golf 2 pali lampicu ulja nakon zamjene vodene..

golf 2 pali lampicu ulja nakon zamjene vodene..

Član
e ovako vodena pumpa mi je bila lupkala pa je motor imao ruzan zvuk i uzmem skinem sa starog motora koji je obicni d vodenu da je stavim na sadasnji TD.. i skine majstor ovu sto je lupala i stavimo tu drugu i odmah nakon zamjene upalimo fino da nabije temperaturu i malo mi je jaca temperatura odmah bila jos u mjestu dok je radio.. i krenem tako nekih 5-10km odmaknem i upali mi se zujalica i lampica od ulja ali samo na nekih 2000-2500obrtaja... ispod i preko se ne pali... znaci kad je hladan motor ne pali, e uz to jos mi se desavalo da izbije vodu tako kad odvrnem cep od boce jer kao da mi prokuha... prvo sam sumnjao na dihtung glave ali reko ne vjerujem jer je radjen motor prijee nekih godinu dana skoro... izvadim termostat i sad nikad temperatura nece proci preko polovice samo blizu dodje, i nije mi palio lampicu do ovih ana kad su bile ove velike vrucine i kad dodje tako blizu polovine kad idem negdje uzbrdo sa jacim malo gasom upali je... i kako sam izvadio termostat kap vode nisam dosuo vise tako da nije do dihtunga... e sad da mi nije ova vodena slabija j pravi slabiji protok jer mi je i na oonome drugome motoru bila temperatura iznad polovice uvjek znaci poveca maloo i nizbrdoo se nije mogao bas lako ohladiti i na ovoj pumpi sto sam skinuo malo su kao zekrenute ove lopatice a na onoj su ravne samo pa kontam da je ova pravila brzi protok i bolje hladila? evo ove sto sam skinuo da se vidi kakva je.. a ovu sto sam stavio imala je ovee samo kao ravne lopatice..

 
Član
MIslim da je to sve slucajnost, i da ti taj kvar vuces duze vremena, samo se on sad ispoljio kad je doslo toplije vrijeme, ako bas sumnjas u pumpu, upali ga, odrvi cep od boce i prati tanko crijevo, ne smije mlaz da preida nikako.
 
A jbt ako toliko sumnjas u vodenu, kupi novu... cijena vodene za G2 oko 20 KM i miran ;)

A sto se tice lampice, tu je cini se neki slozeniji problem jer kad je hladan ne pali ti se lampica nikako a cim se zagrije na odredjenom broju obrtaja se pali... ja bi prvo krenuo sa mjerenjem pritiska u leru i pri 2.000 obr/min jer sa porastom temperature ulja pritisak opada... min pritisak u leru da bi mogao reci da je motor dobar je 1.0 bar a pri 2.000 obr/min cca 2.0 bara jer ako je motor dobar on ce na svakih 1000 obr/min povecati pritisak za 1.0 bar...

sve ovo sto sam ti objasnio, mjeri na vrucem motoru, znaci to kad ti se pocne desavati odes do majstora i izmjerite pritisak ;)
 
Član
ma najgore mi je mjenjati je nije ona skupa znam ja to... ali cudno mi kako se pocelo desavati cim sam je zamjenio i malo kao veca radna temp odmah... a i na proslom motoru sa tom vodenom je bila povelika... samo sto on nije palio lampice... i ovaj motor je bio normalan i sve okk bilo dok nije promjenjena vodena.. e sad kao sto kazete moze biti slucajnost da se to poklopiloo al ko ce znat vise...
 
Top