Golf 4 - Magljenje stakala - Climatronic

Golf 4 - Magljenje stakala - Climatronic

Član
Pozdrav svim članovima foruma.

Otkako sam kupio automobil imam problema u kišnim danima i hladnijim danima (evo večeras kad sam se vraćao od brata)...

Auto stoji u garaži u kojoj je 21~ 25 stepeni. Ja uđem u auto i istjeram iz garaže i čim su sjedu 2 - 3 osobe za 30 sekundi svi prozori zamagle.
E sad na Climatronicu je otvoren protok zraka i naštimano je puhanje u šajbu na ECON. Temperaturu u vozilu štimam od 20 - 25 stepeni celzijusa.
I sada kad bi vozio tek jedno sat vremena riješio bih problem sa tim magljenjem stakala.
Naravno motor nije dostigao radnu temperaturu.

Ima li ko kakav savjet, kako da radim to...

Da navedem imao sam Jetta Mk2 prije i stvarno ne mogu da se požalim na to auto. Petero nas u autu, hladan motor i na hlađenje okrenuto i prema šajbi, ne zamagli uopšte. Sad na ovom Golfu maximalno pojačam i ne osuši...
 
Član
kao sto su vec rekli promjeni filter klime tj filter kabine i pazi da ti klapna ostane otvorena i provjeri imas li vode dole na patosnicama ;)
 
Član
Ja imam isti problem i nije filter klime jer se mijenja i opet isto...bar mislim kod mene da je problem prljave sajbe...masne...al nikako da se nakanim da je ocistim i da vidim jel do tog :)
 
imas opciju skidanja te magle za par sekundi preko climatronica koju klima skine i vise se nevraca tokom voznje bar je tako kod mene jednom zamagli klima skine i rjesena stvar
 
Član
Tako je drug moj kuburio na a4 audiju, prosto nisu mogli nac u cemu je kvaka, jel kisa njemu sva stakla magle. Mijenjao filtere,cistio kompletan auto, skidao mali hladnjak i opet isto. Na kraju bezveze pogleda unutrasnjost vrata i skuzi da se voda skuplja u prednjim vratima, ne izlazi dole na one oduske, procepio je to i sve extra. Glupost jeste ali ne kosta provjerit,on se nadavao para skidajuci svakojake gluposti
 
Član
Provjeravao sam to za vodu evo sad...

Nema nigdje ni kapljice vode.


Isto tako sam i klimom pokusao susiti evo sada je to malo bolje, ali kako da susim da stavim temperaturu na minimalnu ili maximalnu ????


Hvala svima na odgovorima.

Sutra odoh promjeniti Polenski filter ( ON JE DRAMA PRLJAV 4 godine nije mjenjan ) i filter kabine.
 
de ti prvo kreni od filtera kabine ko sto ti svi kazu a i sam kazes da je prljav ;)
drugo provjeri pod vozacevim nogama dali je mokar pod ako jee onda moras gore ispod haube gdje uvlaci zrak za klimu ( na lijvoj starni) tu je za klimu usis tu ti uvlaci vodu ispod plastike to ces morat ponovno malo popustit i dihtovat s silikonom da ne pusta vise ;)
i savjet ne ukljucuj unutarnju cirkulaciju zraka kad hoces da sušiš stakla tako ih neces nikad 100% osusit ;)
 
Super Moderator
Kad je unutrasnja cirkulacija onda ce maglit pogotovo ako je u ECON modu.. Kad ti vec toliko zamagli upali klimu (ugasi ECON) stavi na toplije i pojacaj
Ja recimo imam u fordu posebno dugme za to i tako kad zamagli pritisnem on automatski sve na najjace stavi i najtoplije i upali klimu i za cas odmagli bio auto hladan il vruc, al kad mi je filter bio prljav isto mi je stalno maglilo auto, prvo to promijeni
 
Član
Ako ti magle stakla ukljuci klimu i okreni na 2-3 stepen (to je meni pomoglo kada pada kisa) ventilator jer izadjes iz graze u kojoj je toplo i dobije kontraefekt vani jer je hladnije i proveri sve ove stvari sto su ti dosad govorili za filter patosnice i proveri da gdje nepusta vodu pogotovo gepek proveri a ima jedna tecnosto ABBRO oko 6.5KM zuta bocica koju kada dobro ocistis stakla unutra i kada se osuse, namažeš tom tečnošču i ispoliraš i to bi ti moglo pomoći
 
Član
Promjenio filtere. polenski bio hamelj. sad motor brzo ugrijem tako sto ga 6 7 min vozim na 3500 h. obrtaja i osusim na econ i ne magli a 5 nas u autu. hvala svima na pomoci.
 
Super Moderator
nemoj to radit pusti nek se on sam zagrije kako treba pa kad se zagrije onda vozi i na 4500 ako hoces
 
Top