Golf Mk3 ili Saxo Mk2 , pomoc

Golf Mk3 ili Saxo Mk2 , pomoc

Član
E ovako, imam jednu dilemu, nudi mi lik golfa mk3 1.6(presao pitaj boga koliko km, navodno 200k ali to je minimum puta 2), 94 god, 5 vrata , nebo plava boja, felne 15, jako lepo izgleda, ima ugradjen gas ali nema klimu i el.podizace, za mog citroen saxa 1.4(presao 250k km) ,12.2001, siva metalik boja, ima svu opremu, njegova doplata je 500e ili ti 1000km, sta vi mislite o tome? Kakav je taj golf 1.6 generalno? Hvala !
 
Član
Imao sam tricu sa 1.6 motorom.Nepoderiv motor,mal potrošač,neide loše.

Prodao sam je prije pola godine za 7500 km

97 godina,Bon Jovi oprema...Vjeruj u tu potrošnju,moja je imala 180 tkm na satu.

Ponuda je luda,tvoj saxo vrijedi oko 5000-5500,a on tricu može prodati za 6000 bez puno muke.Golf je 2 klase iznad saxa,ako ne gledamo godine
 
Član
Pa znam ako ne gledamo godine, ali ipak je to 16 god star auto....i nema neku opremu, sporiji je od saxa osetno, ali meni je bitno da ima plin i da je jeftin za voznju....verovatno cu uzeti....p.s. ni limarija na gofovima 3.generacije nije sjajna....ima pomalo korozije, kod mene je pocinkovan lim
 
Član
ja bi mijenjao bez razmisljanja,sto ti raja kaze golfa i ako budes htio prodat mozes prije nego saxa,ima jedna caka sto se tice kilometar sata kod golfa trice,on ti druze broji do 300 000 i onda krene isponova,ali u slucaju kad krene ponovo da broji dole ti vise ne pise total,,eto mozes to pogledat,,ako on nije dirao kilometrazu tako mozes da ga skuzis;)
 
Novije je novije, a mozes naci i bolje auto koji je novije godine nego golf, a u istoj su klasi, i za vise para ces dobiti vise opreme i svega ;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
ja bi mijenjao bez razmisljanja,sto ti raja kaze golfa i ako budes htio prodat mozes prije nego saxa,ima jedna caka sto se tice kilometar sata kod golfa trice,on ti druze broji do 300 000 i onda krene isponova,ali u slucaju kad krene ponovo da broji dole ti vise ne pise total,,eto mozes to pogledat,,ako on nije dirao kilometrazu tako mozes da ga skuzis;)

Tako da ti je on sad na 500k. Ovo sam htio i ja da kazem. Ne uzimaj to, yebao te Golf, ugradi plin u SaXiju i miran si. Ipak, noviji je, vozis ga vec neko vrijeme pa se moze reci da ga poznajes, a ovo ti je macka u dzaku, a sigurno je i u raspad stanju, a trunke opreme nema! NE UZIMAJ NI U LUDILU!
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ja bi mijenjao bez razmisljanja,sto ti raja kaze golfa i ako budes htio prodat mozes prije nego saxa,ima jedna caka sto se tice kilometar sata kod golfa trice,on ti druze broji do 300 000 i onda krene isponova,ali u slucaju kad krene ponovo da broji dole ti vise ne pise total,,eto mozes to pogledat,,ako on nije dirao kilometrazu tako mozes da ga skuzis;)

Tako da ti je on sad na 500k. Ovo sam htio i ja da kazem. Ne uzimaj to, yebao te Golf, ugradi plin u SaXiju i miran si. Ipak, noviji je, vozis ga vec neko vrijeme pa se moze reci da ga poznajes, a ovo ti je macka u dzaku, a sigurno je i u raspad stanju, a trunke opreme nema! NE UZIMAJ NI U LUDILU!

:lol: ugradi plin u SaXiju :cool::cool:
izvini na off ali sam se ismijao samo tako
 
Zavisi koliko mislis da zadrzis tog Golfa, jer danas auto koje kosta min 5-6 tisuca, a nema klimu i neku osnovnu opremu, a pritom star 16 godina bas i nije najbolje rjesenje. Ti opet najbolje znas, kakve su tvoje potrebe i koji su tvoji planovi, po tome se ravnaj.;)
 
Član
Nisam vw zaluđenik,ali,ali...

Taj motor u trici, uz pravilno održavanje može proći duplo više kilometara nego taj u saxu.Golf je 2 klase iznad saxa!O udobnosti da ne pričam.Tvoje auto je prešlo 250 000 km,znači da nije baš u cvijetu mladosti bez obzira na godine.

Mjenjaj to,pa prodaj golfa.Ako budeš prodavao svog Saxa,nećeš izvući neke lovu za njega...Za tricu hoćeš;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Nisam vw zaluđenik,ali,ali...

Taj motor u trici, uz pravilno održavanje može proći duplo više kilometara nego taj u saxu.Golf je 2 klase iznad saxa!O udobnosti da ne pričam.Tvoje auto je prešlo 250 000 km,znači da nije baš u cvijetu mladosti bez obzira na godine.

Mjenjaj to,pa prodaj golfa.Ako budeš prodavao svog Saxa,nećeš izvući neke lovu za njega...Za tricu hoćeš;)

potpis
ipak je ovo bosna ;)
 
Član
Ne drži samo kod nas golf cijenu,drži je svuda!

Tu naravno ne mislim na cijenu polovnih dvica,stvarno su pretjerane...Trica se može nabaviti relativno povoljno,s obzirom na sve što nudi;)
 
Član
Drzi cenu svuda to ste u pravu. Pazi ovaj motor 1.4 iz saxa se ugradjuje dan danas u novi c3, cak i u c4, kao i u peugeot 207 i sl...Meni ne trosi ni gram ulja, sigurno je bolji nego taj u golfu(jer je golf presao duplo vise), ali ja imam 2 problema zbog kojih i razmisljam o zameni: prvi je sto ne moze da se ugradi plin u saxa, i to sto je osetljiv trap i ako ga vozim samo po bg-u, cacku i otvorenim putevima, ne daj boze da ga vozim po nekim selima....
 
Top