golf 2 16.

golf 2 16.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
HONEY je napisao(la):
ali IDEALNO bi bilo standalone elektronika (no to je vec jako skup tuning) ili kvalitetno reprogramiranje.

Evo ja se javljam da uradim remapiranje na digifantu kad do toga dodje,tj. hocu da kazem momku da se moze to sve zavrsiti i da nemora uzimati standalone elektroniku,dovoljno je digifant,radio sam ih mnogo i nece biti problema ali bojim se da je taj cijeli projekt veoma komplikovan i da vlasnik nije ni svjestan koliko para i vremena treba da se ovo napravi,sam auto nevrijedi toliko koliko ce izaci ovaj tuning jer nemoze obican kompresor da se tjera na manju remenicu od 70 mm,mora da se uradi potpuna reparacija i prepakivanje nekih dijelova za manju remenicu recimo 64 mm a za remenice ispor 60 mm kupuje se potpuno drugi kompresor,koji cini mi se kosta oko 2000 eura.Gledao sam na internetu firumu koja pravi te tuning kompresore za g60.
Sretno ti bilo...
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ja koliko se kontam u te stvari, taj motor ne bi izdrzao kompresor.
npr motor G60 ima kovane klipove i bregaste i radilicu da bi mogao izdrzati vecu snagu. u sustini to je motor (mislim na G60) kao i 1.8 8v samo pojacane konstrukcije, tj dijelovi koji trebaju da izdrze vecu snagu su pojacani.

sto se tice zamjene karburatora nekim drugim nacinom ubrizgavanja nisam ti bas siguran, vjerovatno moze.
evo sto sam ja cuo, sad ne mora to biti tacno: da bi motor od golf-a GT koji ima karburator prebacio na sistem ubrizgavanja preko dizni treba ti taj kompletan sistem za ubrizgavanje sa pratecom elektronikom i glava motora sa otvorima za dizne i jos nekih dzidza ali ne znam koliko bi se to isplatilo raditi. pomeni je bolje zamjeniti cijeli motor i ubaciti motor koji to sve ima.

na tebi je da odlucis

nema niš kovano nažalost
 

MyX

Član
HONEY je napisao(la):
MyX je napisao(la):
Sve sto trebas je poigrati se malo sa usisnom granom, tj.prosiriti ''rupe'' za injectore i pratece dijelove.


ako ce imati 16V glavu onda ce imati i 16V usisnu vjerovatno. kako u te grane pasuju mehanicke dizne (sistem K ili KE glave), tako pasuju i elektronske. nisam siguran, mozda treba druge gumice staviti, zavisi od dizni.




Hmm, ja nisam uspio da stavim elektricne dizne sve dok nisam prosirio rupe za iste. Odnosno moglo se staviti, ali tada bi dizna bila daleko od usisnog porta glave motora i odmah to nije to..koliko ja znam, sto je dizna blize ventilu to je bolje, naravno, ne mislim sada da ventil struze od diznu :lol:

A ovo sto si rekao za gumice, ja bih svakako predlozio da ih promijeni ukoliko bude stavljao polovne dizne...

HONEY je napisao(la):
ne mora imati nikakve veze mjenjanje radilice i klipova sa kompresijom. moze voziti i na jacoj kompresiji kad ima nacin da izmapira pravilno motor. problem je sto nema. glavno je dobro nastelovati (mapirati) motor. g60 elektronika je OK za to, iako naravno to nije moguce idealno kao sa standalone elektronikom, ili reprogramiranjem kako mislim da radi "Krvolok". paljenje i ubrizganje treba idealno podesiti. vjeruj mi, uzalud i kovani klipovi, kad se s tim pogrijesi...

no raja spustaju kompresiju da preventivno zastite se od problema, jer nemogu idealno podesiti motor, i gorivo je lose kod nas.
zato svakako u ovakvom slucaju treba smanjiti kompresiju.

Sa ovime se potpuno slazem, ali neka za pocetak ide sa Digifant i njenim remapiranjem dok se ne ''oslasti'' malo, a kasnije udri Miško po standalone ako bude bilo potrebno.
 
Početnik
ne razumijem kako dizna moze pasovati na 2 razlicite pozicije tu gdje se postavlja. gumica na dizni dolazi samo na jedno odredjeno mjesto, tako isto na jedno odredjeno mjesto upada u usisnoj grani.
ne vidim kako bi dihtovalo da se bilo kako drugo postavi : - )
 

MyX

Član
HONEY je napisao(la):
ne razumijem kako dizna moze pasovati na 2 razlicite pozicije tu gdje se postavlja. gumica na dizni dolazi samo na jedno odredjeno mjesto, tako isto na jedno odredjeno mjesto upada u usisnoj grani.
ne vidim kako bi dihtovalo da se bilo kako drugo postavi : - )

A ne, nisi me shvatio, odnosno nisam se u cjelosti izrazio...moja greska. Izmjeri kolika je duzina mehanicke dizne od gumice pa do njenog zavrsetka (izlaza) i duzinu elektricne dizne. Mehanicka dizna je puno duza u odnosnu na elektricnu, tj, od G60 masine, dok je obim elektricne dizne u odnosu na mehanicku puno veci i stoga treba prosirivati ulaze za diznu. Ne znam od cega si ti koristio dizne, mozda su tvoje legle normalno u lezista, ali ja od G60 ih nisam uspio postaviti bez prepravki grane, nazalost. :icon_cry:
 
Član
A da ti kupis orginalni prelaz tj usisnu na koju se montira dva dupla karburatora weber ili
delorto od nekog talijana i onda je ko raketa jes da trosi 2lit vise
ali gti 8v ni table ti nece vidit.
 
pozz drustvo,koid nas u Jajcu je frajer golf mk2 1,6 obicni motor radio,friziro sta ga ja sad znam,nerazumijem se toliko,do neki dan sam ga uzimo,a sad mu ni tablice nevidim.znam da je sav motor rastavio,olakso ga,brusio nemam ti pojma i jos nesta je odradio,i ide ko lud,zvuk ko da ima 200KS,al znam da svakih nekoliko hiljada kilometara TAJ MOTOR IDE na ponovno rastavljanje,nemoze to sve podnijeti.pozz
 
Član
HONEY je napisao(la):
ne razumijem kako dizna moze pasovati na 2 razlicite pozicije tu gdje se postavlja. gumica na dizni dolazi samo na jedno odredjeno mjesto, tako isto na jedno odredjeno mjesto upada u usisnoj grani.
ne vidim kako bi dihtovalo da se bilo kako drugo postavi : - )
moraces pojacavati sve jarane ako stavljo nesto jace od diskova sve do nosaca. to najbolje zna honey on je u tom poslu,za savjet exstra dobro zna :cool:
 
Član
da sumiramo :icon_smile:

znaci moguce je e sad neki kazu mnogo prepravki neki kazu manje

nebih ti ja sad iso da ga tuniram na njegov max vec na neko manje dizanje snage
1.6 benz je tvornicki sa karb. 55kW ili 75KS znaci da cifra od nekih 130ks sa kompresorom i nije nesto ili se varam

i da sa tim karb. sto neki kazu ubaci dvogrli i sl. jel neko zna konkretan model auta sa kojeg bi se moglo skinut nesto takvo pa da probam malo to da vidim bas me interesovalo posto sam cuo i prije tih prica sa drugim carb.

pozz svima i hvala na pomoci ;)
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
da sumiramo :icon_smile:

znaci moguce je e sad neki kazu mnogo prepravki neki kazu manje

nebih ti ja sad iso da ga tuniram na njegov max vec na neko manje dizanje snage
1.6 benz je tvornicki sa karb. 55kW ili 75KS znaci da cifra od nekih 130ks sa kompresorom i nije nesto ili se varam

i da sa tim karb. sto neki kazu ubaci dvogrli i sl. jel neko zna konkretan model auta sa kojeg bi se moglo skinut nesto takvo pa da probam malo to da vidim bas me interesovalo posto sam cuo i prije tih prica sa drugim carb.

pozz svima i hvala na pomoci ;)

sve to je ok.ali ako hoces sigurno auto trebas malo poraditi na kocnicama jer ako dobijes 130ks treba tu silu zaustaviti. mjenjac ti igra dobru ulogu stavi od gti ja mislim da pase. stavi dvogrilni kaburator,pecurku zracni filter izrzi auspuh izbaci onaj prvi lonac on ga dusi pravo sve to moze a auto ide dobro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top