Golf 3 - gasi se u leru/ moze LOCK

Golf 3 - gasi se u leru/ moze LOCK

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Golf 3 - gasi se na leru

hajd kad rijesis reci deteljno sta je bilo ;)

nisam ja najpametniji al reko hajd mozda je to problem :D
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru

jel neko zna sta je ovo tacno i zasto sluzi? ja mislim da znam, ali nisam u potpunosti siguran... izgleda da je ovo razlog sto se gasi, cim skinem ovo crijevo s njega, radi "normalno" u leru, mozda malo vise obrtaja nego inace, ali se ne gasi... cim vratim crijevo, kao da ga nesto ugusi i on se ugasi. Evo par slika...

e0ogpl.jpg


20syfxy.jpg


t655bo.jpg
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

jel ti to crijevo spojeno sa kucistem zracnog filtera?ako jes to ti je od coka neki vakum da povuce klapnu,pokusaj kad odspojis zracni filtar pa vidi hocel se gasiti tad,meni ovo lici da je ecu umjesan pa makar:icon_rolleyes:
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

ma necu majstoru, nema sanse :D

caprkat cu oko ovoga, ako mognem ga osposobiti, ako ne- nema veze... ionako ce zimus da se pakuje nekih konja u njega, zapregnuti su u garazi :icon_twisted:
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

sta se desi kad izbacis taj dzek?
vrati crijevo, a iskljuci samo dzek s toga

iskreno lici i meni na neki vakuum,kuda sve vodi ovo crijevo:icon_question:
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

nece da upali bez gasa kad vratim crijevo, a skinem dzek... skinem crijevo, upali normalno, na 1k obrtaja sasvim miran rad motora :icon_rolleyes:
 
RE: Golf 3 - gasi se na leru

sub3r je napisao(la):
jel neko zna sta je ovo tacno i zasto sluzi? ja mislim da znam, ali nisam u potpunosti siguran... izgleda da je ovo razlog sto se gasi, cim skinem ovo crijevo s njega, radi "normalno" u leru, mozda malo vise obrtaja nego inace, ali se ne gasi... cim vratim crijevo, kao da ga nesto ugusi i on se ugasi. Evo par slika...

e0ogpl.jpg


20syfxy.jpg


t655bo.jpg

ovo ti je ventil koji propusta benzinske pare iz rezervoara ponovo u usis, vidi da li radi spoji ga direktno na aku. bateriju ...... http://www.youtube.com/watch?v=y4heTf4rz7A&feature=youtu.be
imao sam slican problem na mk3 1.4 samo sto je kod mene bilo do cepa na rezervoaru, pa eto mozda ti pomogne
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

do cepa na rezervoaru? mozes malo detaljnije do objasniti?

hvala ti na informacijama, sad cu ovo pregledati ;)
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

Pregledaj sve kablove instrumentom, da koji ne rasipa struju, to isto zna biti uzrok, i koliko se sjecam taj je motor Polu anspric, i ima motoric ler gasa na karburatoru, u onoj maloj kutiji kao elektronici, i on je jedna od mana tih motora.
 
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

ErRoR je napisao(la):
Pregledaj sve kablove instrumentom, da koji ne rasipa struju, to isto zna biti uzrok, i koliko se sjecam taj je motor Polu anspric, i ima motoric ler gasa na karburatoru, u onoj maloj kutiji kao elektronici, i on je jedna od mana tih motora.

ovaj ima 4 el dizne noviji tip motora ;) dok onaj koji ima kutiju filera pored blatobrana je taj sto si opisao Single point injection sto je u mene slucaj
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

Pa logicno da ima dizne ako je poluanspric, ja ostajem pri svom da ovaj motor ima na karbu motoric ler gasa i da zna da zeza, nedavno sam imao slican problem na jednom ovakvom motoru nedavno polo 97 god je u pitanju bio.
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

sub3r je napisao(la):
do cepa na rezervoaru? mozes malo detaljnije do objasniti?

hvala ti na informacijama, sad cu ovo pregledati ;)

U rezervaru ti mora biti atmosferski tlak, oko 1 bar.
Ako ti je začepljen odzračnik onda pumpa goriva svojim radom pravi vakum (podtlak) u rezervaru i tekućina ima tendenciju da ide u prostor s manjim tlakom.

Probaj skinuti čep sa rezervara ili bar ga samo malo zategnuti, uz spojen ovaj ventil.
 
Član
RE: Golf 3 - gasi se na leru- sta mu je ovo?? str 2.

Očisti taj ventilic napršći sprejom za čišćenje, možda se zaprljao!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top