Golf 4 1.6 16v Vise problemcica

Golf 4 1.6 16v Vise problemcica

Član
Imam malo vise problemcica sa svojim golfom
znaci radi se o 1.6 16v motoru 77kw 2001gp presao 181 000
pa da krenem redom:
1. Jutarnje paljenje otezano,znaci pocne se trest i obrtaji se polako dizu od 500 do 1200 (jedno 2 sec) i izbaci plavi dim i onda sve ok. kad ga duze ne palim 2-3 dana onda jos vise dima izbaci. (kontam da su gumice ventila al o5 da vidim vasa misljenja)
2. kad naglo stisnem gas recimo u 2.brzini povuce me auto na lijevu stranu(vozacevu)
3. zandji tockovi lupaju,tj ono neko tupo udaranje na manjim neravninama koje bas iritira
4. dok nije zagrijan (jedno pola sata voznje) kad naglo dam gas,posebno kad je opterecen malo vise ili u vecim vrzinama,do 2200o/min cuje se neko zveketanje iz motora kao da se cuju ventili ili hidropodizaci ili sta vec....

Za koji dan cu kod majistora ici samo dok mi stignu pare,a do tada ocu da cujem sta vi mislite o ovim problemima i sta bi mogao biti uzrok,i eventualne cijene dijelova :)
 
Član
1 motor ima vise predjenih km ili je sipato lose ulje pa su stubline stradale ili su ti gumice ventila toliko lose,izmjeri kompresiju
4 benzinac se zagrije prije s tim i ulje tako da nebi trebalo da se toliko cuju hidropodizaci,
moje misljenje je,jedan ili vise cilindara je ostecen odnosno potrosen pa ti klip zvecka
savjet,prvo izmjeri kompresiju pa dalje
 
prijatelju i ko mene se cuje nesto ko da zveci ali samo na 2300 obrtaja pa dalje i to samo kad je hladniji motor
ali meni se ne cuje ni kao podizaci ni ventili u to ne sumnjam nimalo
imam osjecaj kao da uljna pumpa nekako slabo vuce ulje ili ti ga ono srce kad ga ima malo a nivo ulja je na normali
ali mene to ne brine jer sam naviko samo lagano ga vozim prvih 5 minuta kasnije ga gasam ko lud i nista se ne cuje mada i ja bi imo volju da znam 100% do cega je ali dok ne skinem karter ili usis pa sve ne provjerim nista necu znat btw. kod mene je preso samo 157 000 ali pravih nije vracan sat :D
i da kod mene je 1.6 8v 75Kw
a taj problem pod br. 2 provjeri spuru i sve ce ti bit receno ;)
 
Član
javicu cim provjerim za par dana :)
ma da meni nekako vise vuce na podizace ili ventile valjda dok ne dodje dovoljno ulja do njih oni zvece cim se podmaste dovoljno nista se ne cuje... sumljivo mi je to tak da bolje rijesiti nego neki belaj veci da se desi... a de mi recite zamjena gumica na ventilima koliko kosta odprilike i da li je zahtjevno puno vremenski i koja je cijena tih gumica?
 
Preko 100KM te nebi smjele gumice izac ;)
s rukama mada ako to budes radio promjeni i podizace a nisu ni oni jeftini za njih pripremi oko 180KM
jer ti je 16v da je 8v onda bi bilo oko 80-90KM :D
 
Član
uff ,,, bice to znaci puno para :(
vidjecu ako kako mogne bez promjene podizaca,ma da ako budem pri parama ice i to da se rijesim :)
 
Član
1. bice super ako su gumice ventila,mada vise lice da su ulje karike zalepile,jel duva na merac ili cep,jel ti pali check lampicu?
2. jel ti vuce na stranu i na naglom kocenju? moguce da su silen blokovi
3. zadnji amortizeri ili odbojne gume
gumice ventila su 10e kod nas u srbiji,znaci svih 16..
 
Član
1. ne pali chek,ne duva,samo prvo paljenje jutarnje izbaci plavi dim,kasnije sve ok sve radi,normalno ide,znaci prvo paljenje nekih 10sec izbacuje dim i to je to :)
2. Selene mijenjo prije par mjeseci,ne vuce kad kocim,samo kad naglo gas dam,pustim volan i ono kao ode sam nalijevo,ne puno ali ode ;)
 
Top