Golf 3-prvo paljenje problem

Golf 3-prvo paljenje problem

Član
poz
golf 3ica dizel
nisam mjenjao akumulator od kupovine auta pa sam kupio novi vartin za ove zimske dane međutim izjutra pali katastrofalno. namjeravao sam na stari naklemat pa stavit novi vartin međutim stari nije mogao ni na kleme. pa sam stavio odmah novi i verglao je dosta dugo (40 sekundi), provozam se. ostavim ga preko noči kad jutros isti problem? opet je verglao oko 30-40 sekundi. nakon prvog paljenja pali bez problema citav dan, ali jutro iscrpi akumulator a i mene. grijaci su uredni, zagriju se 3x prije nego sto upalim. akumulator nije u pitanju, niti su grijaci, alternator ga puni sa 14a to smo mjerili ok je to. do cega bi moglo biti?
moza do pumpe za dovod goriva, kapa mi sa bosch pumpe da nije to uzrok mozda istece iz crijeva preko noci.
jel neko ima sličan problem, do čega je?

svi mi govore ma dizel ti je to, treba da se ugrije, ama ne može da se ugrije kad ne može da upali, ili teško pali. ako budem ovako svako jutro palio otičemi i ovaj akumulator.
 
Član
imao sam isti problem na svom autu i to prije nego sto su poceli ovi minusi, ispostavilo se da je uzrok bio filter nafte,odnosno negdje je povlacio zrak pa mu je trebalo malo duze verglanje da bi povukao naftu
 
Član
CUPRA SX je napisao(la):
imao sam isti problem na svom autu i to prije nego sto su poceli ovi minusi, ispostavilo se da je uzrok bio filter nafte,odnosno negdje je povlacio zrak pa mu je trebalo malo duze verglanje da bi povukao naftu

i šta si riješio i koliko te je koštalo
 
ako kad podjes verglat ne pocne izlazit dim na auspuh to ti je znak da nemas goriva u sistemutj. vrati ti gorivo i dok ga ne naverglas nece ni upalit stavi nepovratni ventil i rijesi to kapanje s pumpe i problem rijesen ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako kad podjes verglat ne pocne izlazit dim na auspuh to ti je znak da nemas goriva u sistemutj. vrati ti gorivo i dok ga ne naverglas nece ni upalit stavi nepovratni ventil i rijesi to kapanje s pumpe i problem rijesen ;)

upravo tako, a posto mi se to pocelo desavat nakon sto sam mijenjao filter,otisao sam u radnju gdje sam kupio taj filter i objasnio u cemu je problem,oni su mi zamjenili i dali drugi nesto kao reklamacija
 
druze,i kod mene kapa na boshpumpi gorivo,al isti problem prosle godine imao,ove nista.kad su minusi bili po 20 ja sam palio bez problema,skoro minusa nestalo,on vergla jedva upali.uzmem skinem onaj bakreni limic sto povezuje sve grijace ,komad zice i ispitam jedan po jedan grijac,dva nisu radila nikako,zamjenim sve 4 i sad pali ko lud.samo ako je odvec hladan motor,onda alnaser malo proklize,pa moram iz 2-3 puta,kazu da je to OK,da je tako napravljeno da nebi sta drugo otislo,izgorilo ili polomilo.
 
Član
I mene jbe paljenje od onih prvih većih minusa... prošle godine palio na najvećem minusu na 1 okretaj a sad moram izverglat skoro čitav akumulator da bi upalio, nekad ne upali nikako pa moram punit ponovo akumulator... imam osjećej isto ko da pali bez grijača...

Sutra idem kupit grijače i zamijenit a ako ne bude do njih ja stvarno ne znam šta bi drugo moglo bit jer motor mu je dobar, boš pumpu sam radio, dizne isto tako :icon_rolleyes:

Kažu isto hoće otić onaj osigurač na releju grijača pa i to treba obavezno pogledati.... taj relej ti je na veznom limu kod šoferšajbe...

Kolega ako riješiš problem obavezno napiši u čemu je bio problem...
 
Član
zilla_ je napisao(la):
I mene jbe paljenje od onih prvih većih minusa... prošle godine palio na najvećem minusu na 1 okretaj a sad moram izverglat skoro čitav akumulator da bi upalio, nekad ne upali nikako pa moram punit ponovo akumulator... imam osjećej isto ko da pali bez grijača...

Sutra idem kupit grijače i zamijenit a ako ne bude do njih ja stvarno ne znam šta bi drugo moglo bit jer motor mu je dobar, boš pumpu sam radio, dizne isto tako :icon_rolleyes:

Kažu isto hoće otić onaj osigurač na releju grijača pa i to treba obavezno pogledati.... taj relej ti je na veznom limu kod šoferšajbe...

Kolega ako riješiš problem obavezno napiši u čemu je bio problem...

pa sto ces kupit grijace pa vidjet ocel ti pomoci? prvo vidi jeli do grijaca i hoceli to rijesiti problem.
ja sam tako akumulator promjenio kontajuci da je do akk i da ce rijesiti problem, jasta radi!izletio sam 150km.
opet isti problem s paljenjem. oguli me auto, kad budem imao novca oticu majstoru nek rijesi to i naravno zavrsicemo ovu temu i zakljucati nakon sto rijesim problem.
 
Član
Druže kod mene je samo jedan grijač bio crko i toliko mi problema pravio... Morao sam verglat više od minute da bi upalio... Nemoj gledat ono dal varniči ili ne već skini skroz grijač i vidi dal se usija na vrhu... Kod mene jedva upalio i na ovom toplom vremenu i kad sam promijenio taj jedan grijač pali na prvi zub kao i prije...

Nisam ni sam vjerovao da jedan grijač može stvarat toliko problema oko paljenja...
 
Član
Ja i sad ne mogu da vjerujem u to, ja palio na prvi zub na -15 sa jednim ispravnim grijačem, a akumulator pred zamjenu bio.
 
Član
Vjeruj ti u šta hoćeš, kod mene golf verglao do iznemoglosti da bi na kraju jedva upalio... dok je bilo fino vrijeme uvijek sam ga palio bez grijača, nikad nisam čekao daa se ugasi lampica... al zato čim je malo zahladnilo neće da upali skoro nikako... ništa mu apsolutno nisam mijenjao osim tog jednog grijača...

i majstor mi je reko da taj jedan grijač nije pravio problem da bi trebo u visoko ići pumpu radit al nisam ga poslušao... auto prenoćio i upalio na po zuba :cool:
 
majstori , grijači se mjenjaju sva 4 od jednom ,a ne samo jedan koji je crkao...postavljač teme , ako ti toliko vergla ,pregledaj znači grijače , pregledaj i njihov osigurač pod šajbom što se nalazi i zamjeni obavezno i filter nafte
 
Član
Sarajlija071 je napisao(la):
majstori , grijači se mjenjaju sva 4 od jednom ,a ne samo jedan koji je crkao...postavljač teme , ako ti toliko vergla ,pregledaj znači grijače , pregledaj i njihov osigurač pod šajbom što se nalazi i zamjeni obavezno i filter nafte

hvala na savjetu, skoro radio generalku pa nemam sredstava bilo sto da radim vise na autu. kad krenem s grijacima moram i bosch pumpu. ne znam koliko su tacno cijene.
 
Član
I meni je ovaj jedan majstor reko nije ti do grijača već do pumpe međutim ja ga nisam poslušao i zamijenio taj jedan grijač... auto sad pali na po ključa a onaj prvi dan kad je otoplilo u subotu jedva sam upalio.... čim zamijenio taj grijač pali ko mina...

Grijači ti nisu skupi, imaš ih po 9KM, 14KM, 17KM...
 
Top