Golf IV - izolacija zica

Golf IV - izolacija zica

Član
Nasao sma jedan intresantan topic na vwcc, gdje clan feljan napisao "topic upozorenja" pa sam ja C/P samo, nadam se da se feljan nece naljutiti

Ovo nije how to niti DIY vec topic upozorenja. Surfajuci okolo po forumima (ne znam jel smijem stavljat link ni nabrajat koji forum, no nema veze) naletio sam na topic gdje je covjek dobio Golf IV s elektricnim problemom.
Nisu radila stop svjetla ni zadnji brisac. Auto se poceo dimit ispod kontrolne table i sprzila se kompletna instalacija.
Kad je isao postavit novu instalaciju nasao je kriticno mjesto.
Radi se o zglobu kod vrata bunkera.
Dakle o ovome:
dsc00938oy.jpg

Ne bi to shvatio toliko ozbiljno da i mene nisu zezala stop svjetla. Kad pritisnem papucicu kocnice nekad se ne bi upalila i cuo bi se sum na radiu kao da je izgubljena frekvencija radio postaje. Skuzio sam da je stvar lose mase. Sto je jos pogorsalo stvar taman sam stavio pojacalo u gepek. Pregledao masu pojacala, ocistio sve oko mase, ocistio stopicu, stavio novi RCA kabel i jos uvijek mi se to dogadalo.
Odlucio sam provjerit to na svom autu.
Skinuo sam izolaciju i eto problema. Nekoliko zarezanih zica spremne za kontakt na karoseriji.
Lijeva strana:
dsc00937b.jpg

Desna strana:
dsc00939se.jpg

Dosta su lose slike pa se i ne vidi toliko, al zice su bile dosta zarezane. Taman da naprave neki problem.
Izolirao sam ih trakom i vratio sve nazad.
Provjerite si to. Nije puno posla, a moze dosta tog spasit.

Pozdrav ;)
 
Član
Ista stvar isto auto, vec drugi put u 5 godina...na srecu jedini problem meni s golfom heheh, inace vole i oksidirati tu pa onda nastane spektakl.... nije problem za rjesiti to, nekih 30min posla
 
Član
Pa ovo sam slucajno nasao.. ja inace imam problema vec 4 godine, gdje mi non stop zadnja lijeva stopka crkaje al nikako da skontam sta je. Sad kako sam naletio na ovo cim zavrsim sa poslom idem da ovo pogledam. Inace sam mjenjao non stop sijalice do unazad 6 mj kad sam prestao, malo sam pazljiviji na kocnici i to je to.. dok se problem nerijesi. Inace dosta Bora sam vidjao da mu neradi zadnaj lijeva stopka, nisam jedini uglavnom :lol:
 
Član
Ja nisam vidio Golfa IV da mu rade obe stopke. Uvijek je jedna crkla.
Uvijek sam se pitao sta li im je??:icon_question:
 
Član
Mrva je napisao(la):
Pa ovo sam slucajno nasao.. ja inace imam problema vec 4 godine, gdje mi non stop zadnja lijeva stopka crkaje al nikako da skontam sta je. Sad kako sam naletio na ovo cim zavrsim sa poslom idem da ovo pogledam. Inace sam mjenjao non stop sijalice do unazad 6 mj kad sam prestao, malo sam pazljiviji na kocnici i to je to.. dok se problem nerijesi. Inace dosta Bora sam vidjao da mu neradi zadnaj lijeva stopka, nisam jedini uglavnom :lol:

Pogledaj da ti malo vode pokraj stop svjetla ne ulazi, jer ono ide direktno kroz svjetlo pa je tu mozda uzrok, provjeri i to, malo iz kante zalij taj dio auta, otvori sve i vidi jel' unutrasnja strana svjetla mokra
 
Top