golf 2 gti 16v

golf 2 gti 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav svima...
imam problem sto se tice motora...
neki dan sam isao na putovanje i negdje na pola puta mi poce nesto stektati u motoru.
ja sam mislio da je nestalo ulja, pa udaraju klipovi, medjutim sa uljem je bilo sve u redu.
automehanicar koji je bio u blizini je rekao da je mozda problem u zubcastom remenu ili u hidropodizacima.
moj automehanicar je danas promjenio hidropodizace i opet ista stvar. remen je bio ok...
u cemu bi mogao biti problem????
napominjem da auto radi kao i prije, znaci ok i sto se tice voznje i ubrzanja, samo sto stekce , probi usi...
 
Član
jeli ti iti jedan od tih mehanicara rekao lupa li u bloku motor (radilici) ili u glavi?
pali li lampu od ulja (ako da onda su lezaji radilice otisli).
kakav je zvuk moze se razlikovati po zvoku dali je hidropodizac ili radilica ili mjenjac.;)
 
Član
lampica ulja se ne pali, znaci auto ide, ne pravi probleme, samo sto stekti.
sto veci broj obrtaja brze stekti...

corrado je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=NEFPldXp_u4

možda je sličan problem

hehehe
 
Član
salchin je napisao(la):
lampica ulja se ne pali, znaci auto ide, ne pravi probleme, samo sto stekti.
sto veci broj obrtaja brze stekti...

dali je bio bez ulja? kada ste mijenjali hidropodizace jesu li isli novi ili rabljeni? kakav je bio lanac od bregastih moze biti da se on cuje
 

MyX

Član
cuje li se taj zvuk lupkanja i kada ti auto radi na leru, odnosno stoji u mjestu. I sa povecanjem broja obrtaja, ubrzava li ti se to lupkanje.. Ako je tako i ja mislim da bi ti problem mogao biti u letecim lezajevima radilice.
 
Početnik
to sto se ne pali lampica ulja ne mora uopce znaciti da je sa uljem sve OK. moguce da je tlak ulja mali, ali dovoljan da ugasi lampicu.

ovako preko interneta, bez da pogledam, skrenuo bi sumlju na "letece" lezajeve.


onda.. hajd uzmi barometar i premjeri kompresiju, onako za svaki slucaj, pa napisi sta je izbacilo na svakom cilindru. cisto da se otklone neke mogucnosti, a to je nekoliko minuta posla.

i onda pogledajte jednostavno dali zvuk dolazi iz samoga motora unutra, ili neka glupost vani stekce, ima toliko sitnica koje mogu prouzrokovati slicne zvukove.
 
Član
jel ima taj motor klackalice?? tj ono sta podize ventile? neznam golfov sistem glave to mi je totalno nezanimljiva masina ali ako ima klackalice da nije koja pukla slucajno pa da zvoni stalno ili ti je vjerovatno lezaj na radilici sjeban...[/align]
 

MyX

Član
bmwscaner je napisao(la):
jel ima taj motor klackalice?? tj ono sta podize ventile? neznam golfov sistem glave to mi je totalno nezanimljiva masina ali ako ima klackalice da nije koja pukla slucajno pa da zvoni stalno ili ti je vjerovatno lezaj na radilici sjeban...[/align]

koliko ja znam, 16V masina nema klackalice...
 
Član
auto popravio...
zacepio se dovod ulja u gornji blok motora (gdje se nalaze radilice)
znaci sve je bilo ok, samo se zacepilo...
 
Početnik
salchin je napisao(la):
auto popravio...
zacepio se dovod ulja u gornji blok motora (gdje se nalaze radilice)
znaci sve je bilo ok, samo se zacepilo...



ne kontam bas sve ovo..

kako se zacepio dovod ulja?
 

MyX

Član
HONEY je napisao(la):
salchin je napisao(la):
auto popravio...
zacepio se dovod ulja u gornji blok motora (gdje se nalaze radilice)
znaci sve je bilo ok, samo se zacepilo...



ne kontam bas sve ovo..

kako se zacepio dovod ulja?

..i kako da se u gornjem dijelu motora nalazi radilica, odnosno kako ti kazes ''radilice''??? :icon_confused:
 
Član
pardon, mislio sam na bregaste...
a sto se tice dovoda ulja, zacepilo se negdje kod diftunga na bloku motora, valjda nisam opet pogrijesio...
 

MyX

Član
...hmm, da ima samo jedan kanal za dovod ulja u glavu motora, ovo bih mozda nekako i shvatio, ali da su se svi kanali zacepili, to mi bas i nije najjasnije.

Da ti mozda uljna pumpa nije zakazala, tj. pritisak da joj nije oslabio?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top