Golf 4, kvačilo

Golf 4, kvačilo

Član
Eh ovako... Radi se o Golfu 4 1.9 tdi. Jučer propalo kvačilo. Pogledam malo, kad ono ispod auta, niz mjenjač pomalo kapa ulje.. :/ Sad me interesuje je li se ko susretao sa ovim, šta bi moglo biti, koliko otprilike dođe popravak?
 
Član
2 sarafa 13-ke ga drze, skines metalnu cijev, zavrnes je na novi cilindar, ubacis novi cilindar na mjesto starog, ozraciis i to je to. Gledaj da ti ne zafali ulja, to ti je ulje u posudi za kocnice.
 
Član
2 sarafa 13-ke ga drze, skines metalnu cijev, zavrnes je na novi cilindar, ubacis novi cilindar na mjesto starog, ozraciis i to je to. Gledaj da ti ne zafali ulja, to ti je ulje u posudi za kocnice.
Kaže mi majstor, kao da navodno mora skidati mjenjač jer je 6 brzina. Sad pitam ja vas ima li to kave veze, logike? :D :D Il' samo pokušava pare izvući :D Msm auto još leži u garaži, nisam ga još nigdje htio voziti
 
Član
Cilindar ti se nalazi sa gornje strane, zanci kad dignes haubu i smaknes akumulator i njegovo kuciste odmah tu dodje vidjeces ga, i samo odvrnes 2 serafa sto ga drze i lajtung sa njega, svatis novi, vratis, stegnes ga, odvrnes seraf za orzaru i sacekas dok ne krene ulje, kad krene, zavrnes, vidis da li imas kvacilo ako imas to je to, a ako je slabije, onda napumpas papucicu i stisne je neko unutra a ti onda otvrnes seraf i izadje zrak i malo ulja i zavrnes onda taj pusti unutra i tako ponavljas dok ne dobijes cisto ulje bez zraka. U posudi od kocnice uvijek moras imati ulja. To je toliko prosto i ne mora da skida mjenjac, da bi skinuo mjenjac prvo mora da skine cilindar kvacila, tako da je to malo glupo da mora sknuti mjenjac da mi zamijenio cilindar kvacila ;)
 
Poslednja izmena:
Top