Golf 3 (smotana 2 ventila)

Golf 3 (smotana 2 ventila)

Član
Pozdrav svima. Trebao bi informaciju ako neko zna, ako je imo iskustva sa ovim belajom, koliko ce me izaci popravak? Znaci puko zupcasti koji je promjenjen prije nepuna 3 mjeseca, zajedno sa vodenom pumpom i spanerom, pa se smotala 2 ventila, naravno gospodin koji je prodao i ugradio dio nece ni da cuje,... Sad onako odokativno jel imo neko iskustvo odnosno ovakav kvar? Cijena popravke odnosno dijelova?

Golf 3, 1.6 benzin, 55 kw, 95. godiste...
 
prvo gospodin mora da cuje , nabavi neko puno zeljezo i pocni lupat najskuplje stvari u radionici , cuj nece da cuje pa nije to keks da se tako postavi , sjebe i samo iskulira
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
prvo gospodin mora da cuje , nabavi neko puno zeljezo i pocni lupat najskuplje stvari u radionici , cuj nece da cuje pa nije to keks da se tako postavi , sjebe i samo iskulira

;)
 
Početnik
Sve zavisi kolika je steta napravljena..od kud znas da su 2 ventila pokrivljena? Dijelovi nisu skupi, dihtung glave 30-40 KM, ventila ima polovnih za sitne pare, zubcasti isto oko 30ak Km..i ruke nekih 60-80Km, bar kod nas ovamo..naravno, kad se skine znat ces sigurno sta ti je radit...ako bude ostecena glava, klipovi..i naravno, da se vidi zbog cega je pukao taj zubcasti, da ne bi ponovo do iste havarije doslo..al vjerovatno nije bio pritegnut dovoljno, ili je pak previse..

U krajnjem slucaju, da bude i glava ostecena, motor taj polovan se moze naci za nekih 200 - 250 Km..
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
prvo gospodin mora da cuje , nabavi neko puno zeljezo i pocni lupat najskuplje stvari u radionici , cuj nece da cuje pa nije to keks da se tako postavi , sjebe i samo iskulira

Navodno, do mene je, ja sam kriv sto je to otislo, naravno nema argumenata kojim bi potvrdio to, al ja sam kriv i ne zanima ga, pa je nesto slicnom tome sto si ti predlozio i doslo na red, tako da je sad auto kod drugog mehanicara i cekam da dodje na red, pa me zanima do koje bi cifre mogo ocekivat da ovaj kaze, da se ne ibretim kad covjek nazove, a sa ovim cu ja vec rijesit na druge nacine...
 
Član
Oggy je napisao(la):
Sve zavisi kolika je steta napravljena..od kud znas da su 2 ventila pokrivljena? Dijelovi nisu skupi, dihtung glave 30-40 KM, ventila ima polovnih za sitne pare, zubcasti isto oko 30ak Km..i ruke nekih 60-80Km, bar kod nas ovamo..naravno, kad se skine znat ces sigurno sta ti je radit...ako bude ostecena glava, klipovi..i naravno, da se vidi zbog cega je pukao taj zubcasti, da ne bi ponovo do iste havarije doslo..al vjerovatno nije bio pritegnut dovoljno, ili je pak previse..

U krajnjem slucaju, da bude i glava ostecena, motor taj polovan se moze naci za nekih 200 - 250 Km..

Ovaj kojem sam se obratio kad je auto stalo, bio blizu covjek pa on pregledo i utvrdio da su smotana 2 ventila i da je zupcasti puko zbog loseg spanera koji se "raspo" te mi reko da odem tom ko je radio i da mu reklamiram... Tako i uradim, medjutim covjek se pravi pametan, o tom po tom, doslo do okrsaja, tako da sam na kraju svega auto odslepo u drugi servis i reko mi covjek da bi sutra mogo uzet auto da radi, pa da se otprilike mogu ogranicit.

A sto se tice moje greske, nije ni slucajno, akumulator nov, zasticen, sve tip top, auto palilo bez ikakvih problema, nikakvih naznaka nije bilo o nekom kvaru, cisto odjednom auto u voznji poce trzat, gasit se, ne prima gas, skrenem s ceste ugasim, otvorim haubu, sve vidim na mjestu, skinem poklopac gdje je zupcasti, kad imam sta vidjet... Stoji "konac" na bregastoj od remena... Ostalo se skamarilo u donji dio.
 
Član
Oggy je napisao(la):
A spaner...bgm, kod nas postoji garancija na te stvari

Imam znaci sve racune slozene, 26.11.2011.god. kupljeni kod tog covjeka spaner, vodena pumpa i zupcasti, u njegovom servisu i promjenjeno... 185 KM svi dijelovi kostali, 60 KM ruke naplatio. Medjutim, u zadnje vrijeme sve vise ljudi se zali na njeg i dijelove pa i on poceo belaja trazit i tako to...
Uglavnom znaci nisu ventili nesto strasno skupi? To me plasilo, nisam upucen u cijene bas toga, a sto se tice spanera i ostalih dijelova, on ce njih platit milom ili silom, meni je najbitnije sad da auto osposobim...
 
Početnik
Ma kakvi, ventili su ti najjeftiniji, cak mislim da ti odgovaraju od golfa dvice 1.6...
A i novi ti nisu skupi..
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
jos brate i racun imas , svak ima reklamacije sto ne bi i on imao , bogami ja bi to malo drugaicje

Ma zvao me i ovaj sto ce radit auto, reko mi idemo sutra zajedno njemu, ima da prizna spaner i zupcasti, nema tu hocu necu, racun ima, nosimo mu i dijelove njegove uz to i nema se sta otimat.
Uglavnom, prepali su me ventili, mislio sam da je skupo, a ovo ce se rijesit, ne sumnjam ja to...
 
Član
Kod moga tate je nedavno pukao zubcasti isto na 1.6 motoru benzin doduse golf mk2, ali sam pregledom utvrdio sta je tako da nismo gurali da probamo upaliti auto, vec smo ga odlsepali do prvog majstora koji mu je stavio novi zubcast, spaner i ruke sve ga je izaslo ni punih 70 KM.
Sta ovime zelim reci da ti je prvi put skupo naplatio zamjenu zubcastoga, spanera i vodene pumpe (pod uvijetom da je sve to zamjenio) najbolje je kada sam doneses dijelove, sto se ventila tice mislim da je nov cca 15KM uz nov set zubcastog i ruke ne bi trebalo biti vise od cca 250-300 KM.
U svakome slucaju sretno ;)
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Kod moga tate je nedavno pukao zubcasti isto na 1.6 motoru benzin doduse golf mk2, ali sam pregledom utvrdio sta je tako da nismo gurali da probamo upaliti auto, vec smo ga odlsepali do prvog majstora koji mu je stavio novi zubcast, spaner i ruke sve ga je izaslo ni punih 70 KM.
Sta ovime zelim reci da ti je prvi put skupo naplatio zamjenu zubcastoga, spanera i vodene pumpe (pod uvijetom da je sve to zamjenio) najbolje je kada sam doneses dijelove, sto se ventila tice mislim da je nov cca 15KM uz nov set zubcastog i ruke ne bi trebalo biti vise od cca 250-300 KM.
U svakome slucaju sretno ;)

Ma tu me malo zezno jedan prijatelj, nagovorio me da idem njemu, kao jest skuplji, al vrijedi, i originalni su dijelovi kod njeg, ovo ono... Odem njemu kazem tako, kaze 185 svi dijelovi i eto kaze 60 ruke, uzecu odma radit... I hajde reko... Zavrsio stvarno brzo, nema sta, dovezo auto, platio, eto vozio nepuna 3 mjeseca, znaci nije auto nikako paljeno na guranje, nije bilo potrebe, nit silim nesto pretjerano ga, ne vozim hladno odma, pustim da se koliko toliko zagrije, i da je puko prilikom paljenja, pa hajde, nego u voznji, znaci vozio sam nekih 60 -70 km/h i poce trzat, nece mi gasa i skrenem s puta, nisam ni pokusavo vise palit od kako se sam ugasio, nikako... Vidim zupcasti strado i nema sta, odslepo auto, nije pokusavano nista... Ovaj kad je pregledo kaze spaner se doslovno raspo, vjerovatno kaze los kvalitet.

Sve u svemu, bice valjda sve kako treba, hvala Vam svima za odgovore brze. Svaka cast! LP
 
Top