Golf IV turbina

Golf IV turbina

Član
Desilo mi se već par puta da mi se turbina ugasi u vožnji, ugasim-upalim auto, sve OK...
Prvi put mi se desilo pri naglom ubrzavanju (prva-druga-treća do nekih 3.200rpm) u četvrtoj brzini pri punom gasu. Kasnije mi se desilo na auto putu, jednostavno izgubi snagu ili kad dam gas vidim da ne vuče...

U pitanju je TDI 96kw...

Savjeti???
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
imam taj isti problem na Golfu i do protokomjera je, na 3200-3400rpm samo zatrza

ali kod njega ne zatrza, več se ugasi turbina
stari dobro poznati problem TDI motora, najvjerovatnije ti je turbina malo "začadila" odnosno zaprljala se pa je treba očistiti i to je ko zmaj, ali u svakom slučaju prvo pogledaj u kakvom je stanju vakum dozer-ventil, on zna često praviti taj problem
čišćenje turbine ti je oko 100-150 KM, a toliko ti je i nov vakum dozer ;)
a ovo što ti govore senzor ovaj onaj to odmah zaboravi
 
Član
Jel ti EGR zatvoren? Meni se jednom desilo posle naglog starta, prva ok, druga ok, treca ugasila se turbina..Tad sam zatvorio EGR i nije mi se vise desavalao.
 
Član
Hvala na sugestijama, nikako uhvatiti vremena da odem kod majstora... jedva sam odvojio dva dana da se uradi generalni servis...

Javim kad napravim do čega je bilo... ;)
 
Član
Merrro je napisao(la):
Jel ti EGR zatvoren? Meni se jednom desilo posle naglog starta, prva ok, druga ok, treca ugasila se turbina..Tad sam zatvorio EGR i nije mi se vise desavalao.

pa po tvojoj glupoj logici kod svih novih auta bi se to trebalo dešavati :p
 
Član
Problem riješen... očišćena turbina (150KM sve) i sad radi kao sat...

Problem je inače čest na ovim motorima i u velikom broju slučajeva je sama turbina u pitanju, kad je do ventila ili nečeg drugog turbina se neće uopšte paliti (eventualno kad se auto totalno ohladi)...

Toliko od mene,

može katanac... ;)
 
Top