golf 4 1.6 16v problem

golf 4 1.6 16v problem

naime golf 4 2002 o godište 1.6 16v azd motor troši ulje ne dimi,ne osjeti se na ulje iz auspuha jedino oko crijeva od iberlaufa ima ulja gore kod kutije od vazduha,normalno ide,normalno se cuje redovno servisiran...sta ciniti :) :turbo:
 
Član
Da li na jutrarnjem paljenju kad prenoci, i kad se prvi put pali tako nakon stojanja da li ima plavog dima? ako nema onda pregledaj da ti gdjen e curi na neki semering ili dihtung...
Koliko ti ulja trosi na 100km??
 
nema plavog dima tj nikakvog :) sad ovako na 100 km sa optimnalnog padne za crtu 2 dijele ga jos 2 crte da tako kazem do granicnog dijela kad se zuta lampica pali,nema traga ulja nigdje za njim jedino oko iberlaufa vlazi na gornjem poklopcu motora,153000 presao stvarnih
 
Član
Prelistaj malo,ima negdje tema,a u pitanju su uljne karike,problem se rijesi zamjenom istih :))
i ja imam isti auto isti motor al mi ne trosi ulje(od zamjene do zamjene dospem nekih 0,5l 10 000km mijenjam) al ujutru izbaci dima,bio kod majistora kaze nije to nista ostane ulja u cilindrima pa kad palim auto to sagori :)
u mene je 190 000 preso i nisam imo problema sa karikama,ali kazu da je to cest "kvar" na ovim motorima :))
 
Također moraš znati koja je tvornička tolerancija potrošnje ulja. Kad odu gumice ili karike mora se osjetiti tim u auspuhu gareži, ako se to osjeti nešto je od tog dvoje. Može biti da su gumice odradile svoje, karike se potrošile ili ako je auto stajalo određeni period da su uljne karike zapekle, ali u tom slučaju bi trebao imati najmanje kg ulja/cca 2.000 pređenih pa čak i manje.
 
nema nikakvog mirisa na ulje ne dimi na auspuh jedini simptomi su sto vlazi oko iberalua i sto trosi ulje skroz cudno sve ovo
 
To što vlaži iberlauf može da sabija kompresiju u gornji dio, ili se "nešto" se desilo pa ovlažio, ovako napamet pričati je jako glupo, Ali ja koliko znam taj motor troši ulje, što je normalno u određenim granicama, zato opet ti ponavljam pregledaj tvorničke specifikacije koliko šta, pa ocjeni imaš li problem.
 
ako neko moze da nadje podatke koliko ovar motor trrosi ulja bio bi zahvalan meni ne ide od ruke pretraga
 
Član
ne znam koliko je fabricki,al znam da kod mene od zamjene do zamjene 10 000km potrosi oko pola litre :)
Sto znaci ako ti trosi vise od 1l na 5000km imas problem... ja sam ti rekao sta su boljke na ovom motoru,tj sta uzrokuje povecanu potrosnu ulja (karike) prelistaj malo na google i sve ce ti biti jasno :) poz
 
Član
"Pušenje" na iberlauf znači da kompresija odlazi u karter...tj. da motor gubi kompresiju koju ima kada je ispravan....
 
naime problem se pogorsao sad i smrdi na ulje i benzin iz auspuha a potrosnja ulja i dalje jako velika i ostaju tragovi gareži na auspuhu dal ima spasa ovom motoru sta da promjenim ili da tražim dalje neki drugi pomagajte
 
Član
Druze sto si kucao ovde po netu i razmisljao bolje da otjeras auto kod majstora i on ce da ti provjeri. to ti je trosak od 20-30km da izmjeri kompresiju da pregleda neke stvari i da ti da konstataciju a ne ovako da se nagadja sta i kako. niko ti ne moze i ne zna preko tastature reci dok ne vidi i ostalo svi nagadjamo. i ja cu kao i ostale kolege da nagadjam pa cu ti reci da ti ne gine otvaranje motora sto nije utjesno ali sve je za ljude
 
Top