Golf 2 gti 16v kr nema sruju

Golf 2 gti 16v kr nema sruju

Član
jesi ti uopste procitao onu poruku sto sam ti napisao:icon_question: Ako jesi onda to provjeri i znaces :)
 
Član
Evo da svi vide :D
halov davac ti moze praviti te probleme, ako on crkne nema iskre nikako. Razvodnik taj nov ti dodje ono 150-180km a polovan oko 80-120km zavisi kako naletis i kod koga. Drugo sto ces pogledati je skini razvodnu kapu i verglaj i gledaj jeli se finger (razvodna ruka) okrece, ako se ne okrece a ti verglas znaci da ti je pukao zupcasti remen i zato nemas iskre jer se ne okrecu bregaste i ne vrti se razvodnik uopste, a i to ti moze biti uzrok kad ti je ono jako puklo na auspuhu sto si rekao. Treca mogucnost je da je plocica paljenja crkla koja se nalazi kod racunara tamo kod motora brisaca. Najcesce bude da crkne halov davac u razvodniku i zbog njega nema iskre, ali prvo ti provjeri ono kad skines kapu vidi dali se okrece finger kad verglas, ako se okrece onda nadji ispravan polovan razvodnik i postavi i vidi imas li iskru tada, ako imas halov davac na tvom razvodniku ti ne valja, ako nemas onda plocica paljenja ti je crkla.Eto toliko od mene :cool:
 
Član
druze moze biti da ti je ovo sto ti je code kr napisao i ja sam imao slican problem ulozak brave bio istrosen i prekidalo mi struju.poslije mi jaran dosao i spojimo ga direktno sa akumulatora na bobinu i odma upali ;)
 
Član
Hvala svima sutra provjera svega sto ste mi predlozili ako nista nebude od toga ide majstoru,pacemo vidjet dalje sta ce bit.;)
 
Kaze da je mjenjao razvodnik...ah cuj struja je to moze biti bilo gdje...sto se tice zupcastog,kad pukne zna se kako se cuje auto kad vergla:D
Ja sumnjam na plocicu paljenja...mada opet kazem moze biti i ovo sto je napisao clan CODE KR
 
Član
Meni je na pp receno nesto drugo u vezi razvodnika :D zato i govorim za halov davac jer je cesta pojava zasto golf izgubi struju i nema iskre, takodje ne iskljucuje i ovo ostalo sto sam nabrojao a i nabrojao sam i tu plocicu paljenja koju i ti spominjes :D
 
Član
Evo ljudi provjerena brava nije do nje radi savrseno kvar je negdje u razvodnoj kapi ja sam uzeo komplet i upali odprve sad neznam tacno sta je.sad da neotvaram novu temu mislim da ubacim manji motor benzinac il dizel pitanje je koji bi mi paso da nista nediram elektroniku i nosace da nebude veci prepravki?
 
Član
sta si uzeo komplet? mozes 1.8 8V motor staviti ali ces samo snagu izgubiti s tim motorom a potrosnja ce biti minimalna razlika izmedju tvog i tog, a mozes i dizela ubaciti mada ja to nebi dirao jeg ugradio plin i dzabice se vozio :)
 
Član
Razvodnik kometak.a koji dizel pase da nediram elektroniku i nosace?skupomije plin posto mi je i reg istekla tak da mi je jefyinije ubacit dizel il neki benzin 1.6-il ako pase od trojke 1.4-1.6?
 
Član
ma to je tebi u razbodniku otisao bio halov davac, na kapi moze samo otici onaj srednji sto se naslanja na finger ali onda nebi imao iskre ni kad das kontakt ono sto si rekao samo da jedno baci isrku i to je to.
Ja mislim da pasu sa dizela nosaci sv, ako je obicni dizel iz dvice elentronike nemas, nije tesko ubaciti to i prepraviti, samo sto ces morati naci dizelov sat ako hoces da ti rade obrtaji, ali plin obicni te izadje oko 500km sa ugradnjom i atestom a motor dizelov bilo koji da nadjes bice 500+km i jos ugradnja i gdje je jos cijena sada 2.5+km po litri. Bilo kojeg benzinca da ubaci od tih sto si nabrojao, gradske ti nece biti neka razlika, svi oni uzmu oko 9-10L normalne voznje (ne penzionerkse). Opet moja preporuka je ostavi taj motor jer su to dobri motori i ugradi plin i vozi se k'o gazda u 16 valve :D :cool:
 
Član
Jebga prvo skupa mi je registracija 550km u brckom posto mjenjam saobracajnu prevodim nije bio na meni,drugo nosaci su mi otisli 100 km trece kosto kazes za plin 500 totije odma 1100.a dizel nek je 500 i 100 ugradnja i jos cu moj motor prodat barem za 150-200 i registracija 250 tak da me izadje duplo jeftinije a dizel netrosi nista.nisam bas ljubitelj plina ima mi drug pa ga zeza stalno nesto.
 
Član
Ma ja dizel je to jos i proizvodi naftu, mani se corava posla, neki jedva cekaju da ubace takav motor u svoje auto a ti bi da ga vadis :D, al tvoje auto tvoja stvar ;)
 
Top