Golf 4 Greska na Board-u

Golf 4 Greska na Board-u

Pozz narode, trebao bi mi savjet sa nekim ko je imao vec problema sa necim slicno ovome. Dakle Nedavno mi se pocela pojavljivati greska prilikom davanja kontakta na board com. sa naznakom Olsensor Werksatt... Probao sam brisati gresku ne ide... Odem do ovog majstora sto mi odrzava auto, kaze uljni senzor treba zamjenit, Postavim drugi uljni senzor i dalje isto ... Pregledam instalaciju znaci od stekera do kompijutera zice su ispravne... nemam nikakvu ideju sta bi mogao jos uraditi.. Ako neko ima neku ideju Sve je dobro doslo :) Hvala unaprijed...
 
Početnik
Nisi ga uopste trebao mijenjati ;)
To je cesta mana na VW-u i Audi-u.Na sve ijednom autu mi je bila ta greska :icon_eek:
I ja sam mislio da treba mijenjati,i probao brisati ali nije islo.
Samo skini kleme sa akumulatora i ostavi ga sat-dva tako.I netsace.Znaci i + i - skini sa akua,ostavi ga tako bez struje sat-dva i bice rijesen problem. ;)
 
Sarajlic je napisao(la):
Nisi ga uopste trebao mijenjati ;)
To je cesta mana na VW-u i Audi-u.Na sve ijednom autu mi je bila ta greska :icon_eek:
I ja sam mislio da treba mijenjati,i probao brisati ali nije islo.
Samo skini kleme sa akumulatora i ostavi ga sat-dva tako.I netsace.Znaci i + i - skini sa akua,ostavi ga tako bez struje sat-dva i bice rijesen problem. ;)

Sutra kad dodjem na posao pokusat cu i to, ako bude tako kao sto kazes castim te pivom :)
 
Član
ima jos jedna greska koja se treba pogledat ,promjeni bravu od haube ,tu imas kontakt i rjesen ti je problem ,koja ja sumljam 95% da ti daje signal pogresan,daje signal da nije se ulje kontrolisalo ili da nije auto bilo na servisu.
 
Pokusao sam jutros to sa klemama, i ne ide... E sad 335i to sto kazes za tu bravu, sta tacno trebam promjeniti, imam neku signalnu zicu gdje otvaram haubu, i ko neki senzor ... sta bi sad tacno tu trebao zamjeniti? Unaprijed hvala
 
Član
ja bi ako imas ikog u drustvu ,taj dio sa drugog auta skino i ugradio na tvoje auto,ako ti se greska vise ne vraca ,budi siguran da je do te brave,nemislim mehanicki kvar nego elektronski .
meni se vec mi par puta desavalo na raznim vw modelima,nebi volio rec da je taj dio elektricni pokvaren, moguce je da je neki dovodni kabal prekinut ili hrdav ,zato uzmi od prijatelja tu bravu ......
.nisu moje pare koje se bacaju u slucaju da nije taj dio , nebi ni zelio tvoje bacat zato probaj i javi sta se desava .
pozdrav

ja bi ako imas ikog u drustvu ,taj dio sa drugog auta skino i ugradio na tvoje auto,ako ti se greska vise ne vraca ,budi siguran da je do te brave,nemislim mehanicki kvar nego elektronski .
meni se vec mi par puta desavalo na raznim vw modelima,nebi volio rec da je taj dio elektricni pokvaren, moguce je da je neki dovodni kabal prekinut ili hrdav ,zato uzmi od prijatelja tu bravu ......
.nisu moje pare koje se bacaju u slucaju da nije taj dio , nebi ni zelio tvoje bacat zato probaj i javi sta se desava .
pozdrav
 
Top