golf 4 tdi teze pali

golf 4 tdi teze pali

Član
Golf mk4 TDI PD 100ks - posto je auto stajalo bukvalno punih 6 mjeseci dok sam ja bio van drzave.. sada kada sam dosao pokusao sam ga upaliti ali mu je trebalo par pokusaja verglanja i to bas verglanja da upali kada je upalio sav se trese i onda nakon par sekundi se ugasio evo sada ga vozim vec 2 mjeseca ali nista se ne mjenja dijagnostika ne pokazuje greske, osim sto sam ja primjetio da iz tandem pumpe kada se ponovo upali nakon gasenja cuju neki cudni zvuci sta bi moglo biti jer stvarno potrosnja mi se uvecala prije je bila do 6L a sada se penje i na 8.5 a auto u ler trosi oko 1,1 do 1,4 vec kada predje 1,4 gasi se =) Unaprijed hvala ... :icon_confused::icon_confused:
 
Drug umene je bio problem sa 96kw upali se odma i poslije se ugasi i par verglanja i on upali.Kada sam ga otjerao majstoru problem bio na gumicama dizni,puštale zrak i gorivo se vraćalo u rezervar(tako kaze mehaničar)nadam se da ćeš riješit problem
 
Član
Elmedin989 je napisao(la):
Drug umene je bio problem sa 96kw upali se odma i poslije se ugasi i par verglanja i on upali.Kada sam ga otjerao majstoru problem bio na gumicama dizni,puštale zrak i gorivo se vraćalo u rezervar(tako kaze mehaničar)nadam se da ćeš riješit problem

imamo isto mišljenje, 70 % je da ti ovo predstavlja problem, usput zamijeni i filter nafte ;)
 
Član
druze prvo uradi dijagnostiku nek ti vide koliko ti dizne ubrizgavaju,jer moze biti da je jedna dizna ostala ovorena i zaglavila i baca previse goriva, isti prob moj otac imao auto se treslo ali ne puno i trosilo vise bilo do 1 dizne prob.pozz
 
Član
dizne su cudna stvarka, ja sam mijenjao dvije zbog istih simptoma. Vodi racuna kome ces otjerati auto, mnogi misle te se dizne samo ubace u glavu i to je to, ima tu stelovanja kojekakvog, nemoj praviti moje greske

ako budes morao mijenjati gumice na diznama, a vrlo vjerovatno da hoces, onda to i nije neki kvar. Mene set dizni u ovlastenom Bosh servisu dosao oko 70km
Imas momke iz Doboja, Armin i Nermin, rade u ovom Bosh servisu o kojem ja govorim. Momci prva liga, znaju znanje i odlicno rade. Osim mijenja gumica meni su dostelali sve dizne, nastimali sve i od tada hvala Bogu nikad problema
 
Član
ArminM je napisao(la):
dizne su cudna stvarka, ja sam mijenjao dvije zbog istih simptoma. Vodi racuna kome ces otjerati auto, mnogi misle te se dizne samo ubace u glavu i to je to, ima tu stelovanja kojekakvog, nemoj praviti moje greske

ako budes morao mijenjati gumice na diznama, a vrlo vjerovatno da hoces, onda to i nije neki kvar. Mene set dizni u ovlastenom Bosh servisu dosao oko 70km
Imas momke iz Doboja, Armin i Nermin, rade u ovom Bosh servisu o kojem ja govorim. Momci prva liga, znaju znanje i odlicno rade. Osim mijenja gumica meni su dostelali sve dizne, nastimali sve i od tada hvala Bogu nikad problema
a druze valjda bi svaki mehanicar trebao da to odradi kako treba ako se razumije u mehaniku nije nista komplikovano ali opet kao sto ti kazes treba gledati gdje mjenjati i da zamjeni sve gumi 4 i podloske i sve kad vec skidas.
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
dizne su cudna stvarka, ja sam mijenjao dvije zbog istih simptoma. Vodi racuna kome ces otjerati auto, mnogi misle te se dizne samo ubace u glavu i to je to, ima tu stelovanja kojekakvog, nemoj praviti moje greske

ako budes morao mijenjati gumice na diznama, a vrlo vjerovatno da hoces, onda to i nije neki kvar. Mene set dizni u ovlastenom Bosh servisu dosao oko 70km
Imas momke iz Doboja, Armin i Nermin, rade u ovom Bosh servisu o kojem ja govorim. Momci prva liga, znaju znanje i odlicno rade. Osim mijenja gumica meni su dostelali sve dizne, nastimali sve i od tada hvala Bogu nikad problema
a druze valjda bi svaki mehanicar trebao da to odradi kako treba ako se razumije u mehaniku nije nista komplikovano ali opet kao sto ti kazes treba gledati gdje mjenjati i da zamjeni sve gumi 4 i podloske i sve kad vec skidas.

vecina ih ne zna da se te dizne stimaju pod uglom, i ja sam mislio samo ubaci, postavi bregastu i pici, ali klinac. Mene je to sto sam vjerovao kvazi majstorima debelo kostalo, za dizne sam dao jace od 600km
ovako u ovlasteni i ljudi urade u rekordnom vremenu, originalni dijelovi, garancija i miran
 
Top