Golf 5 1.9 TDI 66 Kw - Camshaft senzor ???

Golf 5 1.9 TDI 66 Kw - Camshaft senzor ???

dnk

Član
Pozz za sve ...

Treba mi vase misljenje .... auto je malo duze verglao kada pali ... malo sam citao po netu i nasao da treba na dijagnostiku ... uradio sam to i ima ovu gresku :

Adresa 01: Motor Labels: 03G-906-016-BKC.lbl
Br. Dijela SW: 03G 906 016 FS HW: 028 101 195 5
Komponenta: R4 1,9L EDC 0000SG 6124
: 12345678 Serijski broj: VWZ7Z0D0219910
Kodiranje: 0000071
Radnja #: WSC 00028 028 00001
VCID: 79F39C4049B1

1 Greska pronadjena:
19463 - Senzor Pozicije Bregaste (G40): Bez Signala
P3007 - 000 - - - Naizmjenican
Zaledjeni Podatci:
RPM: 273 /min
186.0 Nm
Brzina: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
10.56 V
Bin. Bitovi: 00000100
Ler Stabilizacija: 0.0°KW
(nema jedinica): 32.0

trazeci poziciju tog senzora ustanovio sam da je isti bio istekan ... kada sam ga ustekao poceo je da pali na zub ... medjutim , to se mijenja , povremeno opet vergla 3-4-sec pa upali a ponekad odmah na zub upali ... sta bi to moglo biti ... meni se cini da je prekid negdje u kablu ili kontaktu na djeku i sl.

sta vi mislite ??
 
Član
pa očisti taj džek kontakt sprejom, možda je navuko vlage dok je bio ištekan i ufatio oxidaciju il koroziju na stopicama, i onda sve fino uštekaj i moraš na dijagnostici poništit grešku .
ako opet bude istih problema onda kupuj taj senzor nema ti druge
 

dnk

Član
.. najlogicnije mi je da se u voznji usljed vibracija izgubi kontakt ... mislim , tako nesto ... jer kada pocne da pali - pali na zub svaki put uzastopno a onda poslije voznje odjednom pocne da vergla i onda tako uzastopno jedno vrijeme ... pa opet pocne na zub ... i sve tako ....
 
Član
ne valja ti senzor bregaste, zamijeni ga i neces imati problema. Ne znam kako si uopste mogao upaliti sa istekanim senzorom...
 
Legend
Moze kod bosnje sve.. drug objasnio ti je dzeni sta ces i kako ces, nemas vise sta da pitas, nekad se nesto i mora zamjenit na autu :)
 

dnk

Član
slusaj me drug ( noke ) .. , prvo neznas o cemu se radi ... auto je uvezeno - dovezeno iz austrije i ja sam ga kupio prije nesto vise od mjesec , tako da nisam ni znao da je istekan .... ne vidim razlog za vrijedjanje ... ako trazim pomoc trazim ga sa razlogom, a ne pricati nesto bez cinjenica ...
 
Polako momak regan si prije 3 godine i imas 17 postova spusti se malo
fino ti ljudi govore sta i kako a ostali potvrdjuju nije sad kvar da motor mjenjas nego taj dio kosta max 60-80KM mozda i jeftinije a ti ako volis tako da ti vergla onda ne mjenjaj nego prodaji auto nije to za tebe pozzz
 

dnk

Član
to kada sam ja regan i koliko imam postova nije mjerodavno da se sada moze pametovati ... samo trazim pomoc i misljenje , nista vise ...
 
kako nije mjerodavno to je znak veoma dobar da ne pratis forum i da ne poznajes ljude
jer po samoj tvojoj aktivnosti ovdje na forumu nisi nikom nista 100% pomogo bilo savjetom ili kakvom uputom sta da radi i tako to
nego ovdje dolazis da samo rijesis svoje probleme
toliko od mene dalje se snalazi
 
Član
.nOKe te nije vrijeđao, moje mišljenje, i nije rekao da si ti to uradio već neki "naš" čovjek i opusti se malo ako ne kontaš šta ti ljudi pričaju.
Ja bih te možda posavjetovao da poliješ auto benzinom i zapališ, ali neću, bolje zamjeni taj senzor i vidi je li do njega, a jeftinije je još da poslušaš Dženija.
Ako uzmeš polovan senzor i opet ti se bude dešavalo, možda je onda neka druga jebada, vratiš ga, ali nikako preko tastature niko tačno ne može znati već samo nagađati.
 
Legend
Upravo, ako si dosao ovdje da rijesis neki tako ocigledan problem (sto ti je potvrdila i dijagnostika) neces ga rijesit magijom ili da izoliras te 2 zice i ostavis da vise..
Otvori malo oci i ne budi tako agresivan, bilo je slicnih tebi sto su ovdje pitali za svaku sitnicu sta i kako ce, brate dragi ako ti dijagnostika pokaze kvar, i ako je toliko ocigledan, odes u servis i zamjenis ga, auto dijelovi, privatni majstor bilo sta.. niko ti ga ovje na forumu nece promjenit..

Ne razumijem uopste sta ti ocekujes od nas sa foruma, kada si nam rekao da ti auto izbacuje tu i tu gresku, da je dio toliko i toliko, ocekujes potvrdnu informaciju od nas da li da ga zamjenis ili ne ?
 
Top