golf 4 1.6 16v problem

golf 4 1.6 16v problem

Super Moderator
pa i motor je potrosni materijal ne vidim problem u tome ako ga treba otvoriti i zamijeniti nesto o_O
barem za te atmosferce nisu skupi dijelovi, vala od januara da si marku ubacivo u kasicu do sad si mogo generalku na njemu uradit
 
Član
nije bauk otvoriti motor naprotiv to je mozda danas najjeftinije s obzirom na cijene nekih gluposti od dijelova. golfov motor ne treba vise od 200km dijelova i plus ruke i bar znas sta si i kako uradio a ne da prodas to i kupis neko drugo koje je vjerovatno isto kao i to a mozda bude i gore
 
ja sam stvarno puno ulagao u ovaj auto mjenjao i sto ne treba preventive radi i jako puno putujem banja luka beograd i već mi ga je muka nakon svog održavanja vrhunskogh on produva ko stojadin,ne znam sad ste me zainteresovali za popravku a u drugu ruku bi ga najradije prodao plaši me dali će majstor to prisotjno uraditi i gdje nabaviti karike gumice gdje glavu raditi
 
Član
Druze posto si ti komplikovan ko tenderi u BIH (izvini sto ovako kazem al moram ti reci) bolje prodaj jer sad sta mislis da kupis dijelove iz VW i oni ne pasu posalju ti druge ono nije to taj kvalitet. Nemoj igre sta bi kad bi ako dijelovi odgovaraju velikoj vecini BIH gradjana trebali bi i tebi. dijelove mi kupujemo u prodavnicama autodijelova tako da odes tamo i dace ti sve. kakve god dilejove da stavis preces sigurno 100000km. valjda zivis u normalnoj sredini gdje tjeras auto svom majstoru. a ne vidim sto bi obradjivao glavu a i da je moras obraditi odneses u bilo koju firmu koja ima glodalicu i uradice ljudi
 
taman htio postaviti pitanje prilikom izmjene karika i gumica dali se radi glava jer mnogi kažu da bez toga nemoze,cijena nije problem nije ni strašna 80 km karike,80 pfeninga komad gumice i 60 km dođe dihtung glave e zbog tog dihtunga mora se kao glava raditi
 
Član
Ajd druze kad (ako) to odradis javi koja je bila cijena i da li je auto ok poslije tog,i mene muci nesto slicno... Bas sam mijenjo svjecice skoro i neke te stvari ali jos nisam otvaro motor :)
 
Član
Ljudi, skidanje glave i obrada nije neki bauk, smijesna stvar, ne kontam cemu tilika frka.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
sto jos vise da trosi ne kontam :) izgleda da od promjene bilo čega neće biti ništa ovde svi u servisima kažu ne isplati se to raditi jer onda se radi generalka i ležajevi na radilici i radilica i motor mora van sto čudesa
 
Član
sto jos vise da trosi ne kontam :) izgleda da od promjene bilo čega neće biti ništa ovde svi u servisima kažu ne isplati se to raditi jer onda se radi generalka i ležajevi na radilici i radilica i motor mora van sto čudesa

bas kao sto ti i rekose, uzalud je na tom motoru, kao i na 1.4 16v raditi "osvjezenje", tj, samo karike, gumice ventila.. samo generalka, novi klipovi, karike, lezajevi itd.. i tek tada da budes miran... ili jednostavno naspes pojacivac za ulje i dosipat ces minimalno ;)
 
Član
Pa druze idi majstoru nak pregleda auto, ako treba otvarati motor otvoris ga, ako ti se ne isplati popravljat kupis drugi motor cca 500KM a svoj das u zeljezo cca 200KM i miran si ;) Nije smak svijeta!
 
ma joj bio sam niko neće samo to da uradi svi kažu da motor mora van,moraju se ležajevi na radilici raditi kao i radilica pa onda tek karike gumice dihtunzi i glava ceh oko 900 km,a ovakav motor nemogu naći drugi tražio sam i na piku i po otpadima ima samo 1.6 ali slabija verzija jedino 1.8 turbo da ubacim ima ih povoljno još da mjenjač moj na njega paše :D
 
Top