golf 2 td problemi...

golf 2 td problemi...

Član
Sto se tice brujanja 100 % su ti lezajevi u mjenjacu , kod mene se cuje tako unazad 5 god. i tako vozim bez ikakvih problema . Od tad presao preko 100 000 i dana danas isto . U medjuvremenu sam mijenjao set kvacila (korpa , lamela i druk-potisni lezaj) i nista se taj zvuk nije promijenio , sto znaci da nije do druk lezaja .
 
Član
Ma necu da diram nista kako je tkao je...problema nemam stim nego iritira me taj zvuk i imam osjecaj da se vise cuje nego prije..
 
Član
wispi je napisao(la):
Sto se tice brujanja 100 % su ti lezajevi u mjenjacu , kod mene se cuje tako unazad 5 god. i tako vozim bez ikakvih problema . Od tad presao preko 100 000 i dana danas isto . U medjuvremenu sam mijenjao set kvacila (korpa , lamela i druk-potisni lezaj) i nista se taj zvuk nije promijenio , sto znaci da nije do druk lezaja .

je li skupa investicija da se promjenu ti lezajevi
Jer ako je 20-30 km promjenit cu, ako je 300-400 ja opet necu nista cut :lol::lol:
 
Član
50-70 ti je otvaranje i da ti kaze sta treba pa dalje onda moze te sve izaci 150-200 km da se to rijesi, zavisi sta ti jos usput nadje unutra i koliko si spreman dati za lezajeve, a oni nisu jeftini :) vozaj tako i kad se raspadne kupi drugi za 200km i vozaj se fino :)
 
Član
da se nadovezem na ovaj sinhron 2 brzine, i kod mene krci kad je hladan, je li se to moze radit tj. popravljat i isplati li se i da li steti necemu kad skrgne tj.moze li se jos sta sje*at? :cool:
 
jest to je druk lezaj i kod mene je to bilo kad sam imao 2 golfa.. zamijenio sve druk lezaj lamelu korpu i onda radi ko mazia... :D:lol:
 
Član
Kazu nestaje za dvicu djelova po otpadima (ne zajebajem se) :D
A vi ostali de ba dogovorite se je li drukenzi otiso :lol::lol:
A ta piramida ako je otisla ona nemoze bit skupa da je iz visokog a ne sa otpada :lol::lol::lol:
 
Član
i ja takodje mislim da je druk u pitanju, ali po iskustvu par ljudi koji su napisali u temi da su ti lezajevi na mjenjacu, sad sam i ja stvarno zbunjen :icon_rolleyes:
 
Član
zakljucite sami sta, je druk lezaj da se cuje tek kad bi stisnuo kvacilo i opteretio ga sa pritiskom i uz to se jos i pocne okretati, tek tada bi trebao da huci i bruji :) cuje li se nekome lezaj tocka da briju kad je auto parkirano? :lol: eh tako isto stoji druk lezaj kad je kvacilo pusteno i kako se moze cuti? kad pritisnes kvacilo tek tada se druk lezaj pocne okretati i tada bi trebao da huci i bruji a cim pusti kvacilo da prestane, a kod njega ili njih je obratno zato sto lezaj ili negdje u mjenjacu je dobio luft ili jednostavno lezaj malo dobio po zicagu :lol: i kad se okrece motor on prenosi okretaje preko lamele na spojnicku pa u mjenjac i tad se mjenjac unutra okrece i kad ne valja lezaj ili nesto dr naravno da ce se cuti, kad pritisne kvacilo zvuk prestane zato sto pritisne korpu i odvoji lamelu od zamajca i korpe tj od motora koji se i dalje okrece i lamela se prestane vrtiti i tada prestaje i mjenjac unutra da se vrti i tada prestaje zvuk hucanja :) kad pusti kvacilo opet se cuje pa ko misli da je druk lezaj nek baca pare na zamjenu :D ja sam svoje napisao i necu bise objasnjavati pa ko hoce nek poslusa a ko ne, zna se.
 
Član
Ma 99% nije druk ležaj jer sam ga ja mijenjao na svom golfu iz istih razloga i opet se isto čulo... Na dvojki se druk ležaj može zamijeniti bez skidanja mjenjača, samo se izvije onaj poklopac s desne strane mjenjača prema točku i tu se nalazi druk ležaj... Može se zamijeniti za 10 minuta...

Mnogi majstori će reći da treba skidat mjenjač al sreća danas postoji internet pa se sve može saznat... Ako misliš da tij e druk ležaj možeš ga i sam zamijeniti... ima ovdje negdje na forumu ja sam postavio slike kad sam mijenjao taj druk ležaj...

Kod mene je isto mjenjač skroz sjeban, krči iz prve u drugu i kad je vruć i kad je hladan, curi mi ulje na semeringu poluosivana jer ima lufta u mjenjaču a i to brujanje očito dolazi od ležajeva mjenjača...

Znam 100% da na običnog dizela može mjenjač od golfa 3 al kod mene je mjenjač od GTI-a pa ne znam dal može od trojke GTI-a na dvojku... Bolje uzet drugi mjenjač nego bacat pare na popravku starog jer ovi danas dijelovi što se ugrađuku kurcu ne valjaju...
 
Član
Ja i zaboravio da se u golfa moze sa strane zamijenuti druk lezaj jer je kod njega ona sipkla prok spojnicu sto ide, ali opet to je bacanje 20-30km u vodu :p naspi sebi goriva i hajte ljudi vozajte se dok j jeftino gorivo :lol:
 
Član
Franki je napisao(la):
wispi je napisao(la):
Sto se tice brujanja 100 % su ti lezajevi u mjenjacu , kod mene se cuje tako unazad 5 god. i tako vozim bez ikakvih problema . Od tad presao preko 100 000 i dana danas isto . U medjuvremenu sam mijenjao set kvacila (korpa , lamela i druk-potisni lezaj) i nista se taj zvuk nije promijenio , sto znaci da nije do druk lezaja .

je li skupa investicija da se promjenu ti lezajevi
Jer ako je 20-30 km promjenit cu, ako je 300-400 ja opet necu nista cut :lol::lol:

:lol::lol: , ja kad sam pitao kostalo bi me nekih 100 km sa rukama , a tek kad se otvori mjenjac znace se konacna cifra jer vjerovatno i neki sinhron nije uredu i tako , vec kad se otvori red je izmjenit sve lezajeve sto nevalju , tj. prepakovat ga fino .

Meni su 2-3 majstora rekla da mogu vozit sve dok se ne pocne cuti u voznji , sve dok je samo na leru nema brige ;) .

To je moje iskustvo , posto sam i ja sumnjao na druk lezaj , al kad sam promijenio set kvacila ovaj zvuk se nije nimalo promijenio . Kazem opet da sam presao preko 100 000 i nikad se nije nista do danas desilo ;) .

Druk bi se valjda trebao cuti kad je kvacilo pritisnuto .
 
Član
druze u mene se tako culo nesta na golf 2 1.3 benz pogotovo kad je hladan cuje se kako cik cik cik a i lamela mi je bila poslaba nakon toga zamijenim lamelu i nista se necuje a sto ti se tice toga da ti sipku od ulja izbaci to se i meni desavalo zaledio kondenz iz motora bila cijev malo presavijena i hoce to tako izbacit samo je otkopcas i gotovo ;)
 
Član
ko kaze da je skup remont mjenjaca,to su suplje price za malu djecu,ja sam prije mjesec dana radio remont mjenjaca na mom abf-u bas radi lezajeva u mjenjacu,i da pa jel bolje uradit svoj mjenjac i onda znas da si rahat il otic na otpad kupit drugi za 150km-200km i sta si kupio nemas pojma moze nakon mjesec dana da ti se to isto desi.Mene je remont mog mjenjaca izasao 230km +lamela 225km.
I da jos nesto kako ces provjerit dali su ti otisli lezajevi u mjenjacu digni auto na dizalicu izbaci ga u ler i zavrti tocak ako huci onda su stradali lezajevi u mjenjacu tj na diferencijalu.
 
Top