Golf mk1 - Savjet oko kupovine

Golf mk1 - Savjet oko kupovine

Član
RE: KUPUJEM GOLFA,HITNO

bojan.lsd je napisao(la):
Kupi ovog, sredi motor i imas auto za bogove. To ti je moj savjet.
http://www.pik.ba/artikal/682936/golf-1-gti-k-glava-i-dizne-u-defektu-/

Tesko je naci keca u dobrom stanju. I ako budes uzimao nekog drugog gledaj samo limariju. Motor mozes popraviti, ubaciti drugi ali ako mu skoljka nevalja,... Jedino ako hoces da pravis keca za rat style :) i lupis mu neke bbs-ice i to je to :) mada mislim da je to glupost ako vec hoces auto koje ces stalno vozati.
To je moje misljenje. Srecno u kupovini
Pozz

ovo auto je od clana foruma, damir_vw (tako nesto ide nick)
 
Član
RE: KUPUJEM GOLFA,HITNO

jeste jeste,ovo je damirov golf, jedan od boljih primjeraka definitivno
 

LSD

Član
RE: KUPUJEM GOLFA,HITNO

sad sam dosao s posla
cek da se operem pa cu ti sloziti jedan post :D
 
Član
RE: KUPUJEM GOLFA,HITNO

tica je napisao(la):
moj savjet ja sam dosad pregedao more golfova nijedan nisam nasao da valja sve su to grobovi i ja sebi trazim golfa da je dobar dao bi i 2000km ali nema tesko je naci golfa da valja a ti se nezaljeci bice auta ako ces mene slusta trazio i hercegovine auta taj dole dio dole su dobra auta nisu truhla jer on istruhne ko sepet bolje platit golfa 1 i 2000km ali zans sta si uzeo nego dati 500 koji je dao sto je imao od sebe nemoze on valjat za 500 km vjeruj mi ja imam preko 25 oildtimera i dosta sam auta pregledao pa ti iz iskusta govorim pozdrav...

Upravo tako, tesko je naci danas dobra golfa keca u mene je tata drugi vlasnik i ima na satu 230k (stvarnih) komsia mi daje 2500km ali nebi ga prodao nema boga :D
 

LSD

Član
e evo ovako...
ja imam keca 5-6 godina.razni su prolazili kroz moje ruke. od krseva do extra autica za kojim su se okretali mnogi.
ovo nikada necu prezaliti al....
n58q1vpsv2l4fzmoqt0y.jpg

gokj92qcp57gfzta6ag.jpg


ono sto ti oce je je totalni promasaj.
taj kec je ubijen u pojam.vidi se na slikama da je skoljka u qurcu.nije problem promijeniti pragove.rubove.povariti pod i to.....al ako je auto u liniji relativno ocuvano.

najbolje rjesenje ti je zacrtati sebi cilj sta oces od tog keca.
sljedeca stavka je pronalazak odgovarujceg za tu namjenu.
kec nije skup za odrzavanje
kugla 13 KM
krajnica 14KM
lezajevi 30KM
kocnice prednje 60KM zadnje isto negdje
amrti pojftini. ne znam tacno kolko jbg

to je ono sto trebas ocekivati i sto se mijenja kad auto radis za sebe.pricamo o stock dijelovima ne o tuning.
taj kec za 500KM ce ti pojesti bruku para dok ga dovedes u red
svaka sitnica na otpadu je 15+KM a sitnica ima mnogo iako je KEC
ne radi podizac stakla..nevaljaju vrata...nema retrovizora fali ovo fali ono...kad se sracunas izadjes na cifru koju nisi ni zamisljo da moze pojesti golf.i poslije opet nemas "lijep" auto.opet fale sitnice.

sta je poenta.
TRAZI SABRANOG OCUVANOG GOLFA S PRVOM FARBOM I KOMPLETNOM UNUTRASNJOSTI.
sve ostalo niije isplativo garantujem ti
nebito da li oces to za svaki dan za neki projekat ili vec nesto.
 
Početnik
svaka cast na postu ALI ja sam konj koji voli da sebi zada velike ciljeve,kao sto je naprimjer taj crveni,ali nije jedini u ponudi,u opticaju imam jos 2 komada kojih nema na piku tako da nemogu postaviti slike,naravno da mi je ovaj crveni zadnja solucija ali sta cu,ali ponavljam zadanja solucija,ali ako ga bas moradnem uzeti jbg sta cu,morati cu ga i dovesti u red,naravno to odma nece biti prvi dan ali ce biti u roku od nekoliko dana do max 2 sedmice,vec sam u pregovorima za sjedista i instrument tablu od golfa 3 koju cu dobiti skoro pa dz tako da idemo i po to,ali prije svega toga ide detaljno rastavljanje zamjena,popravka i naravno farbanja,i da ovo sve ce se raditi ma kakvog god golfa ja kupim dobrog ili loseg,nadam se da razumijes,jer ja nisam od onih koji uradi auto a on od svega toga samo ga dovezo do radionice,ja volim da se isprljam i da radim oko auta,naravno tu ce biti moj mentor i glavni za mehaniku zvani Lija,a ja cu ostatak,struja limarija i sl,zakljucag svega ovog je da bi ja koliko god to bilo vama za nepovjerovat volio keca u malo losijem stanju da kupim da imam malo vise posla i da se ucim i kalim,ja znam da je to cisto bacanje para,zivaca i vremena,ali hocu da se "napatim" jer ovo ce biti moj prvi krupniji projekat i zelim da krenem tezim putem ,ja mozda jesam glup ili sl zbog toga ali jednostavno ja sam osoba koja je takva i koja voli raditi oko automobila,ijha znam da cu ja u toku svega ovoga milion puta spomenuti tebe i ostale koji su mi govorili da kupim bolje i skontacu da ste upravu ali ja cu taj projekt zavrsiti,ne,ne u inat vama,ili da se hvalim,vec naprotiv da bih stekao neko iskustvo i da bi se namucio da znam ubuduce,,mozda me nemozete shvatiti ali ja sam jednostavno takav,hvala svima koji su pisali i koji ce pisati i nadam se cete nastaviti da me savjetujete,ali ja sam se odlucio na korak kupovine samostalnog tj vlastitog automobila najvise radi nagovora clanova ovog foruma i hvala vam svima na tome,ipak ste upravu bili,zato zelim da se savjetovanje nastavi

halalite mi na dugom i dosadnom postu ali i ovo je minimum na koji sam vam objasnio;););)
 

LSD

Član
nisi ti glup.naprotiv cijenim to sto radis.i sam sam takav...
stari voza XXX puta bolje auto od mene...al kec je moj.od prvog dana moje vozacke imam SVOJE auto...kakvo takvo...jbg

samo te pokusavam navesti na to da ne bacis bruku para u nista..
i budi istrajan u svemu.

;)

ja da sam imao net kad sam radio prvo auto...iiiii gdje bi mi kraj bio al...

samo pamet u glavu i polako:cool:
 
Početnik
LSD je napisao(la):
nisi ti glup.naprotiv cijenim to sto radis.i sam sam takav...
stari voza XXX puta bolje auto od mene...al kec je moj.od prvog dana moje vozacke imam SVOJE auto...kakvo takvo...jbg

samo te pokusavam navesti na to da ne bacis bruku para u nista..
i budi istrajan u svemu.

;)

ja da sam imao net kad sam radio prvo auto...iiiii gdje bi mi kraj bio al...

samo pamet u glavu i polako:cool:

hvala velika na podrsci i savjetima,,svaka cast;)
 
Član
Harise, podrzavam te u tome, razumijem se kako je vozati tuđe auto, u mene je još gori slučaj , star mi je poginuo i sada vozam dajdžino auto, jer nemam sredstava da kupim i da ga sredim po svom ćejfu. Ovo je prava jebada, nesmiješ jeben sijalice promjenuti a da ne brineš kako će vlasnik reagovati, zato kada malo skupim keša mislim da ću krenuti tvojim stopama, uzet ću kakvu kantu i srediti je po svom ćejfu, i zadnju paru ću na to ostaviti ali da imam svoj auto, i u potpunosti te podržavam.
Ne predajji se ;)
 
Početnik
zAaKy je napisao(la):
Harise, podrzavam te u tome, razumijem se kako je vozati tuđe auto, u mene je još gori slučaj , star mi je poginuo i sada vozam dajdžino auto, jer nemam sredstava da kupim i da ga sredim po svom ćejfu. Ovo je prava jebada, nesmiješ jeben sijalice promjenuti a da ne brineš kako će vlasnik reagovati, zato kada malo skupim keša mislim da ću krenuti tvojim stopama, uzet ću kakvu kantu i srediti je po svom ćejfu, i zadnju paru ću na to ostaviti ali da imam svoj auto, i u potpunosti te podržavam.
Ne predajji se ;)

hvala zAaKy na podrsciu ja sam rekao ja cu sebi srediti svoje auto pa makra se odrekao jednog od 3 obroka dnevno,trenutno su 3 keca u ponudi za kupnju sutra odo detaljon pregledati sve tri pa cemo vidjeti,znam sebe i ustrajat cu a i na vrh glave mi je vise da moram brinuti sta ce tata reci za ovo,pa za ono ,pa ovako pa onako,dosta je vise,ha ya,ja ti zelim svu srecu u kupnji auta i da to bude sto prije;)

edit de ljudi nesvadjajte se niti ista,svako ima svoj ukus i slicno,evo ja sam uvijek se zgrozavao prica tipa samo fabrika ili slicno,ali u ovom slucaju ja cu se sto vise pridrzavati fabrike jer u mom slucaju kec je sa svim drugim totalni promasaj i po mom misljenju samo je fabrika rjesenja i to je to,dok za druga auta nemislim tako,tipa passata kao sto posjedujemo i slicno,ali kec je za fabrike
 
Član
harise samo naprijed u tome sto si zamislio, ja sam ti se vec ponudio na pomoci gdje bude trebala, naravno koliko budem mogao. Imam i nekih dijelova od keca,mozda ce ti trebat, pa et, ako trebadne zvrcni;)
 
Administrator
tema pociscena... covjek je trazio savjet oko kupovine golfa mk1, a nije pitao je li bolje mk1 ili mk2...
:icon_exclaim:
 
Top