Golf II TD

Golf II TD

Šta mislite o mom ljubimcu i šta bi bilo naj bolje na njemu da uradim....

  • .

    Votes: 0 0,0%
  • .

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
Član
Moje prvo auto,,, Ovaj golf je 85to godište turbo dizel. Na njemu je skoro sve zamjenjeno.. Dok je moj otac vozio ovog golfa on je uradio na njemu potpunu generalku. Bio je dizel obični ubacio mu je novi motor, zamjenio mu je vrata kao što se može vidjeti nema leptir stakla a 85g...Blatobrani prednji su zamjenjeni, pod je zamjenjen i dodatno bio zaštićen, plastike na gepeku zamjenjene,, sjedišta i prednja i zadnja zamjenjena. volan,,, i Ofarban je iz bjele u sadašnju crvenu.slika-547741-034eb2a61f84f3-velika.jpg

Ali,,, prošlo je skoro 10 godina od kako je moj otac sve to uradio na ovom golfu, počeo je da pokazuje znakove starosti..
slika-547741-398878787990f2-velika.jpg
Otac je sebi kupio passata peticu kad sam ja napunio 18g,, i odmah mi prepisao ovo čudo od auta.I naravno pošto sam od 7dmog razreda osnovne škole samo maštao o tome kako ću ja kad budem imao svoje auto da ga "napucam" i tri tačke.Pa sam prvo kupio nastavak na auspuh koji me je koštao tad 30 KM, Bilo mi je drago ko da sam neznam šta uradio.

slika-547741-631068d65fa0c7-velika.jpg

I tako jednog dana,,, ^^ nešta sam otišao po dedinoj staroj garaži da tražim i ispod jedne cerade nađem nešta, za šta nisam imao pojma da imam, a to su Alu.felge koje su došle uz golfa kad ga je otac kupio. i prvo sam stavio samo zadnje jer su mi govorili da nisu te niskoprofilke za naših puteva odoše krajnice, kugle, letva volana, teško motat, nemaš servo i tako dalje,
slika-547741-3361db953d67-velika.jpg

Nakon toga želio sam da mi golf izgleda malo smrknuto pa sam zaljepio mu karbon foliju na svjetla koju sam vrlo brzo opet odljepio jer je bezveze, i stavio led prvo na prednju masku pa onda ispod karambolke...

slika-547741-9d8ffe341b38b2-velika.jpg slika-547741-2613a6fa82dd0c-velika.jpg
slika-547741-97d7c1b3384124-velika.jpg
Zaista sam se oduševio kako je opako izgledao. I eto nakanio sam se da prvi put dođem sa golfom pred moju srednju školu. i dao sam jaranu da proba,, kad sam ja uhvatio priliku da ga uslikam.

slika-547741-074ce10ebd90-velika.jpg
Onda sam tražio pojačalo i kablove sve samo to kupio sredio ubacio dva zvučnika preko cijelog gepeka.Tako da sam i kaznu platio zbog narušavanja javnog reda i mira dok sam bio u gradu ^^ xD...ali nemam sliku od svega toga ...
slika-547741-ac225840d280-velika.jpg
Uglavnom nakon svega ovoga na ovom golfu odlučio sam staviti i prednje felge, i nisam mogao da vjerujem koliko auto dobije na stabilnosti kad ima široke felge odnosno gume.Ulazio sam u krivine gdje sam više puta se i zanosio i imao priliku za sudar milion puta i mogao i poginuti isto toliko puta ali bog me je samo spašavao u određenim trenutcima, onda sam se i kazni naplaćao za koje nisam govorio roditeljima, pa sam sam nekako skupljao da otplatim. I na kraju sam se smirio, nakon što sam spalio lamelu uništio krajnice, ležajeve oba2,zadnje armotizere,remen,,,,onda mi otac sve to fino platio i popravio i malo naravno popričao samnom,,, poslije toga sam se opametio.

slika-547741-3c36377d64dc-velika.jpg

I sad normala kuliram i ne glupiram se. Evo ovakvo je stanje trenutno mog golfa, pa bi iskreno želio pošto sam novi na BiH Tuningu da mi pružite dobrodošlicu kroz vaša mišljenja i sugestije i prijedloge, šta bi bilo naj bolje da uradim sljedeće na mom ljubimcu. Mada sam student i ne mogu odmah ostvariti sve ciljeve ali ići ću polahko....
 
upari karambolke, skini te led trakice jer su isfurane, to mozes negdje unutra pod uslovom da se ne vide a daju malo efekta, spusti ga i vozaj, nemoj puno ulagat brzo ces ga ocejfit dok malo provozas "babinog" Passata :D:D
 
Član
Lijepa osnova za dalje, stavi opruge sportske, ovaj poklopac rzervoara u crvenu, boju, nadđi prednju i zadnju karambolku al sa crom lajsnom i ništa ne diraj.....Ove diode i bad loo-ove zaboravi nije dvica za toga.......pozzz
 
Član
Na poklopcu rezervoara mi je karbon folija tako da je mogu odljepiti,A led sam skinuo prije 4 mjeseca sa vidljivog mjesta stavio sam ispod registracije tako da se ne vide a hvala vam na vašim savjetima i to ću nastojati da ostvarim.
 
Član
Skini te lampe i semafore sto sijaju nije too za mk2..ko novogodisnje drvce..unutra to mozes malo odraditi ispod nogu ili sjedista all ne opet pretjerano..ovo sa branicima ili plite ili duboke ovaj nastavak sutni negdje jer bezveze stoji na golfu trazi lonac od gti ili ljepsi lonac sa izduvom da to stoji po liniju..ako zelis sve da to bude orginalno moras i platiiti i odvojiti kesa..slusaj starog jer vidim dok je on vozao golf je bio fabrika aa ti si krenuo losim putem..pregledaj par tema golfa mk2 od clanova pa mozda ti se sta svidi..:)
evo dvije slike sa dubokim i sa plitkim branikom..:)
1503888_602940299761479_758481823_n.jpg

8307_576538799068296_1088608880_n.jpg
 
Član
sad koliko toliko izgleda dobro , iz pocetka si poceo da budalasas pravo i bio je bas prepun ruznih detalja
bolje voziti fabrickog golfa s tim felama nego da ga tjuniras komplet za 50 km
za dobar tuning je potreban novac, tako da idi polako, zasad si dobio dobre savjete, ja mogu dodati samo da odaberes koji u kojem tuning pravcu ces ga raditi i slijediti cilj
 
Član
Kao je kolega AnDel napisao ... Ako mislis napraviti "tunirati" golfa ne radi se to sa 50 km ako nemas previse novca za auto... Ostani na finim felgicama malo ga spustis da je od prilike u fabrickom stanju i utegnes ga da je sve na svom mjestu... ATS felge su extra za dvicka ali moras naci neku malo ljepsu dimenziju guma ovo izgleda kao valjak :D Covjek ti je ostavio dva primjera crvendaca sa plitkom i dubokom karambolkom mislim da nije mogao naci dva ljepsa a jednostavnija primjerka :D Sretno u daljim radovima moj savjet ti je nemoj svrljati te malo ovo te malo ono nadji ono sto hoces neku osnovu i po njoj idi to ti je zakon.... Lijep pozz
 
Član
Hvala vam na vašim savjetima skinuo sam sa rezervoara karbon skinuo sam led kao i nastavak sa auspuha to sam već poskidao prije 1mjesec jer sam shvatio upravo ovo o čemu mi vi govorite . I poslušat ću vaše savjete ^^ :)
 
Član
Joj soffa jesi mu i postavio :p treba mu 10 000 kermi da njegov izgleda ko ovaj drugi :D hahaha Kako god na golfu ne možeš ništa unikatno uradit, mnogo stvari je isprobano i isfurano, da se džaba ne bi mučio prelistaj teme uradi šta ti se sviđa i ćao :)
 
Top