Golf 3 problem

Golf 3 problem

Član
htio sam da mu kazem da kada se ugrije negdje blizu 90 da mora da otvori termostat, i da ako ga otvori donje crijevo ce biti vrelo i ako se tako ponasa - termostat mu je ispravan, , ALI ako mu se to desava a i dalje mu izbacuje vodu . onda mu je glava pukla , jednostavno
(znaci dobro je onda kada termostat otvara na vrijeme i kada mu ne izbacuje vodu iz boce i kad ne gubi vodu pa on mora dosipati stalno i kad nema velikog pritiska u sistemu)
Ovaj termostat je izgleda najveća nepoznanica kod auta
to ti govorim iz razloga što sam nedavno promjenio termostat(kupio sam da otvara na 84 szepena
za nekoliko minuta zagrije auto na tu temperaturu,bilo da idem pravcem,ili uzbrdo,ili nizbrdo drži tu negdje ,1-2 stepena gore dole
taman kad sam mislio da sam konačno sredio taj j***** termostat i da je sad sve kako bi trebalo biti pročitao sam tvoj post u kojem stoji:
ako donje bude hladno - onda ti termostat ne otvara, (a ako bude vrelo i donje - onda ti je pukla glava motora opet)
Odlučih da to isprobam u praksi...Zagrijem auto do radne temperature,gornje crijevo vrelo,donje crijevo hladno
Postaviti ću samo odlomak iz jednog teksta vezanog za termostat:
Da biste brzo i jednostavno testirali termostat, na hladno pokrenite motor, a zatim stavite ruku na gornju cijev da provjerite njezinu temperaturu. Ako se cijev gotovo odmah počne zagrijavati, termostat je zaglavljen u otvorenom položaju; ako cijev ostane hladna kad je motor na radnoj temperaturi, termostat je zaglavljen u zatvorenom položaju...U idealnom slučaju cijev bi se trebala početi zagrijavati nakon otprilike tri minute; ako joj je potrebno dulje vremena termostat vjerojatno radi usporeno.
Autor ovog teksta nigdje ne spominje šta je sa donjim šlaufom.......Ja se stvarno ovdje ne pravim neki pametnjaković,ali me ovaj termostat stvarno ubija u pojam
 
Top