Gdje kupiti konusne šarafe da 4X100 idu na 4X98???

Gdje kupiti konusne šarafe da 4X100 idu na 4X98???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pitanje za znalce raspon rupa ne felgi je 4X100 a kolega bi ih stavio na bravo 4X98 imaju li sada oni konusni šarafi ili nešto da se upakuju ima li itko savjet itd hvala!
 
Član
RE: mogu li 4X100 na 4X98???

ma ja konusni sarafi, a cujem neki dan da je frajer navrno bez konusni sarafa jer nije velika razlika
 
Početnik
RE: mogu li 4X100 na 4X98???

cnic_gsi je napisao(la):
Pitanje za znalce raspon rupa ne felgi je 4X100 a kolega bi ih stavio na bravo 4X98 imaju li sada oni konusni šarafi ili nešto da se upakuju ima li itko savjet itd hvala!

mogu 100% samo nebi ti preporucio bez konusnih sarafa
ja imam 100x4 sa konusima na puntu xD...
i dodatno sam dobio prsten uz felge koji precizira sve to..
zavisi od felge neke mogu neke ne;)
 
Član
RE: mogu li 4X100 na 4X98???

arminnn je napisao(la):
ma ja konusni sarafi, a cujem neki dan da je frajer navrno bez konusni sarafa jer nije velika razlika

Hvala brate imas li inf. gdje ih mogu kupiti jer si u sarajevu ili koliko su rapa nesto!
samy je napisao(la):
cnic_gsi je napisao(la):
Pitanje za znalce raspon rupa ne felgi je 4X100 a kolega bi ih stavio na bravo 4X98 imaju li sada oni konusni šarafi ili nešto da se upakuju ima li itko savjet itd hvala!

mogu 100% samo nebi ti preporucio bez konusnih sarafa
ja imam 100x4 sa konusima na puntu xD...
i dodatno sam dobio prsten uz felge koji precizira sve to..
zavisi od felge neke mogu neke ne;)

Hvala samy i tebe bi isto pitao ali neznam odakle si jer nemas lokacije :icon_smile:
 
Član
RE: mogu li 4X100 na 4X98???

uslov je da bude unutrasnja rupa 58,1mm
i nemas ferke...
samo lagano zavrci sarafe...znaci ravnomjerno,pomalo...a ne jedan skroz pa drugi...samo dijagonalno i lagano... ;)
 
Član
RE: mogu li 4X100 na 4X98???

ljuboje je napisao(la):
uslov je da bude unutrasnja rupa 58,1mm
i nemas ferke...
samo lagano zavrci sarafe...znaci ravnomjerno,pomalo...a ne jedan skroz pa drugi...samo dijagonalno i lagano... ;)

Hvala ljuboje sada znamo da imaju ti konusni sarafi itd... Gdje ih kupiti :icon_question:
 
N

nenad

Imas kupiti u GumaM Mostar i cijena je 3-4km komad, tj. bilo je prije godinu dana kad sam ja kupio a i jaran je skoro uzimo tako da ;)
 
Član
pricajte sta hocete, uvrni ih dva puta, pa ces treci put malo sutra ;)

Idu ti ekscentricini sarafi 2mm gore dole - A3M, mislim da imaju na stanju, neces cekati ;)
 
Član
Najbolja opcija su ti ovi sarafi i trebalo bi svaki iole ozbiljniji trgovac alu-felgama da ih ima u ponudi, samo pazi na velicinu i korak navoja kad budes narucivao...

A ako ne mozes to zbaviti, odnesi felge kod tokara i objasni mu u cemu je problem, pa nek ti svaku rupu prosiri za po 1 mm, ali ne u precniku nego samo sa one strane na kojoj ti fali prostora da se saraf normalno zavrne, to ne bi trebalo kostati vise od 5-10 KM po felgi a bezbjedno rjesenje je 100%, kolega mi se voza tako vec nekoliko godina i svako malo skida i stavlja tockove, i nikakvih problema nema ...
 
Član
@ hvala legionar i nenad!
@ mtopic i stallion jedno od vas dvoje cu poslusati nema mu druge jer ce ih skinuti ove godine barem 4 puta!
Hvala svima na pomoci VELIKI POZZZ
 
Član
I ja sam stavljo 4X100 na 4x98 ne znam kako al' eto znam da moze i sa obicnim srafima kao sto netko rece moguce da zavisi i do felge ...

Mozda ima tih sarafa i na prodajnim mjestima Volana ....
 
Član
u sarajevu imas radnju Bosna Anet kod Strojorada na Grbavici, iza Energopetrolove pumpe, komad 2 KM. Provjereno 100%, samo ih zamoli da ti fino pogledaju, jer su jaranu kad je isao da pita rekli da nemaju, ali ih je on zamolio da zajedno pogledaju i nadje ih, puna vreca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top