Golf 2 VK by Dario

Golf 2 VK by Dario

Član
Evo da predstavim svoje "sokoćalo" :lol: i što se radilo na njemu do sada.

Kum je radio na limariji, a ja sam se posvetio mehanici.

DSC00139.jpg


DSC00138.jpg


DSC00135.jpg


DSC00137.jpg


DSC00133.jpg


DSC00134.jpg


Meni se "na prvu" taj Golf uopće nije svidio, ali kad je kum rekao "uzimaj to, sredit ćemo" poslušao sam ga slijepo. :lol:

Inače, kum je strastveni zaljubljenik u Golfa, vozio dvicu 13 godina, prije par godina se odlučio za trojku 96.g. Bon Jovi 1,4i (ona zelena u pozadini)

DSC00132.jpg


Kad sam uzeo ovog , drugi dan je došao do mene sa punim gepekom "darova" ;)
Lip na veznom limu, stražnji plastični rubnjaci, zadnji lonac i još puno sitnica koje čine vlasnika dvojke veselijim.

U golfu je mašina 1,6 sa Pierburgovim 2E karburatorom, kojeg sam odmah izbacio i zamjenio drugim (kojeg sam srećom ostavio u šupi prije par godina) jer je bivši vlasnik imao ugrađen plin (i to nestručno), pa je karburator bio blago rečeno u "banani".

Nakon promjene svjećica, kablova, razvodne kape, ruke, platina, kondenzatora i ispušnog sustava ustanovio sam da je ispušna grana puknuta na dva mjesta :icon_cry:

Uslijedilo je skidanje glave motora, kupovanje svih mogućih brtvi i promjena ispušne grane; koju sam također imao u toj magičnoj šupi (uspomena od Passata 1,8 :lol:)



Dok sam ja radio na mašini, kum je neumorno radio na limariji:

DSC00147.jpg


DSC00146.jpg


DSC00144.jpg


Taman kad je nanio zadnji sloj laka, počela je lagana kišica propadivati....:smajli26:

Srećom, lak se već formirao, pa nije bilo posljedica.
 
ja ovo cijenim,, kad neko svojim radom pokusa bar da koliko toliko popravi i uljepsa auto;)
samo jos slike golfa bez novina;)
 
Legend
kako si ga kupio , odmah troskovi,al hajde neizbjezna stvar , valjda ce biti ok , puno srece u nastavku radova ;)
 
Član
Evo par slikica od danas:

DSC00164.jpg


DSC00163.jpg


DSC00162.jpg


DSC00165.jpg


13" felge će biti na njemu do poslije tehničkog, a zatim se ATS-ice vraćaju nazad - sa novim gumama.

Sad je spreman za registraciju, a poslije slijedi daljnje uljepšavanje i dotjerivanje.

Ugl. nekakav uzor za izgled mi je poslužio ovaj Golf:

1228316732_657-volkswagen-golf-2.jpg
 
BHT Ovisnik
ako ovakav bude :cool:
naprijed taj vw znak ofarbaj u crno i ako mozes branike i masku malo obnovi ili kupi kremu za plastiku da fino pocrni:cool:
 
Član
Za sada je golf lep, cak je i lepsi nego sto ti je uzor...mogao si naci nekog puno lepseg uzora ako ti je vec potreban;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ako ovakav bude :cool:
naprijed taj vw znak ofarbaj u crno i ako mozes branike i masku malo obnovi ili kupi kremu za plastiku da fino pocrni:cool:

Neću praviti identičan kao ovaj sa slike, ali dosta će biti nalik.
Branik prednji ću svakako mjenjati jer ovaj je udaren i savijen je lim unutar branika.
Maska će ići bez znaka, uz postojeću obrvu.


dellas je napisao(la):
Za sada je golf lep, cak je i lepsi nego sto ti je uzor...mogao si naci nekog puno lepseg uzora ako ti je vec potreban;)

Mislio sam uzorak, a jbg. :lol:

Sličnosti će biti, ali ovaj ima par sitnica koje su (po meni) višak.
Branike ću ostaviti uske, maska i obrva bez znaka i prizemljenje uz ATS felge.

Malo sam radio oko nekih sitnica u unutrašnjosti:

DSC00167.jpg


DSC00166.jpg


DSC00168.jpg


Nije mi radio upaljač :icon_smile:

Imam i sjedala u pripremi:
DSC00037.jpg

DSC00038.jpg


Moram tračnice vratiti na staro, jer sam ih širio za tricu.
 
Legend
fino je ispalo , a planovi super....borbet A nije tesko za naci ,samo se mani bezpotrebnih dodataka poput ovih pragova i retrovizora kao na slici npr .... samo naprijed , nadam se da ce sve ici po planu ;)
 
Član
enesss je napisao(la):
fino je ispalo , a planovi super....borbet A nije tesko za naci ,samo se mani bezpotrebnih dodataka poput ovih pragova i retrovizora kao na slici npr .... samo naprijed , nadam se da ce sve ici po planu ;)

Borbet A ukoliko ulete nekakve će ići sigurno.
Do tada ATS , jednako lijepe na njemu ;)

Ovi pragovi i retrovizori neće na moga sigurno, jer mi je to čista glupost.
Sačuvat ću što više tvorničkih detalja, pa čak razmišljam i da lajsne s vrata skinem da bude "clean look" :smajli22:

Samo da prođe tehnički pregled i ja zadovoljan, za sada! :cool:
 
ma uzmeš neki tvornički izgled s nekim detaljima,, ne može se faliti... samo bi ja te ATS felge nanovo radio ako bi ih ostavio... rub ispolirati obavezno i srce u boju auta ;)
 
Član
fino skroz samo polako bitno je uklopiti sve da ima neki izgled i sto je najbitnije bitno je da se tebi svidja ;):icon_smile:
 
Top