Gluposti u BiH

Gluposti u BiH

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ee ovako :) jos jedna glupost u nizu gluposti u BiH.. oodem ja da registrujem caddy-ja (skoda felicia Pickup) na sebe, licno lice, ii obavio sam sve dakle.. na tehnickom prosla.. prepis bio tam vam sve to.. i odem po tablice kaze mi zena :" nemoze to tako ... moras ti jos neku potvrdu dobit da ti mozes voziti teretno vozilo" ii uputi me drugoj zeni .. koje naravno nema naredna 3 dana :) pa sam cekao do utorka kad joj se cefnulo doc na posao.. kad ce meni zena.. :" ti zelis registrovat teretno auto na sebe,,?" rekoh da.. a ona ce ti meni :" ali nisi vlasnik neke zemlje" :| ja sav izgubljen pitam zasto ce mi zemlja.... ona ce ti meni .. pa moras imat zemlje da bi ti trebalo teretno vozilo ovako nemoze .... :S pa sam poslije neke veze potego i ipak mi uspjelo.. ali zanima me.. jeli se vama nesto ovako dogodilo . mislim stvarno :| GLUPOST ZIVA!:icon_rolleyes: (PS ako sam pogrijesio PREMJESTITE)
 

MTR

Član
"za vlastite potrebe" , uz auto moras imat nalog , tehnicki svaka 3 ili 6 mjeseci itd itd , ipak se registruje kao teretno , drugo dje su papiri od ministarstva za reganje teretnog auta ................ i opaaaaaa kamara drugih papira , ja ne znam kako si ti to registrovao
 
Član
@MTR .. Nalog ne treba jer nije na firmu,, raspito sam se aa tehnicki mora svakih 6 mjeseci medjutim za 6 mjeseci kad je budem registravo iznosice samo 25 KM ili tako nesto.. a nezz cemu tolika guta Holandija se citava voza na teretnim vozilima :S i njima nista ne treba samo im dignu porez :S sto je sasvim normalno..
 
Početnik
uni--que je napisao(la):
@MTR .. Nalog ne treba jer nije na firmu,, raspito sam se aa tehnicki mora svakih 6 mjeseci medjutim za 6 mjeseci kad je budem registravo iznosice samo 25 KM ili tako nesto.. a nezz cemu tolika guta Holandija se citava voza na teretnim vozilima :S i njima nista ne treba samo im dignu porez :S sto je sasvim normalno..

Eto vidis mi nismo u Holandiji u nas je to sve tako...dobro si ti jos proso da ti nisu rekli da moras biti iz kraljevske obitelji da regas auto :icon_biggrin: :lol:
 
Član
To ti je tako, jest glupo al tako je...

Isto te drot moze peglati i pisat ti kaznu ako vozis bez straznjih sjedista svoj normalni auto, jer ga kao koristis "kao teretnjak" a nisi to prijavio.
Nazad ne mora nista stajati u prostoru gdje su sjedista inace...
 
Član
Aaa zato je mene ljetos pitao, jel ti to radis i prevozis nesto?... a sjedista mi bila na dubinskom, sreca pa me eto nije nista tusio, rekao ribaju se i vozi dalje:icon_smile:
 
Član
hahhaha, j*ace tepsiju do jaja hahaha :lol: nema siceva, tapacirunga, pola branika, metalna vrata.... :lol::lol::lol:

Pitace ga, jel ti to vozis, ili si ga slozi ood Lego kockica :D
 
Kad registujes na vlastite moras imati zemlje,e mene stari ima kombi t2 teretni i morao je imati zemlje kad ga je htio reg.,ili kad registrujes na firmu onda ne moras...
 
Član
hajd ok .. jasno mi to :S al zasto onda auto to mozes kupit,, znaci u prodavnici automobila mozes kupit to auto a nemozes ga vozit ??.. a daj jbt pa necu ja paprike vucat u tome :S...
 
Član
nista, iduci put saksiju sa zemljom i u MUP da registrujes:lol:
ne znam sta si dobio od papira, hoces li morati ici na tromjesecni il sestomjesecni, vjerovatno hoces, ebe te sto je teretno vozilo, da si kako mogao uganjati da ti napisu u saobracajnu visenamjensko vozilo, onda te ne bi ni murija peglala..
 
Član
to ti je različito u svakom kantonu , ja imam pandu van(teretno) , registrujem bez problema samo svakih 6 mj tehnički
 
Član
ma nebi me trebali vise peglat... rijesio sam registraciju i sad moram svaki 6 mjeseci,, al nije bed dobro je makar ovako hehe :)... reko sam sad cu bit ispravan 100% nosit aparat za gasenje,, lance itd itd itd samo da me nemogu j*at :D -.-" ma da,, kako znamo,, opet ce nesto nac :p
 

MTR

Član
sky walker je napisao(la):
ja mislim da je taj zakon preuzet iz onoga zakona SFRJ
i prije rata je tako bilo bar se ja tako sjecam

upravo tako ;) , ni oni sami vise ne znaju sta i kako treba
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top