GOLF 2 1.3 pregrijavanje, pomoc hitno!!

GOLF 2 1.3 pregrijavanje, pomoc hitno!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa eto kod tebe radi i vent.znaci ok ti je to s hladjenjem..kako sam ja vidio mnogi sumnjaju na glavu motora.mada nije bas kod svakog to.jedan je lik taj primjer naveo.pa kaze da mu je bilo kamenca u hladnjaku,malo ulja,prljavstine koja se vremenom stvori.uz to bude i vani na hladnjaku onih musica i prasine.pa je otisao nekome da mu ispere hladnjak pod pritiskom.i eto sklonio to sa vanjske str.i sve ok.

hajde sto se ljudi cudno ponasaju zadnjih godina,sad i auti poceli.:p
cudan vakat pravo.:p
 
Sjecam se perioda kad je pocela zima i svi pisali na forumu kako im temp ne ide preko 70-75 sad odjednom ode u crveno :lol: kod mene termostat otvori na 75 a po gradu zakuca na 90C i ne prelazi ni milimetra, hladi perfektno :D mozda je slab protok vode kroz sistem (zaprljan) ili termostat varira ranije/kasnije otvara... jbg i ja sam imao tih problema sa hladjenjem dok nisam skontao da mi ventilator isao preko reley-a :D sad stavio onu direktnu vezu i drzi koliko treba... prije toga stavio novu vodenu pumpu, novi antifriz... najprije ocistite sistem od naslaga prljavstine i kamenca ;)
 
e vako moji ljudi,, nije mi djavo dao mira,, odlucan sam bio da nadjem kvar,,
a za to je i mehanicar zasluzan jer je odma lupio "mijesa benzin i ulje", bla, bla,,
uglavnom zica plusna crvena sa glavnog voda struje se istopila, tj dzek se istopio
i + zica se prekinula,, sto znaci da nije mogao ventilator paliti pa se i desavalo
pregrijavanje,, :icon_exclaim: odo sad testirati uz brda i doline,, pa se javim ponovo,,
za ostale probleme, predlazem da krenete od kablova, termostata, termodavaca na motoru,
kruske na hladnjaku koja regulise brzine,, eto do javljanja, nadam se da sam rijesio kvar


mrmikac javi se ovome clanu on ce ti to srediti sa posudom.. http://www.bhtuning.com/auto-limarske-lakirerske-usluge-uz-garantovan-kvalitet-radova-t-64735.html
 
i poslije 20 godina svaka masina mu je slaba :D
hard test prvom 2km, drugom 60km/H 3com,15min up hill, ma nema kuda nisam vozio i
mucio auto kazaljka tacno na pola,, onda sam stao u leru i turirao minutu i onda
se ventilator upalio na 95 stepeni,, problem rijesen moze LOCK,, kvar zica u prekidu,,
hvala svima na savjetima ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top