golf 2 88 godina za skodu 1.3 1995 godina

golf 2 88 godina za skodu 1.3 1995 godina

Član
eee ovako imam priliku da zamijenim svog golfa 1.3 benzin 88 godina u odlicnom stanju za skodu feliciju 1.3 50 kw cini mi se u dobrom da je stanju...pa sta vi mislite o tome...zamjena je kljuc za kljuc....admine ako sam fulio mjesto za temu sry...prva mi je ovo tema koju postavljam...
 
Član
ne vidimo auta tako da je procjena na osnovu godista...a prema tome bi trebao zamjeniti jer auto mladje 7 godina, brendovi slicni, klasa ista...motor bolji u skode..tako da bi ;)
 
Član
pa eto moj golf ima predstavljen u garazi a skoda lijepo izgleda sutra idem da je pogledam...aaa nisam upoznat sa tim skodama dali imaju nekih mana velikih i sl. pa bi volio da cujem nekog ko je vozio takvu skodu sta misli
 
Član
skoda auto kao auto je dobro, Pregledati lim trebas, obrve pragove, pod, zadnji poklopac gepeka da nije radjeno vareno i slicno jer hoce njoj ti dijelovi da propadnu, pogotovo vrata gepeka kod lajsne, mana tog auta je sto NEMA balans stangu naprijed i to je voznja na vecim brzimana i na ravnoj cesti nestabilna i vrtljiva :icon_confused: i da jos jedna mana im je potrosnja, sva ispravna i sve na svom mjestu taj 1.3 motor po gradu se ne spusta ispod 10-11L
 
Član
izgleda da necu ni mijenjati ako je potrosnja velika....imao sam fiat tipo i nocne more sa njim sto se tice potrosnje tako da mi je to najbitnije....:icon_sad: a bas am se bio nafuro da mijenjam
 
Član
Nemoguce da trosi 11 litara normalne voznje, kad nije favoritka moja od 46 kw na 15 kama felgama i sirokim gumama nece ni ta 1000% ako je ispravno sve....;)
 
Član
Uzmi pa vidi pa se uvjeri, kum mi je ima, kolega mi je ima i jos dosta poznanika i svi se zale na potrosnju od 10L i preko po gradu a onda poslije toga ide da bar ide pa nebi zalio :lol: SVe ispravno sve novo na njoj cak i karburator i opet nista potrosnja ista... Ako ne vjerujes uzmi je na par dana pa ces vidjeti
 
Član
Čuo sma i ja da troše 10 lit provjerno, pa joj čovjek pukoplin kaže 13 plina a 1,3 motor...smeće je to...da je ona boljea ne bij je davo za golfa dvojku koje je staro auto za feleciju ja ne bih...pozzzz
 
Član
Sto se Skode tice 9 litara ce ti uzimati gradske sigurno, mada moze i vise zavisi kako je vozis. Limarija ima najvecu boljku na gepeku (oko one lajsne), ostalo kao i na svakom autu moze zahrdjati, jbg. Mjenjac moze imati problema sa sinhronima, narocito sinhroni druge brzine ali to je posljedica sipanja nekvalitetnog ulja jer je mjenjac izradjen od osjetljivih materijala pa ukoliko se ne koristi adekvatno ulje dodje do problema (sinhroni se deru brze nego inace). Preporucuje se 75w90 API GL4 a nikako API GL5 jer je previse stetan za sinhrone mjenjaca. Sto se motora tice, jako je dobar i pouzdan (puno je pouzdaniji nego 1,6 benzin i 1,9. dizel). Ulje u motor sipaj 10w40, inace to se i preporucuje. Taj motor nema zupcasti remen nego lanac i ukoliko je lanac otpusten ili pri kraju veoma lako se primjeti to u radu motora (ima cudan zvuk, kao neko lupkanje, struganje...). Kocnice su veoma dobre, volan nije tezak, ovjes je takodjer uredu. Ukoliko zelis balans stange naprijed pasu ti od VW Polo Caddy-a (deblja je od originalne Felicijine, od vw je 22 mm) a nazad mozes prepraviti od Opel Tigre (prednju) ukoliko zelis mada mislim da nema neke potrebe za tim.

Pregledaj auto dobro ukoliko se odlucis za zamjenu, vidi sve i onda napravi odluku. Ukoliko auto nije odrzavano bjezi od toga jer dosta naroda kod nas kupi auto, voza i kad treba poceti ulagati onda ga proda, cak neki pred istek registracije prodaju samo da ne moraju registrovati. Ukoliko je tvoje auto u boljem stanju ne mjenjaj nista nego vozaj to sto imas, barem znas sta si ulagao i da je uredu.

Imam Skodu od 98-e godine (doduse kod mene je Favorit) i nisam nikad pozalio. Jeftina je za odrzavanje i za moje potrebe i vise nego dovoljna. Ne nagovaram te da mjenjas ali ukoliko ta Skoda stvarno bude ocuvana i uredu ja bi mjenjao, ukoliko uocis da nesto nije uredu vozi to sto imas. ;)
 
Član
hoce popit po gradu pogotovo, kod mene je bio fakticki isti, tj.doradeniji motor u fobiji, made by ceh, nista vw... izdrzljiv, odrzavanje jeftino, al et jedino sto trosi grad i brdo smrt za novcanik :lol:
 
Član
A kao golf 2 1.3 je poznat po maloj gradskoj potrošnji...;)

Razlika je u par deka, Felicije imaju ozbiljnih problema sa limarijom, pogledaj ih par pa ćeš i sam vidjeti...doduše ni golf dvojka od 25 godina nije mnogo bolji...

Kada bih eventualno kupovao Feliciu gledao bih da uzmem neku koja je nova kupljena ovdje, one su se solidno prodavale kod nas nove...takva auta bi trebala biti očuvana i sa relativno malom kilometražom...

Ako ti je golf krš, zavala, mijenjaj, što da ne...samo da ne bude i ta škoda još veća...
 
Član
Kenno je napisao(la):
A kao golf 2 1.3 je poznat po maloj gradskoj potrošnji...;)

Razlika je u par deka, Felicije imaju ozbiljnih problema sa limarijom, pogledaj ih par pa ćeš i sam vidjeti...doduše ni golf dvojka od 25 godina nije mnogo bolji...

Kada bih eventualno kupovao Feliciu gledao bih da uzmem neku koja je nova kupljena ovdje, one su se solidno prodavale kod nas nove...takva auta bi trebala biti očuvana i sa relativno malom kilometražom...

Ako ti je golf krš, zavala, mijenjaj, što da ne...samo da ne bude i ta škoda još veća...

To sam i ja mislio reci kao da je 1.3 golf mal potrosac :D on cuga isto kao i 1.6 benzinac po gradu, ispod 9L ni on ne ide tako da ces biti na istom, a isto i limarija u golfa nije zlatna od pragova podova obrva zadnjih i prednjih muldi tako da... Ja sam gledao golfova zdravih i felicija i svih drugih auta zdravih a ima im po 25-30 godina da je haman nista nije radjeno na njima, ali sam gledao i grobova da ne mozes vjerovati da toliko moze propasti :lol:
 
Član
ne znam sta da radim......golfa sam sredio limariju, podnu zastitu sve...motor me dobro slusa sad za sad nista ne treba raditi...uzima mi oko 7.5 litara, znaci slusa me kao da je nov :icon_smile: al opet felicija me privlaci radi toga sto je ljepsa unutra enterijer i to, golf mi se gadi kad vidim da je sve kockasto unutra :lol: al ako toliko trosi kao sto svi kazete onda necu ni mjenjati jbg :icon_cry:
 
Top