GOLF 2 1.3 pregrijavanje, pomoc hitno!!

GOLF 2 1.3 pregrijavanje, pomoc hitno!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
drugovi situacija je sljedeca,, nakon 30ak minuta voznje desi se
da temperatura predje dobro preko pola,, i upali se lampica od ulja
i pisti,, prije nikada nije prelazila pola ni nakon maltretiranja prvom brzinom pola
sata, znaci motoric ko doksa, ja sumnjam na ove termodavace,, sta vi mislite sta bi moglo biti uzrok,, svakako cu otjerati mehanicaru ali reko da vidim mozda je neko imao isti problem, pozz ;)
 
Član
Zakovao terostat, raspala se vodena pumpa (moguce da popucaja propela), nedostatak tekucine u rashladnom sistemu. Pistanje ti moze nastati od nedostatka vode u rashladnm sistemu i naravno ako it je otisao dihtung glave i puse kompresiju u sistem i tada prenabije pritisak i pusta kroz cep i pisti od velikog pritiska.
Ako tebi pocne blinkati lamica od ulja to nije dobar znak.
 
Član
Prvo provjeri ima li tekucine,provjeri jesu li tvrda crijeva i da li je vruce crijevo koje ide u veliki hladnjak...nije se ni moj grijao dok nisu pocele vrucine :)
A lampica ulja i pistanje,mozda ona gljiva mislim da je tako zovu nije uredu...neki dan prijatelj promjenuo...uglavnom,provjerit tekucine sve
 
ne pšisti non stop nego samo kad se pregrije,, i to kad pocne lampica
signalizirat od ulja tada se i javlja zvuk iz kilometar sata, vodena stavljena nova prije 2 mjeseca,,
tecnosti na minimumu,,

ulja ima, vode ima,, ma meni to vuce ili na termostat, ili
onaj djavo na hladnjaku koji pali hladnjak,,,,
to za dihtung je nemoguce,, radi ko doksa dok se ne zagrije, inace joj je motor u vrhunskom stanju
 
Član
pa dihtung kad izgori auto radi kao sat samo sto puse kompresiju u rashladni sistem, upali auto i neka radi minut i pipni dali su tvrda crijeva, ako nisu onda zamijeni termostat, jeftin je i nije ga problem zamijeniti.
 
vazi, probacu sutra, ako ne bude tvrdo zamjenicu termostat sto ti kazes, nuiije to problem za 15minuta se zamjeni,,
samo imam jedan problemcic sa onim koljenom plasticnim sto ide na racvu, krivo i pusta po malo vode a nisam nigdje mogao da nadjem novo,, pa cu i to gledati da zamjenim,, testiram pa cu napisati sta je bio problem, pozz
 
DA LI JE MOGUCE?? da mijesa benzin sa uljem,, tj da preko klipa ulazi u motor
i da je sada ulje lose i da nema dobro podmazivanje, pa zato pali lampicu,,
i jos jedna stvar koja me zanima ako mijesa to dvoje , kako da kazaljka od temperature predje
debelo pola a ne pali ventilator,, sta vi mislite,, mehanicar mi je rekao da je najvjerovatnije ovo problem
vozicu mu auto kroz 2,3 dana,, ali me temperatura buni, ne pali ventilator nikako :icon_question:
 
Član
ak one pali ventilator onda nevalja termoprekidac ili relej od ventilatora, vidi ima li stuju na termoprekidacu ili spoji direktno i vidi dali ce tada upaliti ventilator, ako upali onda ne valja termoprekidac a ako ne upali onda trazi dalje jeli ventilator jeli relej jeli osigurac itd. A to sto ti mijesa ulje i gorivo to ne mijesa preko klipa nego ti mijesa preko pumpe goriva, to je karburator i ona sto se nalazi na bloku motora i popusti membrana i kroz nju udje benzin, imao sam par slucajeva na audi 80 i iduce sedmice mi dolazi dvica 1.3 sa tim problemom, sad jeli i na golf 1.3 ista pumpa i prinicip to cemo tek da vidimo :D
 
e pa ja sto mogu uciniti je zamjeniti koljeno koje pusta po kap vode,, i
usput staviti novi tzermostat, i otjerati majstoru ostalo da pregledava, hvala na odgovorima
 
Član
mozes i sam pumpu goriva zamijeniti, nije tesko ako je kao u audia na bloku ona, to je cesta pojava da kod karburatora pusti pumpa goriva i pomijesa gorvio.
 
ako vjerujes mijenjao sam je sam vec 2 puta u ovih 10-ak godina:D
ja ako pocnem mijenjati ide generalka,, hehe,, zamjenicu ovo preventivno i odvuci mehanicaru,,
motoric radi ko doksa bas me iznenadilo i to za prvi maj da me iznevjeri,,
 
Član
i ja ti takav problem imam na opelu.i desilo se prije 1.maja,kad je ovo vrijeme ugrijalo.
Samo odjednom diglo temp.i onda izbacilo vodu na boci.a posto je boca bila napukla,onda na toj pukotini koju i ne vidis.
Isto tako nije se upalio ventilator,a prije toga se palila lampica ulja.zvao majstora,kaze fali ti tecnosti.naspemo i ostavimo da radi 45min i normala temp.pitam ga da nije glava,kaze nije jer su crijeva mekana.
A kad sam ponovo sjeo da vozim,za pola sata po gradu to opet isto.eh je li sada otisao termoprekidac,termostat ili ventilator,ne znam.zovnem dr.majstora i to mu kazem.pa mi covjek kaze da rijesimo tu bocu.a za ovo ostalo ce vidjeti.i kaze ako tako grije,onda nije dobro.
Jbg dacu mu da sve uradi pa cu da vidim sta je.
 
ma ja sam prije polaska prekontrolisao sve tecnosti i sve je ok bilo,,
ma ja sumnjam na senzor na hladnjakui koji pali ventilator, a to cu lako
provjeriti, skinem sa drugoig dvicilaka i probam,,, nego nemam vremena sad sa tim da se zezam,,
kroz koji dan cu to rijesiti,, ugl zacudio sam se kad sam vidio da ide temp. preko pola
sto se nikad nije desilo.
 
Član
ma zacudio sam se i ja kod sebe.jer je max.bilo 90.i odjednom se tako desi.a vozio ga kao i svaki dan-brdo,semafori,1.,2.brzina.i nista..sad odjednom ne mogu ni krug po gradu.odmah leti kazaljka u crveno..
Kod mene je problem sto imam onaj kompjuter.pa cak i on moze da zeza to hladjenje.jer ako je u njemu greska,onda on ometa i prekidac i termostat..

Nego,jesi li ti pisao da varis plastiku na autima?da mi probas ovu bocu zavariti?rekli ljudi da to moze tako.pa ako si kad radio boce da se onda dog.mene to koci da bih trazio dalji kvar.
 
Član
Ja imam isti problem pregrijava se...upali se ventilator malo ohladi opet se pregrije...nekad se desava stoji auto u leru i nabije temperaturu samo tako....i za 1 maj mi prokljuco izbaci tecnost na cep....do cega mi moglo biti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top