tvoj obrtni moment je veci ali krace traje, tebi auto vise skace, ali kod benzinaca je manji ali duzetraje tako da je prosjecno ubrzanje vece, oni ne skacu, neko konstatno ubrzavaju. jer FICA od mog jarana je brza od mog gti od 150 konja, jer odmah skoci, ako se trka mjeri na 3metra i kraj gubis. ne kontam cuj ne moze mi nista al ispali se bilo na 60 100 160 ili 200 na sat. znaci cao donji si. ja golfu od mog starog g2 1.6 75 konja nemogu da ga predjem za auto do 130, tek na 140, izgubio sam what the fuck.

1. dizelski motori nemaju veci obrtni moment imaju priblizno isto, razlika je mala posto dizel se pravi sa malo vecom kubikazom fabricki. jer golf 1.3 ima 54 konja i 100nm obrtnog, a diesel 1.6 54 konja i 100 obrtnog. ljudi ocigledno ne razlikuju TURBO motor od atmosferskog. golf 4 sdi ima 68 konja i oko 133 nm. sa turbom, intercoolerom i ostalim setupom ima

fabricki 0,8 bar - chip(1.1 bar) Golf TDI ima 90 hp (115 hp)
0,9 bar - (1.2 bar) Golf TDI 110 hp (140 hp)
1,2 bar - (1.4 bar) Golf TDI 115 hp (150 hp)
1,4 bar - (1.5 bar) Golf TDI 150 hp (175 hp)
fabricki 1,55 bar -160 konja seat

znaci od 68 konja sa 1,4 bara dobijete 150 konja sa 133 obrtnog dobijete 320 nm, LUDNICA.

1.8 20v motor ima 125 konja i 170 nm obrtnog
1.8 turbo ima 150 konja sa tlakom turba od 0,6 bara i 210 nm, skok sa 125 na 150 i 170 na 210, SRANJE ZAR NE.
-golf gti 1.8 turbo sa 180 konja ima tlak turba od 0,8 bara

DALI JE IKO IKADA RAZMISLJAO sta bi bilo kada bi sdi i 1.8 20v imali isti tlak turba, recimo 1,5 bara primjer golfa sa forum http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=15445 koji kaze:
98 oktan (svakodnevno gorivo): oko 350ks, 1.5bar neka je to 300 konja bez dodatnih perverzija i modifikacija.
onda bi rekli da golf 1.5 bar Golf TDI sa 150 konja ima 175 konja a golf 1.8 20v sa 1,5 bar recimo 275 konja. da li bi dizel bio brzi ???

ili zamislite recimo gti 1.8 sa 180 konja i 0,8 bara vs 0,8 bar golf tdi od 90 konja, hmm.
ili recimo golf gti 5ica 200 konja ima fabricki 1,0 bar sa 0,9 bar - (1.2 bar) Golf TDI 110 hp (140 hp)
hmmm.
ili recimo audi s3 2.0turbo sa 265 konja ima tlka turba 1,2 vs ovog golf tdi od 140 konja chipovanog, hmmm.

zamislite vi ovo da umjesto 68 konja na 150, kod golfa gti petica imate povecanje sa 2.0 16v 150 konja imate odnos 150*2,2=330 konja, (broj 2,2 dobijete podjelom 150konja dobiveni/68 sirovi = 2,2)

ISTINA JE da 1.9 tdi je 1.9 8v motor ali ovi novi kod golf 5 nisu svi su 16v. ja bi vrlo rado DAO 12VENTILA od 20, za dodatnih 0,8 bara na motoru.

PA LJUDI GOLF JE NARODNO AUTO, KO BI KUPIO NARODNO AUTO 2.0 16V TURBO 330 KONJA, MILION OBRTNOG, pa ljudi to TROSI, ali ljudi to IDE.

TLAK GORIVA kod benzinaca i dizela nije isti, recimo karburator je atmosferski bosch pumpa nije. 1.8t motor ima 4 bara pritisak goriva a pumpe-duse 1.9 tdi od 150 konja od 1.600 do 2.000 bara.
golf gti petica 2.0 turbo FSI ima oko 200 220 bara a common rail 2200 bara, perverzija.

KAD BI BENZINCI imali ovolike odnose sirove i turbo snage i ubbrizgavanja goriva, pa ljudi ova auta bi se koristila u avijaciji, oni bi letili.

moj gti 1.8t ima 0,6 bara turba i 4 fuel pressure, a 1.9 tdi 150 konja PD, 1,4 bara i oko 2.000 ako ne grijesim. SA ISTIM SETUPom moj 1.8t na 1,4 bara i 4 ili 5 bara goriva hm bi imao kako ljudi postizu normalno oko 270 280 konja. plus sa 2.000 bara goriva bi izgorio motor il bi pusio il ista vec

ZAKLJUCAK: DIZEL NEMA VECI MOMENT MOZDA MALO, RADI UVIJEK VECE KUBIKAZE, TURBO CINI I DIZELSKI I BENZINSKI AGREGATE, DA IMA VECI OBRTNI I VISE KONJA. NARAVNO UKLJUCUJUCI PRILAGODJENJE SVEGA, SOFTVER, SMJESE, FAZE, ITD. turbo doprinosi svemu sto valja u dizelu i benzincu i na razlicit nacin, radi razliciti izvedbi motora neko ima vise obrtnog ili malo manje ili vise konja ili manje ali opet sa istim tlakom turba mislim da dizela nema nigdje.

NASTAVAK

2. zasto neko govori drugacije ako je fabrika i onaj koji ga je napravio rekao da je tako. ubrzanje je fabricki specificirano, ostale stvari su do vozaca, iskustvo, masa, snaga, omjer itd. ZASTO JE NEKO PAMETNIJI I VISE ZNA OD TIMA LJUDI KOJI SU NAPRAVILI TO AUTO.

3. modifikovano ili chipovano auto obicno ima bolje perfomanse od onih fabrickih bez obrzira ako imaju priblizne specifikacije, posto se fabricki prave da traju auta, ne da lete. a kod chipovanih auta tlak turba se poveca, faza paljenja, smjesa, kolicina goriva i ostale dzidze se podignu.

4. drugo konji nemaju veze s ubrzanjem imaju malo, oni uglavnom sluze da nose masu i da imate vecu maksimalnu brzinu, posto jaci konj moze veci teret da nosi i jaci konj sa istim teretom moze da postigne vecu maksimalnu brzinu, NISAM JAHAO ali mislim da je tako po zakonima fizike nekakvim.
I OVO NIJE ISTINA jer ako imate maximalne konje na 2000 obrtaja od 7000 obrtaja u petoj brzini onda cete ici jedno 100 na sat sa vasim 200 konja, a ako imat maksimalni broj konja motora na 6.800 negdje onda mozete da imate max brzinu 235 240 blizu kao i golf gti. i ovo neka ne mora da bude tacno jer nekada autic ne moze da dodje do svojih maksimalnih konjica jer nema dovljno obrtnog da dogura do njih.
4a. zasto sam rekao da konji imaju malo veze s ubrzanjem ne direknto, ako dva auta imaju istu masu i isti moment na istom raspolaganju i recimo jedan ima vise 30 konja, on lakse "nosi" tu masu i kako ima vise konja recimo na 6000 obrtaja jedan ima 150 drugi 180, ali nemaju na 2000, jedan ima 100 drugi 120, na 4000 obrtaja ovaj ima 135 ovaj 165 itd. to isto kad nose dva coeka 50 kila vrecu jedan malo jaci i trce 10 na sat, posto ovom jacem je to ko da je prazan i sa istim momentom ga cini rasterecenijim i imat ce bolji odnos mase, konja i ubrzaja. sto znaci ako je auto tesko 1000kg ima 100 konja i 100 nm i drugo 1000 kg 90 konja i 100 nm, odnos mase konja je kod prvog je konj nosi 10 kila o ovamo 9 kila, istovremeno odnos konja i nm odnosno odnos ubrzanjaje 100/100=1 i 90/100=0,9 ako bi imali max konje na istim obrtajima, istu izvedbu motora, i istu raspolozivost obrtnog ovaj bi malo bio brzi.

5. obrtni moment se nekako racuna kao ubrzanje. ALI sam se uvijek pitao ko bi pobjedio auto sa 1000 konja i 1nm obrtnog ili auto sa 1 konjem i 1000nm HMM. obrtni moment izrazen u Njutn metrima kod TURBO dizela je veci recimo 220 ali ne znaci da je bolje, jer krace traje obicno je na raspolaganju od 1.800 do 2,200. ako kod sirovih benzinaca je manji recimo 170 nm ali duze traje od recimo 3200 do 6000. prosjecno ubrzanje kod benzinaca ispadne vece.

6. drugo dizel i benzinski motor ne rade isto, benzinski recimo na 1 gram goriva trazi 10 grama zraka, a dizel na 1 gram goriva trazi 20 grama zraka, tako da je i normalno da treba veci turbo i automatski postize VECI MOMENT, ali posto nema VELIKI BROJ OBRTAJA nema puno konja u odnosu na dobitak obrtnog momenta, tako benzinci radi velikog broj obrtaja postizu vise konja ili u odnosu na dizel ako ima isto konja onda je manji obrtni. ali opet ga ima na vecem raspolaganju.

7. turbo dizele je daleko ljepse voziti u odnosu na atomsferske motore. ali turbo benzince ne zasto, sa istim tlakom turbo 2.0 16v motori imali priblizan obrtni moment ali bi konji bili za duplo veci kod benzinca. sad ne kazem ako imato golf gti 5icu 2.0 16v od 200 konja i 280 nm 1bar turbom i trkate ga, 2.0 16v TDI s 2 bara turbo koji treba da ima oko 200 konja i preko 400 konja vjerovatno do nekih 180 bi bio brzi tdi, ili ga cak pobjedio ipak bi bio optimizovan do maksimuma. al i sta koa uradimo setup gtija na 250 konja i preko 350 obrtnog hm, i negdje 1,2 bara. jer mislim da 2.0 16v turbo sa 2 bara benzinac bi izgorio imo bi oko 400 konja i kisu obrtnog masakr.

8. uzme golf gti 1.8t od 150 konja i golf 1.9 tdi pd 150 konja umjesto cijevi do turba stavite cijevi da zaobidjete turbo od TDIja ostanu tacke ili kariola od 70 konja a od gti ostane vam 80% snage 125 konja hm. ISTINITO al tuzno.

9. KAD GLEDATE ZASTO SE PROIZVODI GTI, ne kontam sta je PREDNOST benzinca, manji tlak turbo, manji tlak goriva, isto ventila ista kubikaza 2.0 16v, vise trosi, dizelski motor u izvedbi materijala je bolji, ali se vise potrosi radi vece kompresije i tlaka turba, kad toliko TDI lete zasto umjesto GTI ne stave TDI sportsko ime NE KONTAM. zasto svabe to ne naprave zasto svi seru kada pise gti fabricki ide do stotke 7,2 a tdi 9,3, gti do 140 ide za 12, tdi za 17.

10. UBRZANJE AUTA kad gledate svi isto idu gore dole sekunda ha bilo 7 ili 9 ili 12 isto je. kad uzmete ubrzanje do 140 160 200 sve je drugacije svako auto skace do 120, a ostalo se fabricki vidi da su to ogromne razlike izmedju 2.0 tdi i golf 2.0 tfsi. Ne mozete POREDITI stare 16v motore i nove turbo koji su daleko elasticniji i zivcaniji. na kraju krajeva auto gubi kompresiju s godinama i kilometrazom i SRAZMJERNO konje i obrtni motor jer mu se smanjuje pritisak u cilindru.

11. DOSLA JE NOVA ERA, BENZIN DIZEL ISTO JE TO, DIZELI POSTAJU KO BENZINCI I ZIVCANIJI, A BENZINCI SMANJUJU KUBIKAZU I STAVLJAJU TURBO. pogledajte bmw 123d 2.0 16V 204 konja 410 treca generacija common rail i TWINTURBO, 5000 obrtaja radnih ludnica i pogldajte 1.4 TSI motor 170 konja 240 nm ludnica za kapacitet motora 4 FLASE COCA-COLE.

12. KADA BI ULAGALI U BENZINCE KO U DIZELE, veliki tlak turba, velika tlak ubrizgavanja goriva, jaci materijali i bolji blok i glava motora izdrzljiviji, ne znam dokle bi sve imalo smisla. JER sve bi ovo poderali ELEKTROMOTORI oni imaju moment cim se okrenu i drze cijelo vrijeme. ;)BUDUCNOST BENZINACA JE U zamislite FICU 850 kubika sa turbo od 1.9 tdi pd 150 konja 1,4 bara, negdje oko 200 konja i dosta a trosi 5 litara. ili peglicu sa 500 kubika i turbo 1,4 bara ona ne bi ni MAKLA JER BI ZRAK PISO KROZ SVAKU RUPU, al moze jedno 180 konja i 3,8 otvorene voznje a karoserija od AUDI Q7. PA NE ZNAM KO JE LUD.

SVE IMA SVOJE MJESTO I VRIJEME.

golf je perverzija ne diraj dok radi
 
Član
RE: Golf V

Pike_gti je napisao(la):
ja koliko znam trka se iz mjesta a ne iz neznam ti ni ja koje brzine ccccc hahahah smijesni ste majke mi kad trke budu od 40 kmh onda se priznaju rezultati a iz mijesta je iz mijesta...

Ispade da golf tdi ide bolje od 40 u drugoj nego golf gti od 40 u petoj... Normalno je da ce tdi bolje vuci na manjim obrtajima, ali tdi ce saltati prije gti-ja i tu zaostaje.... Sto se tice ovih trka, izgleda da ovi sto voze benzince nemaju pojma o voznji...
Ja sam se ganjao sa audijem 2.5tdi... Isto tako u voznji... I idemo paralelno dok ne dodje na red saltanje, onda tdi mora saltati, a ja imam jos 2k obrtaja za zavrnuti...i tu dobijem prednost i odoh....


Sto se tice golfa, fin je, malo mi se ne svidja prednji dio, branik mi nekako monoton....Sve ostalo je super... Sigurno je jaci od obicnog 2.0tdi-ja, koji sam po sebi ide fino, a ide jos finije, ali opet ne drze vodu vecina od ovih prica... Ja mislim da bih te i ja uzeo sa svojim audijem, koji je puno tezi od golfa...

shex je napisao(la):
...NISAM JAHAO...

Mislim da bih trebao probati, nadjes neku nadarenu seku, skocis na nju i nek ti ona glumi konja...extra dozivljaj, golfovi su nula za to......:cool::cool::cool:
 
Član
RE: Golf V

nacitah se svega ovde sada.
nemam komentara, mrsko mi se raspravljat. samo cu reci ovo, ja nemam nista od tog da lazem nesto, sve sto sam rekao, rekao sam iz iskustva. nisam izmisljao.
a onaj sto se sprda jel trka od 0 ili od 40 km/h, ne znam u cemu je fazon???
ja fino kazem kako stoje stvari!!! postujem GTI, ali fino kazem da po gradu nema sanse, pa ti pricaj sta hoces. i kad pogledas posle 20 min cepanja na bord kompjuter kod njega pise 17L a kod mene 7L...
o tom po tom nije ni bitno. ovo je gubljenje vremena.
 
Član
RE: Golf V

Sina je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
ja koliko znam trka se iz mjesta a ne iz neznam ti ni ja koje brzine ccccc hahahah smijesni ste majke mi kad trke budu od 40 kmh onda se priznaju rezultati a iz mijesta je iz mijesta...

Ispade da golf tdi ide bolje od 40 u drugoj nego golf gti od 40 u petoj... Normalno je da ce tdi bolje vuci na manjim obrtajima, ali tdi ce saltati prije gti-ja i tu zaostaje.... Sto se tice ovih trka, izgleda da ovi sto voze benzince nemaju pojma o voznji...
Ja sam se ganjao sa audijem 2.5tdi... Isto tako u voznji... I idemo paralelno dok ne dodje na red saltanje, onda tdi mora saltati, a ja imam jos 2k obrtaja za zavrnuti...i tu dobijem prednost i odoh....


Sto se tice golfa, fin je, malo mi se ne svidja prednji dio, branik mi nekako monoton....Sve ostalo je super... Sigurno je jaci od obicnog 2.0tdi-ja, koji sam po sebi ide fino, a ide jos finije, ali opet ne drze vodu vecina od ovih prica... Ja mislim da bih te i ja uzeo sa svojim audijem, koji je puno tezi od golfa...

shex je napisao(la):
...NISAM JAHAO...

Mislim da bih trebao probati, nadjes neku nadarenu seku, skocis na nju i nek ti ona glumi konja...extra dozivljaj, golfovi su nula za to......:cool::cool::cool:



brate ja sam kriv sjebo sam se dok sam pisao jer sam mislio isto sto i ti a napisao suprotno... htjeo sam napisat da nije fora ganjat se od 4kmh nego iz mijesta i da se samo rezultati iz mijesta priznaju...
 
Član
RE: Golf V

Pike_gti je napisao(la):
Sina je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
ja koliko znam trka se iz mjesta a ne iz neznam ti ni ja koje brzine ccccc hahahah smijesni ste majke mi kad trke budu od 40 kmh onda se priznaju rezultati a iz mijesta je iz mijesta...

Ispade da golf tdi ide bolje od 40 u drugoj nego golf gti od 40 u petoj... Normalno je da ce tdi bolje vuci na manjim obrtajima, ali tdi ce saltati prije gti-ja i tu zaostaje.... Sto se tice ovih trka, izgleda da ovi sto voze benzince nemaju pojma o voznji...
Ja sam se ganjao sa audijem 2.5tdi... Isto tako u voznji... I idemo paralelno dok ne dodje na red saltanje, onda tdi mora saltati, a ja imam jos 2k obrtaja za zavrnuti...i tu dobijem prednost i odoh....


Sto se tice golfa, fin je, malo mi se ne svidja prednji dio, branik mi nekako monoton....Sve ostalo je super... Sigurno je jaci od obicnog 2.0tdi-ja, koji sam po sebi ide fino, a ide jos finije, ali opet ne drze vodu vecina od ovih prica... Ja mislim da bih te i ja uzeo sa svojim audijem, koji je puno tezi od golfa...

shex je napisao(la):
...NISAM JAHAO...

Mislim da bih trebao probati, nadjes neku nadarenu seku, skocis na nju i nek ti ona glumi konja...extra dozivljaj, golfovi su nula za to......:cool::cool::cool:



brate ja sam kriv sjebo sam se dok sam pisao jer sam mislio isto sto i ti a napisao suprotno... htjeo sam napisat da nije fora ganjat se od 4kmh nego iz mijesta i da se samo rezultati iz mijesta priznaju...



Nije se moj komentar odnosio na tvoj post pike, vec na ovo gore trkanje od 40... Normalno da ce dizel povuci ako su oba u istoj brzini na istim obrtajima, ali benzinjara u trkanju nema sta traziti u drugoj na 40, pucas ga na nekih 5k obrtaja ako se trkas u prvoj, drugu saltas tek poslije 6k i nesto... Znaci ti druze vozis dizela drugom 40, ja vozim benzinca prvom 40, puknemo po gasu i ti ostajes poslije saltanja u trecu....
 
Član
RE: Golf V

[/quote]

brate ja sam kriv sjebo sam se dok sam pisao jer sam mislio isto sto i ti a napisao suprotno... htjeo sam napisat da nije fora ganjat se od 4kmh nego iz mijesta i da se samo rezultati iz mijesta priznaju...
[/quote]
ali ti kad se ganjas sa nekim po gradu, hoce li on stati da krenete iz mjesta?
sumnjam. a gti je bolji iz mjesta, slazem se.
da kod nas ima boljih puteva i autoputeva gti bi bio izvanredan, a ovako samo trosi benzin a ne uspijeva da se izbori sa tdi.

Sina je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
Sina je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
ja koliko znam trka se iz mjesta a ne iz neznam ti ni ja koje brzine ccccc hahahah smijesni ste majke mi kad trke budu od 40 kmh onda se priznaju rezultati a iz mijesta je iz mijesta...

Ispade da golf tdi ide bolje od 40 u drugoj nego golf gti od 40 u petoj... Normalno je da ce tdi bolje vuci na manjim obrtajima, ali tdi ce saltati prije gti-ja i tu zaostaje.... Sto se tice ovih trka, izgleda da ovi sto voze benzince nemaju pojma o voznji...
Ja sam se ganjao sa audijem 2.5tdi... Isto tako u voznji... I idemo paralelno dok ne dodje na red saltanje, onda tdi mora saltati, a ja imam jos 2k obrtaja za zavrnuti...i tu dobijem prednost i odoh....


Sto se tice golfa, fin je, malo mi se ne svidja prednji dio, branik mi nekako monoton....Sve ostalo je super... Sigurno je jaci od obicnog 2.0tdi-ja, koji sam po sebi ide fino, a ide jos finije, ali opet ne drze vodu vecina od ovih prica... Ja mislim da bih te i ja uzeo sa svojim audijem, koji je puno tezi od golfa...

shex je napisao(la):
...NISAM JAHAO...

Mislim da bih trebao probati, nadjes neku nadarenu seku, skocis na nju i nek ti ona glumi konja...extra dozivljaj, golfovi su nula za to......:cool::cool::cool:



brate ja sam kriv sjebo sam se dok sam pisao jer sam mislio isto sto i ti a napisao suprotno... htjeo sam napisat da nije fora ganjat se od 4kmh nego iz mijesta i da se samo rezultati iz mijesta priznaju...



Nije se moj komentar odnosio na tvoj post pike, vec na ovo gore trkanje od 40... Normalno da ce dizel povuci ako su oba u istoj brzini na istim obrtajima, ali benzinjara u trkanju nema sta traziti u drugoj na 40, pucas ga na nekih 5k obrtaja ako se trkas u prvoj, drugu saltas tek poslije 6k i nesto... Znaci ti druze vozis dizela drugom 40, ja vozim benzinca prvom 40, puknemo po gasu i ti ostajes poslije saltanja u trecu....



kad budem isao u banja luku, javicu ti se ovde, pa cemo da potegnemo
 
Član
RE: Golf V

a jbg brate mi imamo juznu magistralu i trako se od semafora pravo pun gas tako da se zna sve i start i reakcija i gume znaci sve se racuna :)
 
Član
RE: Golf V

Za trkanje iz mjesta ljudi izmislili semafore i puteve sa dvije trake u jednom smijeru....:cool:
Ja sam sada u Gradisci, ponekad u Banja Luci, pa se javi, mozemo ako nista bar na pice...;)

Skoro smo se ja i buraz natezali, on ima 607-icu 3.0, na kojoj su neke stvari radjene, najvjerovatnije i motor, jer isto idu citavo vrijeme, dok ja nisam promasio brzinu....:D Bilo mi neobicno da stisnem gas do poda i da neko ide paralelno sa mnom....:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top