golf 4 1.6 16v katalizator

golf 4 1.6 16v katalizator

naime dosao sam na ideju da skinem katalizator golf 4 1.6 16v sta dobijam sta gubim,koliko mi je pametno to uraditi.imam protocni lonac dobijam li ista na zvuku,hoce uticati na perfomanse rad motora
 
Član
Neces dobiti nista, a ni osjetiti nikakve promjene, zvuk cisto sumnjam da ce ti se promijeniti ako su standradni fabricki lonci.
sa skidanjem katalizatora protok izduvnih gasova ce biti brzi nego sa katalizatorom, sto ce buniti naravno lamdu sondu i ona ce slati pogresne podatke ECU-u, moras znati da svaka promjena na motoru se mora raditi ECU, jer tvoj ECU je fabricki i on je radjen za taj filter zraka, za taj auspuh, vadjenjem katalizatora, stavljanjes otvorenog sportskog filtera, vece cijevi izduva, vadjenje lonaca, zahtjeva rad na ECU-u da se to sve uskladi i da poslije toga moze da radi za max snagu i dobru potrosnju i da ima efekta... Svak promjena bez diranja ECU-a mozes samo izgubiti, ali samo vadjenjem katalizatora to je u malom postotku da ti mozda to neces osjetiti ni na potrosnji ni na snazi, kod nekih auta se osjetilo povecanje potrosnje vadjenjem katalizatora ili stavljanjem sportskog filtera i na gubitku snage se osjetilo, ali ja mislim da bi kod tebe to tek vidio kad bi auto stavio na valjke i gledao snagu prije i poslije rada... Ja da sam na tvom mjestu ako je katalizator dobar ne bi ga vadio nego bi samo zadnji lonac stavio ako hoces neki zvuk da dobijes...
 
imam jako dobar auspuh protocni nazad i kn gljivu ali nisam nakon nijednog ni drugog nista cackao na ecu :( da li bi trebao
 
Član
Ako ne osjetis nikakvih promjena onda ne moras nista dirati ;) ali vadjenjem katalizatora ja mislim da neces promijeniti bas toliko zvuk, vise ce se promijeniti zvuk vadjenjem lonca srednjeg nego katalizatora :)
 
to sam i ja kontao uraditi ali sta mislis dali ce biti prebucan a neko kaze da i sarenolik zvuk biti.kontao sam skinuti srednji lonac i staviti protocni ili samo cijev
 
Član
samo cijev stavi, a sada da li ce biti pre bucan to ne mozes znati dok ne uradis, ja znam da sam na svom prije fordu izbacio prvi lonac i stavio cijev i samo kod mene se desilo da auto postane tise nego sa loncem hahahaha tad sam bio poludio hahahahaha ali ne mozes znati dok ne skines i ne vidis da li tebi pase :)
ima sada finih zadnjih lonaca kupiti jeftino protocnih a daju jako dobare zvukove :)
 
ja sad imam fuil protocni auspuh super zvuk,moram probati bas samo bojim se nece valjati pa opet skidaj to pa stavljaj drugo :D
 
Top