Golf 1300HP

Golf 1300HP

Član
Ima li ko da zna nesto vise o ovom golfu sa videa?Sorry ako sam pogresio mjesto,ili ako je bilo vec,ali nisam uspio naci.Hvala

http://www.youtube.com/watch?v=-2R-iMSYr1Y
 
Administrator
Ako su snage kao što pišu da golf ima 1300 hp i audi 1000 hp onda nešto golfu fali. Ima 300 ks više i lakši je od ovog audija a sporije ide. Nešto ne vjerujem u ove cifre, al' ko će znati :)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Ako su snage kao što pišu da golf ima 1300 hp i audi 1000 hp onda nešto golfu fali. Ima 300 ks više i lakši je od ovog audija a sporije ide. Nešto ne vjerujem u ove cifre, al' ko će znati :)

Mozda fali vozač,hehe.Interesuje me kako je dobio toliko konja,zato sam stavio ako ko zna...

Little Dragon je napisao(la):
Ja cisto sumnjam da su te cifre u pitanju nesto su se opasno razbacali

Nzm ni ja,zato pitam,ali cim su u finalu njih dvojica ima tu dosta konja..jer kako sam cuo bila je bas jaka konkurencija.
 
pa pise da je bimoto sto znaci da ima 2 motora al opet tesko da su ove cifre u pitanju Repo juri ko i oni sa duplo manje konja
 
Član
ma kolko god da imaju spori su za 1000 konja , sto neko rece REPO sa 600 konjica ide bolje ;)
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=qkPps9g3jXE&feature=fvwrel

Ovaj ima 900ks a brzi on njih vise od sekunde :D
 
Član
Zaganjam se ja sa Borom svojom (cca 140KS) sa nekim mk1 KR (cca 139) i uze me lik pred kraj semafora i to tek za duzinu auta, sramota. Po meni on nije nikakav pobjednik ispao jer je kec bio bukvalno "go" samo vozacevo sjediste a ja stock kakav jesam. I kaze meni lik "joj buraz kako sam te pocjepao" i pokusah da mu objasnim kako sam tezi sigurno 400kg kaze on "kake to veze ima, pa imas i ti konja ko i ja". Ja tu nisam znao sta da radim, dal da placem il da se smijem :D

Hocu da kazem da snaga nije sve sto auto treba. Pa i Sinisa sa ovim v6 motorima ima cca 1000 ja mislim pa neide 8 kako raja koja gleda sa strane misli.
 
Administrator
Mrva je napisao(la):
Zaganjam se ja sa Borom svojom (cca 140KS) sa nekim mk1 KR (cca 139) i uze me lik pred kraj semafora i to tek za duzinu auta, sramota. Po meni on nije nikakav pobjednik ispao jer je kec bio bukvalno "go" samo vozacevo sjediste a ja stock kakav jesam. I kaze meni lik "joj buraz kako sam te pocjepao" i pokusah da mu objasnim kako sam tezi sigurno 400kg kaze on "kake to veze ima, pa imas i ti konja ko i ja". Ja tu nisam znao sta da radim, dal da placem il da se smijem :D

Hocu da kazem da snaga nije sve sto auto treba. Pa i Sinisa sa ovim v6 motorima ima cca 1000 ja mislim pa neide 8 kako raja koja gleda sa strane misli.

smiji se:lol::lol::lol:
 

IKO

Član
ovaj golf je 2xvr6 turbo i ima priblizno toliko ks,a kadet je V8 plus nitro 350 ks;)
 
Snaga motora nema nikakve veze sa vremenom na 402m...mislim da je to jasno kao dan...
Svi znate edu galica s malibuom ima lik 1000+KS a u hrvatskoj nemoze nista na street raceu (slajfa,baca ga ovo ono)
Svasta nesto tu ima osim snage motora...(kilaza,pogon,gume,prijenos...bla bla...)
Inace taj edo je u madjarskoj vozio 9.8sec samo radi druge staze;)

Evo on protiv ede
10.1sec
http://www.youtube.com/watch?v=DTAfkxfu25w
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
pitanje je koliko ima na tockovima, a ne koliko je nabudjeno ;)

Snaga na tocak dolazi sa gubitkom od nekih do 20 posto tako da nema ispod 1000 ks na tockovima ako motor ima 1300 ali onda su muke sto kaze dzinn kako toliku snagu sa tocka prenjeti na asvalt.Medjutim ja you tubeu nista ne vjerujem jer sam se tako glupih,nelogicnih i nemogucih videa tu nagledao da je to smijesno,vise vjerujem kad vidim tehnicke specifikacije i mjerenja u pisanom obliku na nekoj stranici .
 
Član
Ovaj golf ima i vise od 1300 to je 2xVR6 turbo plus nitro, bar tako lik navodi, to je od Maria Scetka golf, koji je prosle godine bio u 11 koliko mi se cini. Bravo 2.0t sa jednim motorom je bio brzi u Zagrebu, sta ce ti snaga ako ne mozes da je preneses.
 
Top