Golf 2 GTD '91 god s turbinom s modela iz '88e,mijenjanje turbine i ugradnja IC-a

Golf 2 GTD '91 god s turbinom s modela iz '88e,mijenjanje turbine i ugradnja IC-a

prvo...ne znam da li ima gdje ovakva ili slična tema,ak ima neka je admin slobono obriše,baci pod lock il nešto,pokušavao sam tražit po forumu,al ima previše toga i da budem iskren,izgubio sam volju

drugo,da prijeđem na stvar.u cvaji mi je 1.6 TD tvornički od 59 kw,oznaka mu je SB ja mislim,nisam siguran,ili je SB ili RA,ako je bitno jako koji je motor,pogledat cu sutra.na njemu je bila tvornička turbina (koja god to bila,tražio sam po internetu koja u njega ide,al svugdje piše skoro svatko kako mu odgovara...) i intercooler.bivši vlasnik mu je skinuo njegovu turbinu i IC i stavio turbinu s modela iz '88e.sad ja to želim sve sklepat i sastavit kako treba sa intercoolerom pa imam par pitanja...
znam da neke turbine na golfovima 2 se uključuju na 1600-1800 okr/min neke na 3000 okr/min.po svemu ovome što sam čitao,koliko sam skužio na njega ide veca turbina,tj ta koja se pali na 3000 okr/min?ili sam u krivu?u prvoj i drugoj on lijepo povuče,al treca 4ta i 5a,osjetno gubi na snazi i slabije ubrzava,sa prebacivanjem u višu na 2500 okr/min.po priči bivšeg vlasnika turbina mu je mijenjana prije sve skupa 40000 km.500 km unazad sam reparirao bosch pumpu,sad mi manje troši ljepše i mirnije radi,al i slabije vuče (kad sam ga kupio bio je malo odvrnut na bosch pumpi).mislio sam mu možda čak staviti turbinu od golfa 3 td i intercooler.
koja turbina ide na GTD-IC iz '91a god?
paše li turbina od golfa 3 td na princip plug n play ili moram radit neke prepravke?također,koju god turbinu da stavim,ili njegovu tvorničku ili od golfa 3,stavit cu i intercooler.
paše li intercooler od golfa 2 na turbinu od golfa 3?
nije mi bitna krajnja maksimalna brzina,nego ubrzanje u svakoj brzini,ionako u principu ne prelazim 140ak km/h
evo slika motora ako šta pomaže,ako treba slika turbine il još nečega mogu sutra uploadati :)14786932_917000985099693_518643067_o.jpg
 
crijeva mi nisu toliki problem,prvo cu ic namontirat pa se zafrkavat s cijevima
znaš li slučajno koja turbina ide na njega,ona k:broj: oznaka?vidio sam da neki imaju k14,k24,svi su različita godišta...
i odakle dobija vodu za hlađenje turbine?
 
tesko je nac K14 sa vodenim hladjenjem, ta ti je originalna za tvoj motor ali imas K14 od 1.9GTD samo nadji od starijeg modela sa 4 sarafa, a IC pase na svaki turbo
 
znači da uzmem K14 za golfa 3 td s 4 šarafa i intercooler od golfa 2 td?na koliko se okretaja uključuje K14 od golfa 3?
 
e točno to mi treba.naravno,trebo bi dobro poštelovat omjer zraka i goriva inače mi je sama ugradnja svega i trud za klinac?
 
Top