Golf 5 - " krči " kad vergla ...

Golf 5 - " krči " kad vergla ...

dnk

Član
Pozz svima ..

Imam jedan problem sa autom i pokusavam da ga rijesim ... hocu da podjelim ovo sa vama i da vidim dali je neko imao ili ima slican problem ... naime, radi se o tome da kada palim auto , to nikako nije paljenje kao na ostalim autima koje sam imao ...
od 10 paljenja - 8 on upali ali cudno vergla, nekako sporo , ali upali a 2 puta krči tako da brzo moram vratiti kljuc ...

vodjen logikom otisao sam u servis gdje su mi skinuli alnaser, zamjenuli cetkice i jednu piksnu i kao napravili .... problem je ostao isti ...

opet sam otisao u isti servis , ponovo su skinuli alnaser , testirali ga i ustanovili da je on 100 % ispravan ( iako kada sam ja gledao kako ga prikljucuju i testiraju, nekako mi se cini da automat isuvise lagano uklapa, nema one sile da bendex iskoci ali eto ... ) , ali su kao nasli ostecenja na zupcaniku na zamajcu ... sto je meni i logicno kao posljedica onog krcanja ... ostecenja nisu velika i oni u servisu mi predlazu da skidam mjenjac kako bi oni zamjenuli taj prsten-zupcanik na zamajcu , kao istroseni zubi , mada se meni cini da ta ostecenja nisu toliko velika da bi trebao mijenjati zupcanik ....

akumulator je nov ..

u velikoj sam dilemi sta da radim, dali da skidam mjenjac zbog toga ili ima drugo jednostavnije rijesenje ... ??

ako neko zna nesto neka mi pomogne i podjeli to sa nama ..

hvala unaprijed ..
 
da kriv je za to elektropokretac povuce previse struje tako da i sam nekad sporo okrece i onda i bendix ne radi na vrjeme kako treba
 

dnk

Član
obicno krči kad je hladan ... on upali ali ponekad moram vratiti kljuc jer mi ostecuje zube na zamajcu ...
 
Član
u biti nije ti neki standardni kvar koji se javlja na peticama, to mora na servis, btw u koji si isao?
 
Član
Dajte ljudi, otiso mu je bendiks, nije to neka nauka a i neki kvar. i nema veze toplo hladno povuce struje ne povuce, bendiks NE SMIJE iskakat iz zubaca zamajca dok se drzi kljuc okrenut na paljenje. Smije stat skroz verglanje ako nema snage da okrene radilicu, ali ne smije iskocit i vrtit u prazno. Drug moj, pravac neki servis, ili elektricar, nek ti zamjene bendiks, i ujedno i automat, i riješen problem.
 
  • Like
Reactions: dnk

dnk

Član
danas sam bio kod jednog elektricara ... cuo je zvuk i rekao da je bendex ... dogovorio sam sutra radove pa javim rezultate ..
 

dnk

Član
eh ovako stoje stvari ... da ne duzim puno, ustanovljeno je da je bendeks bio natucen tj. sudarao se sa zubcima zamajca ... covjek je samo malo izostrio zube bendeksa brusilicom, tako da ih je prakticno zasiljio sa strane tako da bolje uklapaju .... od 30 puta paljenja uzastopno nije ni jednom zastekao ... nadam se da ce vrijeme pokazati da je to bilo to ...

Pozz za sve i hvala na savjetima ..
 
Super Moderator
Pa jeste to, samo sto sad je samo produzio vijek malo, al ipak kad tad ces ga morati zamijeniti
 
Top