Golf 4 , 74 kw , 2001

Golf 4 , 74 kw , 2001

Drug ja sam u travnickoj slabo znam po lukovom polju , ovaj sto mi je rekao 20 za dijagnostiku on dode onde ispred maksija cim izades na onaj pravac prema buvljaku , a ovaj majstor bato se nalazi skroz na kraju lukovog polja , predes preko pruge onda pravo jedno 500 metara i tu je on :) , a javicu se nije problem ako bude sta zatrebalo :D
Ehh pa znači da si bio već kod Hanada-taj što ti je rekao 2o za dijagnostiku, jer dobro si opisao gdje se nalazi ( a odmah kod njega je fitnes klub- vlasnik prof iz Tehničke ), ako bude šta trebalo, javi se
Imam brojeve od još nekoliko tipova iz Ze koji provjereno dobro rade dijagnostiku a i dobri majstori. :D:)
 
Član
A ljudi moji pa kod nas u Teslicu slabo ko i naplacuje dijagnostiku :D
Ja ti prijateljski kazem da najprije dijagnostiku uradis, izaci ce te najjeftinije, a budes li rjesavao stvari "na pamet" neces sigurno proci jeftinije
 
I dijagnostika je mač sa dvije oštrice ........ ima 1000 stvari koje dijagnostika ne prikazuje tačno.........npr kad ti auto teško upali javlja problem dijagnostika u senzoru bregaste osovine...a ustvari nije problem u njoj nego u akumulatoru ili nečemu drugom koji ne daje dovoljno struje pa se bregasta napati dok ufati a ustvari bregasta 100% ispravna.. ovo je samo banalan primjer i tako nekih 100 drugih slučajeva.
 
Član
Slabo ko i zna raditi dijagnostiku pa zato slabo i naplaćuje :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Provjereno dobro rade :D
I dijagnostika je mač sa dvije oštrice ........ ima 1000 stvari koje dijagnostika ne prikazuje tačno.........npr kad ti auto teško upali javlja problem dijagnostika u senzoru bregaste osovine...a ustvari nije problem u njoj nego u akumulatoru ili nečemu drugom koji ne daje dovoljno struje pa se bregasta napati dok ufati a ustvari bregasta 100% ispravna.. ovo je samo banalan primjer i tako nekih 100 drugih slučajeva.
Pa onda uzmes kod koji ti je dijagnostika izbacila pa na autodati provjeris, tu ce ti prikazati sta je sve moguci problem, treba znati koristiti dijagnostiku ;)
 
Provjereno dobro rade :D

Pa onda uzmes kod koji ti je dijagnostika izbacila pa na autodati provjeris, tu ce ti prikazati sta je sve moguci problem, treba znati koristiti dijagnostiku ;)
Ma vjerujem, naravno da treba znati... i tu ima znači puno nekih fazona onda , a ne ko ovi levati neki samo gleda sta mu kompjuter direkt izbaci , i kaze to je to.....
 
Član
Moj prijatelj se isto tako nadavao para i para,kazu maf senzor,pa ventil,pa turbinu treba skinuti pa cak i dijagnostiku radio al nije dobro bilo izgleda i na kraju dosao kod majstora koji mu je kod kuce bio i covjek provjerio crijeva,kad napuklo crijevo od turbine zamjenio i sve normalno radi..zato sad ti kazem moze biti nesto vece a moze biti i neka sitnica a to ti niko nece reci i naplatiti ce ti 200km.
 
Ljudi nije ni ta dijagnostika toliko tačna. Imao sličan problem, neće preko 3500 obrtaja, neće preko 120-130, ne vuče kao prije itd... Na dijagnostici pokazuje EGR ventil, zamjenimo ga opet isto. I ja, laik, uzmem da pregledam crijeva i sl...i otvorim filter zraka a on zapeko. Nakon zamjene auto ko novo...Kvar 9 KM a nadavali se para i para. Zato idite od sitnica.
 
Član
Prijatelj mi je imao takav problem, audi a3, išao kod majstora, i onda može biti ovo može biti ono, očisti usisnu granu,maf senzor......Spojio na dijagnostiku kod drugog majstora i čovjek odmah rekao ventil turbine, zamjenio, auto leti, a isto morao je da ga gasi i pali
 
Član
Vakuume pregledaj I kako koji skines tako I vracaj nebi bilo lose sve vakuume izmijenjat tj crijeva samo pazi da ne pomijesas jer kasnije ih bog nemoze vratit kako su bila.drug mi na audi a3 imo isti taj problem nece preko 120 kupio nov dozer na turbini,I zamijenimo ga sa jos jednim majstorom auto znaci leti nikakvih problema nema
 
Član
Ma vjerujem, naravno da treba znati... i tu ima znači puno nekih fazona onda , a ne ko ovi levati neki samo gleda sta mu kompjuter direkt izbaci , i kaze to je to.....
Od toga sta dijagnostika pokaze nekad nema mnogo koristi, nego kod greske pa autodata, internet, workshop...
Ako je puklo crijevo od turba pokazivat ce da ne puni dovoljno, sto ce pokazati i ako je filter vazduha zaprljan, cak i ako ima ulja u crijevima pa zalijepe map senzor, opet ce ista greska doci itd... a i kad pukne crijevo od turba cuje se da duva vazduh iz sistema
 
Top