Golf mk2 1.6td vs 1.6b

Golf mk2 1.6td vs 1.6b

Član
Ajde ne vredjaj te mi 1.6b dobri su to motori moj bivsi je letio i te tdi 90hp i pumpa dizne od 101hp i115hp je lagano obilazio a ove jace je pratio do neki 160km/h i da kod mene je gradska potrosnja bila 13l 98-ice :D
 
poceli ste pertjerivat, sad ce taj 1.6b sa plinjarom pocijepat i 150ks TDI-a :D:D
druze ti ako tom TD ne mozes nista onda vadi taj motor i ubacuj bar 1.8b, a te tvoje umisljene utrke sa TDI ostavi za sebe :D
daj meni mk4 tdi 90ks pa ces vidit kako ces gutat dimove
 
Član
Išao sam gledati GTI, zna li neko nešto više o ovom autu ?? http://www.pik.ba/artikal/10696671/golf-2/
Prije Mostara je bio u Sarajevu, probao sam ga i na plin je razlika ogromna u odnosu na moj. Istekle table, a čovjek nastavio da vozi i policija mu oduzme table i napiše kaznu 200 KM, auto nije na njemu nego ima kopiju lične bivšeg vlasnika. Kako sad to raspetljat, ako bih ja uzeo auto. Pomozite :D
 
Član
Golf 4 1.9 TDI

What size engine?
1.9 litre, 1896 cm3

How much power?
90 PS / 89 bhp / 66 kW @ 3750 rpm

How much torque?
210 Nm / 155 ft.lb / 21.4 kgm @ 1900 rpm

How quick?
0-60 mph: 12.30 s

Golf 2 1.6b

What size engine?
1.6 litre, 1595 cm3

How much power?
74 PS / 73 bhp / 54 kW @ 5000 rpm

How much torque?
125 Nm / 92 ft.lb / 12.7 kgm @ 2500 rpm

How quick?
0- 60 mph: 12.30

Sad kako ce to da guta on dimove ili da je brzi 1.9 TDI sa 90 konja od njega ako imaju potpuno ista ubrzanja, na krajnjoj brzini mozda ce TDI biti malo bolji jer ipak ima vise kubika i jos turbo, ali na ubrzanjima od semafora do semafora ili na kratke relacije kao sto je 400-500 metara njega golf 4 nigdje nece ostaviti, ovo je ako su oba auta ispravna, samo ako je jedan od njih neispravan ovaj drugi ce imati prednost, sto je kod nas veca vjerovatnost da ce TDI biti ne ispravan zbog lose turbine sto kod nas nije rijetkost kad svaki drugi cadi iza zbog loseg turba ili zagusenog motora (izduvnog sistema i turbine) radi voznje u 5-oj po gradu 30-40 da bi trosio 7L...​
 
Član
I ja sam nedavno uletio u okrsaj sa dvojkom 1.6 benzom,drzao me u vodstvu do trece brzine,od 120 pa nadalje nije mogao da me prati,stvarno su zivahni na startu
 
Član
Ja samo znam da je prije petnest godina , dok su još to još bili auti , kolega sa Golfom 1.6TDic mlatio kao mladog majmuna ovog drugog sa 1.6b , i iz mjesta , a u vožnji da se ne priča , tako da tih 12,3 sec do 100 nije imao kao nov a kamoli sad nakon skoro 30 godina.
A ne znam kome može pasti na pamet da jedan (u većini slučajeva) ubijem od života oldajmer Golf 1.6B ima šta tražiti protiv TDI-a 90KS.
Da se razumijemo , TDI nije nikakva raketa , čak naprotiv , čađara obična , koja OK ide i ništa više od toga , ali cvaja 1.6b nema šta tražiti pored njega.

P.S
Evo ja se javljam dobrovoljno na crtu protiv svake supersonik cvaje 1.6B;)
 
13.5sec mk2 1.6b(72ks) ide do 100, to su fabricki podaci...
14.1sec mk2 1.6b(69ks)...

moze poderat mk4 SDI al TDI nikad...
 
Član
A dobro opet ja moj 1.6b je bez ikakvi problema dobivao te sepete od 90hp i 101hp bezveze tvrdite nesto ,a nikad se niste oprobali sa zdravim benzincem koji ide za sve konje naravno na benzinu moj je imao super sprint 4-2-1 i samo jedan protocni lonac dobro podesen karbas i malo palenje...
I da moj je isao nesto ispod 9s do 100km/h mjereno vise puta na trineskama ,a neku skodicu koja je izbacila na valjcima 146hp bio na braniku do neki 160km/h...
Tako da ti 1.6 il 1.8 karbasi mogu dosta dobro ici i bolje od gti-ja 8v koji ima 112hp
kad se malo posveti njima... ;)
 
Član
A dobro opet ja moj 1.6b je bez ikakvi problema dobivao te sepete od 90hp i 101hp bezveze tvrdite nesto ,a nikad se niste oprobali sa zdravim benzincem koji ide za sve konje naravno na benzinu moj je imao super sprint 4-2-1 i samo jedan protocni lonac dobro podesen karbas i malo palenje...
I da moj je isao nesto ispod 9s do 100km/h mjereno vise puta na trineskama ,a neku skodicu koja je izbacila na valjcima 146hp bio na braniku do neki 160km/h...
Tako da ti 1.6 il 1.8 karbasi mogu dosta dobro ici i bolje od gti-ja 8v koji ima 112hp
kad se malo posveti njima... ;)
Stvarno ili ti lozis raju ili si zamjenio ovaj forum sa obdanistem. O kakvim ti ubrzanjima ispod 9 sec pricas ispade da je imao oko 120-130ks koje si dobio pomocu izduva.

Eto da se uvjeris koliku si glupost izvalio pogledaj koliko ide golf g60 do 100km/h.
 
Poslednja izmena:
Član
Ja mislim da je ovdje doslo do zabune, covjek pise o 16v motoru, samo 16v pise sa tackom izmedju pa ispadne 1.6, a v pise na cirilici, zato bude 1.6b.

TI odmah pomislio da se radi o 1.6 motoru i optuzi covjeka bez razloga :D
 
A dobro opet ja moj 1.6b je bez ikakvi problema dobivao te sepete od 90hp i 101hp bezveze tvrdite nesto ,a nikad se niste oprobali sa zdravim benzincem koji ide za sve konje naravno na benzinu moj je imao super sprint 4-2-1 i samo jedan protocni lonac dobro podesen karbas i malo palenje...
I da moj je isao nesto ispod 9s do 100km/h mjereno vise puta na trineskama ,a neku skodicu koja je izbacila na valjcima 146hp bio na braniku do neki 160km/h...
Tako da ti 1.6 il 1.8 karbasi mogu dosta dobro ici i bolje od gti-ja 8v koji ima 112hp
kad se malo posveti njima... ;)

A sad taj tvoj turbak, jel i sa njim pratis SLR-a mozda...
 
Top