Golf 2 gti turbo ???

Golf 2 gti turbo ???

Član
hmmmmm Dali je moguce i koliko je isplativo ako je moguce prebaciti turbo sa gtd-a na gti golfa 8 V od 112 ks digifant ??? Imam jedan stranac motor gtd pa bi ga raskopao i odradio to ako je moguce. Negdje sam nacuo da je moguce ma koliko to glupo zvucalo???
 
Član
u Zenici je za OVS trke "napravljen" golf turbo
na benzinca stavljena turbina sa dizela
ne znam jel bio 1,6 il 1,8
uglavnom,totalna steta na masini,radio je par sati :D
bolje nadji 16-ku i ubaci,manje truda,manje zivaca.manje para;)
a ne rizikujes da ti se motor polupa
 
Član
Pa dobro samo pitam posto bi mogao to povoljno da odradim , a jos sam cuo da se to ne desi kao zakrenu se perca da da se sporije turbo vrti da ne dodje do toga. Kakva je u opste razlika izmedju turbine za benzinca i dizela ???
 
Član
ma ne razumijem se ja bas previse u to,ono iskreno:D
samo ti kazem iskustvo,rijesis se ta dva motora,kupis 16v,i imas 139KS;)
sve ostalo je na vlastiti rizik,ja ne bih radio;)
 
Početnik
u biti sve moze,ali pitanje je koliko je to isplativo...ono ako ti je zelja velika uzmi slozi motor pa cemo vidjet kakvo je stanje..ali otprilike znas da je to pored svih poznatih jos 1001 nepoznati problem..j*anje zivaca i tako to...bilo bi to zanimljivo gledat ali...;)
 
Član
Ma rado bi ja 16 v ali imam ja nesto drugo u planu. Kontao sam g lader da ubacim mada je veci stos turbo na golfa ali to salabo nesto vidjam na netu da je ko odradio :D

Lija je napisao(la):
u biti sve moze,ali pitanje je koliko je to isplativo...ono ako ti je zelja velika uzmi slozi motor pa cemo vidjet kakvo je stanje..ali otprilike znas da je to pored svih poznatih jos 1001 nepoznati problem..j*anje zivaca i tako to...bilo bi to zanimljivo gledat ali...;)

Znaci preporuka da ne radim to ???
 
Početnik
pa ako imas dovoljno para i i zivaca i jaku volju za tim URADI...ali lakse ti je ako vec hoces ganjat turbo,uzmes 1,8T i zdravo...;)
 
Početnik
na 1.8 16v KR mozes itekako slozit turbo,ako se sve slozi kako spada trebao bi imat oko 250 zdravih konja.


evo i dokaz http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=13108
 
Član
moze ta kombinacija ali ne turbinu od dizela, i ne pocinji bez klipova od audijevog petaka 10v turbo, mislim ako zelis da to sve bude kvalitetno odradjeno.
 
Član
ne znam koliko je to isplatljivo ,ali drug taj turbo na 16v je zlo na cesti,imao sam licno iskustvo,samo da znas sve sto vise nabrijes auto veci su troskovi odrzavanja i veci rizik koliko ce ta prepravka trajati...
 
Početnik
simanic je napisao(la):
ne znam koliko je to isplatljivo ,ali drug taj turbo na 16v je zlo na cesti,imao sam licno iskustvo,samo da znas sve sto vise nabrijes auto veci su troskovi odrzavanja i veci rizik koliko ce ta prepravka trajati...

taj auto se vec par godina vozi
 
Član
nem're turbo od dizela na benzinca, bar ne na duze staze.....izduvna temperatura je visa na benzincima, turbo od dizela "izgori"....
 
Početnik
cera-fiero je napisao(la):
Naravno ,a gdje naci tu od benzinca,dali moze od nekog drugog auta i jel je tesko ugraditi.........

KO3/4 sa 1.8T 20V ti se da ugradit

Po meni najbolje ovo: klipovi od 5aka audia,rail od 1.8T i KO4 turbina sa 1.8T 20V 225 KS.i jos naravno sve sta dolazi uz to...
 
Top