Golf 3 gti ujutro prelijeva gorivo.

Golf 3 gti ujutro prelijeva gorivo.

U pitanju je golf 3 gti ,115 konja,8v znaci kad je skroz hladan kad ujutro upalim prvih 20 do 30 sekundi prelijeva gorivo neradi kako treba i baca crn dim i onda se ujednaci rad,cok radi na 1100 i lagano spusti,sve normalno radi i posle .samo na to prvo paljenje tako se ponasa.E malo sam eksperimentisao kad iskljucim dzek sa senzora temp upali normalo i sve normalno radi,al ko ce ga uvek ujutro iskljucivati :).Kupio sam drugi mislio sam da salje pogresnu temp motora al isto se desava.
 
Dejan 16v je napisao(la):
Kakve su svjece?
Jesi li kupio originalni davac ili kineza?
Da li je diran protokomer?

Kupio sam onaj koji ima ,a sigurno da nije orginalan cim je 20 km. Svijecice su dobro posto na plinu radi perfekt a da su one lose budalio bi na plinu.RAdi i na benzinu ekstra sem to ujutro.Nije diran protokomjer bar mislim,bio mi je auto kod majstora nesto drugo radio mislim da ga nije dirao.
 
Član
adamovic85 je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Kakve su svjece?
Jesi li kupio originalni davac ili kineza?
Da li je diran protokomer?

Kupio sam onaj koji ima ,a sigurno da nije orginalan cim je 20 km. Svijecice su dobro posto na plinu radi perfekt a da su one lose budalio bi na plinu.RAdi i na benzinu ekstra sem to ujutro.Nije diran protokomjer bar mislim,bio mi je auto kod majstora nesto drugo radio mislim da ga nije dirao.

Imao sam taj problem i rjesio kupovinom originalnog davaca!
 
Dejan 16v je napisao(la):
adamovic85 je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Kakve su svjece?
Jesi li kupio originalni davac ili kineza?
Da li je diran protokomer?

Kupio sam onaj koji ima ,a sigurno da nije orginalan cim je 20 km. Svijecice su dobro posto na plinu radi perfekt a da su one lose budalio bi na plinu.RAdi i na benzinu ekstra sem to ujutro.Nije diran protokomjer bar mislim,bio mi je auto kod majstora nesto drugo radio mislim da ga nije dirao.

Imao sam taj problem i rjesio kupovinom originalnog davaca!
Ma sumljam da ovaj nije ispravan,moze li biti da jos nesto daje uzrok ovom ponasanju,imam i drug protokomjer,kompjuter i jos nekih dijelova al mi se neda po ovoj zimi jedno po jedno mijenjati,a i dosadilo mi ujutro skidati i stavljati dzek :)
 
Član
Samo originalni davač ili ti ga termo-gerer, original je 45 KM, ja sebi kupovao u panexu, ti od 15-20 KM samo lazu temperatur, da budes 100% siguran da je davac skopcaj auto na diagnostiku ona ce pokazati da je do njega.
 
G_T_I je napisao(la):
Samo originalni davač ili ti ga termo-gerer, original je 45 KM, ja sebi kupovao u panexu, ti od 15-20 KM samo lazu temperatur, da budes 100% siguran da je davac skopcaj auto na diagnostiku ona ce pokazati da je do njega.

To sam primjetio da pokazuje za nekih 10 stepeni manju temp,moracu potraziti polovan a trazio sam samo ovi fusevi a svi vicu kao to je dobar.Nisam skontao termo gerer jel to drugi naziv ili nesto isto do cega moze biti.
 
Član
Do mene je nisma prvi put dobro napisao, kaze se "termo-geber" moras naci originalni jer je on i veza sa lambda-sondom, saugom itd itd, vjerovatno ne vozis trenutno auto po ovome snijegu, ali ako stavis ne originalni povecat ce ti se potrosnja za 40-50 % kada ga zamjenis kontrolisi razninu tecnosti u motoru, jer ako fali vode opet cita pogresne vrijednosti, pa ce ti auto imati "kao slabiju vucu" negdje procitah, da imas i plin, narocito ako je seqvent, treba ti originalni termo-geber, kao sto rekoh originalni je oko 45-50 KM, ja platio prije 3 godine u Sarajevu, nemoj da ti uvaljuju od fabie, kao benzinac je benzinac, ali nije isit protokomjer i isti lambda faktor.
Sretno !!!!!!!!!!!!!!
 
G_T_I je napisao(la):
Do mene je nisma prvi put dobro napisao, kaze se "termo-geber" moras naci originalni jer je on i veza sa lambda-sondom, saugom itd itd, vjerovatno ne vozis trenutno auto po ovome snijegu, ali ako stavis ne originalni povecat ce ti se potrosnja za 40-50 % kada ga zamjenis kontrolisi razninu tecnosti u motoru, jer ako fali vode opet cita pogresne vrijednosti, pa ce ti auto imati "kao slabiju vucu" negdje procitah, da imas i plin, narocito ako je seqvent, treba ti originalni termo-geber, kao sto rekoh originalni je oko 45-50 KM, ja platio prije 3 godine u Sarajevu, nemoj da ti uvaljuju od fabie, kao benzinac je benzinac, ali nije isit protokomjer i isti lambda faktor.
Sretno !!!!!!!!!!!!!!
Ma vozam se razgrcem ulicu svako jutro hehehe.Ok hvala sutra idem traziti nadam se da cu naci orginalni negde,pa cu ga uzeti javicu jesam li uspio resiti.poz
 
Član
Otidji i na dijagnostiku, da poniste gresku i da 100 % provjere da je do gebera, trebalo bi da je do njega :)
 
Nazalost nije samo senzor temp isto se desava.Takodje se i desava kad je on ukljucen kad ga spucam po gasu malo potone pa onda odsjece i vuce a kad ga iskljucim dobro prima.Nasao sam kolegu sa istim motorom pa je rekao da cemo jednu po jednu stavku prebacivati da vidimo sta je.:(
 
Top