Gdje postaviti zvucnike???

Gdje postaviti zvucnike???

Član
Ljudi gdje da strpam 2 zvucnika naprijed, auto Golf 1 fabricki nije nigdje predvidjeno.
Mislio sam odozdo na dno table, jedan gdje su osiguraci, a drugi gdje su noge suvozaca pa gore ima kao neka spera :icon_question::icon_question:
Ne treba mi nista specijalno samo da se cuje, jer ko sjedi nazad stalno vice smanji udara u glavu, a ja normalno cujem naprijed.
 
kod mene na kecmanu i jesu u vratima fabricki, imaju one plastike i u njima su uglavljeni zvucnici, tapacirung je malo izrezan radi magneta, i jedan na sredini table ispod pepeljare
 
Član
Ne znam mogu li stati u vrata, vrata su ona s obicnim tapacirunzima onim tankim, i kud da zice dovedem, ne znam ima li rupa na vratima.I jos me nesto zanima a nemam pojma o muzici pa da pitam, pise li na svakom zvucniku ta RMS snaga mislo sam uzeti neke Magnat zvucnike pise 160W :icon_question:
 
Član
Kod osiguraca ce ti samo smetati,a kad su u vratima na starijim golfovima ima obicaj da puse hladno oko zvucnika pravo,e sad vidio sam kod nekoga na bhtuningu na kecu mjesto pepeljare je stavio jedan veci zvucnik i pravo je lijepo ispalo,ne mogu sad sliku da nadjem......
 
to je vecinom napisana peak snaga, RMS rijetko pise na samom zvucniku, vecinom u papirologiji istog pise ili na netu vidi za taj model...
okvirno, mislim da su ti oko 40W RMSa
 
Član
Kod mene nema ni tog kod pepeljare niti je predvidjen, zen3dom jel dovoljno ti 40 RMS za neku normalu nazad na dasci imam Pioneer po 80w ali peru ko veliki.Sad mi naumpade jedna druga ideja, stavio sam onu konzolu kod rucice mjenjaca od Golfa 3 sta mislite da ih u nju ugradim sa strana :icon_question::icon_question:
 
Član
u tapacitunge ili u konzolu koju spominjes...nek se vide ako je Magnat :)
a dovoljno ti je 40 RMSa naprijed...to su oni okrugli sigurno, namjenjeni naprijed i vise nego jaki :)
 
Član
Ja sam prijatelju u keca stavio u vrata i fino je ispalo..izrezao tapacirung,i navrnuo zvucnike...za prednji sistem je sasvim dovoljno 40 RMS-a po zvucniku,ali ako si kontao kupiti Magnat iz Fis-a za ono nesto sitno para,da ti kazem da ja sa njima nikako nisam zadovoljan...nit imaju kicka,nit srednjeg ali zato visoki ton razvaljuje...muljavo naravno...hehee...to kupi ako ne nadjes nista drugo!To je naravno moje subjektivno misljenje :icon_biggrin:
 
Član
@zenedom ici ce u konzolu vjerovatno :cool:
@Aladine kako si pogodio :lol: u Fisu, imaju oni od oko 30 i oni malo skuplji 30 i nesto, koje si ti kupio da ja druge mozda su bolji???
 
Član
Kupio sam one od 6,5 incha i ugradio ih u Fiat Bravu...neces vjerovati,bolje sviraju SAL zvucnici kod mene u autu koje sam kupio u bingu za 22 marke kao prvu pomoc... :icon_biggrin:
A bio sam zainteresovan sebi da ih kupim,kad sam cijenu vidio... :icon_smile:
 
Član
mislim da ti je najbolje rjesenje u vrata da stavis,nemoj da se bojis zica,imas ih odakle provuc,samo idi ispod konzole,pa dole ispod tapacirunga i onda imas dovoljno rupa da udjes u vrata,kod mene ima bar 10 zica odatle sto prolazi,te zvucnici,te daljinsko,te svjetlo za vrata,,i nikad nisam imao problema. Samo vidim i kod tebe su oni tanki tapacirunzi,dobro se skontaj kako ces zvucnike da stavis,pucaju tapacirunzi samo tako,ali moze se fino odradit;)
 
Top