Golf 2 TD VS Mercedes 190D

Golf 2 TD VS Mercedes 190D

Član
Evo ljudi mozda malo glupo i smijesno pitanje ali danima vodim dvojbu sa svojim prijateljem u vezi ova dva auta ,koji bolje ide ,da li ste probali pa mi mozete odgovoriti iz prve ruke .......

Golf je 1.6 TD 51 KW 5 brzina....a Mercedes je 53 KW dizel 4 brzine.......vidim u podacim tvornickim idu isto po krajnjoj brzini ali golf ima nesto bolje ubrzanje(vjerovatno zato jer je laksi),ali zelim ipak da cujem misljenja i odgovore,posto sam cuo da 190D modeli nisu toliko brzi te da su dosta ljeni i tromi,mozda ce nekima tema biti i smijesna,ali eto cisto onako informativno ,hvala i lijep pozdrav,zahvaljujem unaprijed svima na odgovorima ;)
 
Trebao bi ga uzeti, samo izvadi sve nepotrebno iz gepeka, i opleti, sto je sigurno sigurno je, samo tako ce usutiti ;)
 
Član
I da ovo jos napomenem oba su u dobrom stanju sto se tice masine sigurno ;) .....BTW a recimo sjednem u mercedesa i nekako mi lijeno gas prima u odnosu na golfa ,golf mi je dosta ostriji na gasu bolje prima gas ,mozda zato sto je turbak,:icon_rolleyes: ali nebitno zelim da cujem i vase komentare i iskustva ,tnx unaprijed ;)
 
BHT Ovisnik
po mome misljenju golfo,ipak je i laksi,mercovi su udobni pa i nemas neki osjecaj,zasto jednostavno ne oprobate ? :icon_biggrin:
 
Član
Golf mnogo lakši, te ima pomoć turba. Sve je jasno!

Vozio sam se u oba auta. Sa mečkom pri većoj uzbrdici moraš ubaciti u prvu brzinu:icon_eek: Inače se s tim motorima se od "milja" zovu kenje:D

Golf jako lijepo vuče za svoju snagu.

p.s. Jao teme:lol::lol: Reci prijatelju da je jako smiješan momak
 
Član
evo momci da se prijatelj javi,ovaj moj prijatelj je uporan i pogresno je temu postavio meni je jasno da je golf stratni bolje ubrzava pa cak i bolji na krajnjoj brzini ja sam ovog mercedesa uzo za uzivancije a ne za trkanja :cool: a teme je ta kada smo na leru gas davali ja i on da su mi izgledali kao da imaju isto snage samo sam to rekao on je zapoceo raspravu kompletnu :p njegov bolje prima gas jer je turbo bolje obrtaje nabija od obicnog dizela al kad smo gas do kraja stisli ljuci i ostri zvuk je imao mercedes eto to je to sto sam ja rekao a svjestan sam da je golf brzi i naravno laksi je ured nekih 300 KG al eto glupa i smjesna tema :lol: a i mato ga sad pretjera veoma smjesna izjava mato haha
 
Vozio 190-tku dizela, njoj mozes gas stiskat' koliko ti volja, ona lagano nabire, njoj se nigdje ne zuri haha.. K'o sto Zela napisa, one su i poznate po lijenosti, njoj stisnes gas, ona ga jednostavno "proguta" i lagano nabire, barem ova sto sam je ja vozikao, sa 124-kom isti slucaj, rodjak je ima, to auto jednostavno nije napravljeno za gasanja i to je to.. Zbog toga su valjda i poznati po dugotrajnosti!
 
Golf TD je definitivno brži i startniji, ali 190 D je ljepše voziti, od njega se i ne očekuju bilo kakve performanse, ali zato može postići finu putnu brzinu, tj. neki tempo 80-120 km/h, pretjecanja kamiona su problem, ali to i nije toliko bitno kod ovog modela. Evo na primjer do Zagreba se s njim dođe relativno brzo i bez muke, uopće nije spor za ovaj tempo koji sam spomenuo.
I nakraju, po ubrzanjima je svjetlosnim godinama udaljen od novijih 200/220cdi modela, ali s druge strane, 190D vjerno služi godinama, što je i njegova bit, i u usporedbi sa svim automobilima srednje i kompakt klase 80-ih godina, jednostavno nema konkurenciju, to odgovorno tvrdim i imam dobre argumente za to....
 
Član
almir190 je napisao(la):
evo momci da se prijatelj javi,ovaj moj prijatelj je uporan i pogresno je temu postavio meni je jasno da je golf stratni bolje ubrzava pa cak i bolji na krajnjoj brzini ja sam ovog mercedesa uzo za uzivancije a ne za trkanja :cool: a teme je ta kada smo na leru gas davali ja i on da su mi izgledali kao da imaju isto snage samo sam to rekao on je zapoceo raspravu kompletnu :p njegov bolje prima gas jer je turbo bolje obrtaje nabija od obicnog dizela al kad smo gas do kraja stisli ljuci i ostri zvuk je imao mercedes eto to je to sto sam ja rekao a svjestan sam da je golf brzi i naravno laksi je ured nekih 300 KG al eto glupa i smjesna tema :lol: a i mato ga sad pretjera veoma smjesna izjava mato haha

haha,ne gleda se u leru koji je jaci,naravno da auto kojem je motor 2.0 ima jaci zvuk od 1.6, stanite na crtu i probajte da se uvjerite
 
Član
Eto to je ono sto i ja cijelo vrijeme govorim,normalno je da 2.0 motor ima jaci zvuk od 1.6 ,al to nije nikakvo mjerilo snage zato sam i postavio temu da vas pitam ljude koji su probali koji bolje ide jednostavno tako ,neko neutralan ko ce odgovoriti iz prve ruke ,tema je pomalo smijesna i glupa znam i sam hehe ne morate me osudjivati ,ali zato i jest forum da postavimo neka pitanja,bez suvisnih nekih prepucavanja :lol: .......Hvala svima jos jedanput na odgovorima,a i prijatelju sam dao link da procita malo sta i drugi ljudi kazu :D ,toliko i ne zamjerajte stagod ;)
 
Član
Ajd super da smo pomogli. Kada obojica dobijete vozačke, onda to riješite na nekoj stazi ili pisti:D
 
Član
heheh ja imam vec vozacku i vozam vec duze vrijeme ,prijatelj nema ,ali uskoro valjda to rijesi ,a i nije toliko bio u prilici da isproba pa se rukovodi zvukom xDD :lol:
 
Top