gasi se na leru, puca iz auspuha,na plinu normalno radi ?

gasi se na leru, puca iz auspuha,na plinu normalno radi ?

BHT Ovisnik
auto mi se gasi na leru i kada padnu obrtaji, zatim iz auspuha mi puca kao sportski motocikl, ali samo na benzinu,na plinu sasvim normalno radi... na benzin kada prebacim dadnem gas,pustim i malo dodam ono pođe pucati, te u voznji kao da ga guši,a turbina puse 0.9bar normalno, dizne sam ocistio,stavio sam prosli tjedan novi filter goriva, urađeni svi servisi... neznam sta moze da mu bude,kao da ne pravi dobru smjesu pa zato puca i ne vuce kako treba ? nesto kao da su mu dizne zacepljene al nisu... neznam dal moze biti do pumpe goriva, ustvari mislio sam da nije i do nje,imam jednu novu, i nju sam jucer stavio i opet isti problem...
ovo me stvarno izluđuje,na benzinu nemogu normalno voziti,kada stajem na lezeci ili kocim ugasi se automatski, jer cim obrtaji padaju padaju ugasi se... jedino na hladno kad ga tek upalim i ne dodajem gasa nit ista radi normalno,pođem voziti i onda malo kao trza i pođe se gasiti, klapnu gasa sam cistio opet isto,zatim je promjenim opet isto, onaj ventil ler gasa kod klapne gasa sam isto cistio i mjenjao opet isto... a na plinu radi bez problema... nasuo sam mu i onaj aditiv za dizne ipak da se nisu zacepile,al nisu...od goriva mu sipam samo super 98,neznam sto mu je
meni smrdi da negdje vuče falš zrak pa pravi losu smjesu,jer turbina puše,al njega nesto zagušuje,nekada samo očepi,ali se u svakom slucaju gasi cim pustim gas i padnu obrtaji, a na plinu radi bez iti jednog problema... da li moze biti da neka dizna od plina ostane otvorena pa vuče zrak ili nesto ? ne cujem da igdje pusta zrak... svjećice sam mjenjao prije nekih 2-3000 km
poluditi cu dok ovo ne rijesim :/

ah da,evo i video, ovo ga guram samo 2-4RPM i opet puca,kasnije prebacim na plin da se ne ugasi
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7rmgbFKR3pI&feature=youtu.be[/video]
 
smrdil mu sagorijevanje kad radi na benzinu ?
ako smrdi onda mu je pojacan dotok goriva pa ne moze sve da sagori a slab dotok zraka jer kad prebacis na plin plin radi na posve drugoj mapi koja je nastimana za rad motora tj. kolicina gasa i zraka je nastimana da radi bez problema jer cim prebacis na benzin pocinje ti se to desavat sigurno je nesto softverski rastelovano pa kompjuter poludi i pravi vece smjese nego sto treba ;)
probaj ga nekom otjerat da ti nasteluje potrosnju pa da vidis rezultat ;)
 
BHT Ovisnik
ne osjeti se, normalan je miris i sve, to me i muci, nekada na par sekundi dođe sebi i radi normalno i opet isto
 
hmmm jedino da ECU od plina ne buni ECU od vozila pa mu daje kontra informacije nezznam dali smijes odradit restart softvera te simptome sam imao i ja na duji monopoint je bila elektronska dizna itd. i to me tako hebavalo na plin isla ko luda a na benzin bez gasa nije htjela ni da radi a to mi se desilo tek nakon par mjeseci od ugradnje plina zovem lika kaze odradi restart pa vidi reko kako samo skini + klemu na par sekundi i vrati pa probaj onda upalit i vozaj se malo ja odradim i sve ok bilo par dana kad opet ista stvar nazovem ga ponovo pitam mozel se to kako rijesit da me ne zeza moze kaze samo jedan relej i to je to 20KM ubacio relej i nikad vise problema.

Sad kod tebe je je nesto ssvim drugo dali se tu sta remeti i smije li se ECU restartat kod tebe nezznam valjda neko ima jos pametniji da ti jos sta kaze ;)
 
Član
Poz, ako radi ravnomjerno na LPG a te simptome ima na benzinu naj vjerovatnije da ti je do dotoka goriva problem od pumpe za gorivo do injektora. Probaj nasuti od ABRO injector kliner ali da ti je sto manje goriva u rezervoaru i samo neka radi moze na leru i pomalo ga i turiraj ako imas puno goriva slobodno dvije boce saspi.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ja sam cu da ide jedna boca na citav rezervoar.

Ide ako ide na odrzavanje injektora a u njegovom slucaju treba drugacije inace vozila na lpg je preporucljivo svakih 6 meseci usuti aditiv za ciscenje injektora ze posto malo rede da se ne zacepe i usput ciste citav sistem.

CoL3 je napisao(la):
auto mi se gasi na leru i kada padnu obrtaji, zatim iz auspuha mi puca kao sportski motocikl, ali samo na benzinu,na plinu sasvim normalno radi... na benzin kada prebacim dadnem gas,pustim i malo dodam ono pođe pucati, te u voznji kao da ga guši,a turbina puse 0.9bar normalno, dizne sam ocistio,stavio sam prosli tjedan novi filter goriva, urađeni svi servisi... neznam sta moze da mu bude,kao da ne pravi dobru smjesu pa zato puca i ne vuce kako treba ? nesto kao da su mu dizne zacepljene al nisu... neznam dal moze biti do pumpe goriva, ustvari mislio sam da nije i do nje,imam jednu novu, i nju sam jucer stavio i opet isti problem...
ovo me stvarno izluđuje,na benzinu nemogu normalno voziti,kada stajem na lezeci ili kocim ugasi se automatski, jer cim obrtaji padaju padaju ugasi se... jedino na hladno kad ga tek upalim i ne dodajem gasa nit ista radi normalno,pođem voziti i onda malo kao trza i pođe se gasiti, klapnu gasa sam cistio opet isto,zatim je promjenim opet isto, onaj ventil ler gasa kod klapne gasa sam isto cistio i mjenjao opet isto... a na plinu radi bez problema... nasuo sam mu i onaj aditiv za dizne ipak da se nisu zacepile,al nisu...od goriva mu sipam samo super 98,neznam sto mu je
meni smrdi da negdje vuče falš zrak pa pravi losu smjesu,jer turbina puše,al njega nesto zagušuje,nekada samo očepi,ali se u svakom slucaju gasi cim pustim gas i padnu obrtaji, a na plinu radi bez iti jednog problema... da li moze biti da neka dizna od plina ostane otvorena pa vuče zrak ili nesto ? ne cujem da igdje pusta zrak... svjećice sam mjenjao prije nekih 2-3000 km
poluditi cu dok ovo ne rijesim :/

ah da,evo i video, ovo ga guram samo 2-4RPM i opet puca,kasnije prebacim na plin da se ne ugasi
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7rmgbFKR3pI&feature=youtu.be[/video]

Ovdje mi nije jasno dali ti i kad je vozlio na LPG i kad ga turiras dali i onda puca na auspuh to nisi pokazao ako i onda puca bilo na ben ili na lpg sigurno ti je MAF otisao.
 
BHT Ovisnik
ovako,abro sam sipao, sipao sam i na pun rezervoar,to ide ono kao aditiv normalno da poboljsa kvalitetu goriva,a sipao sam ga i na rezervu i vozao,da bas ocisti,al nema fajde od toga...


tek upaljen je na LPG,kada sjednem u vozilo onda gasim LPG i dajem gas,te kada zavrsim sa davanjem gasa opet ga vratim na LPG i izađem iz auta i gasim kameru, zato se nije ugasio...
MAF isto imam,znaci svaki moguci dio imam dupli jer sam rastavio stranca,ali nije do njega,evo mi MAF-a tu u sobi,al nema fajde... mada MAF treba regulirati i plin isto tako zar ne ?
 
ja sam 100% uvjeren da je to do plina, vec sam tio to spominjao u nekoj temi ja mislim...svi moji poznanici a i ja sam sam imao iste simptome a sve je nakon ugradnje plina bilo...svi su probani metodi iz licnog iskustva ti kazem ali bezuspjesno nazalost...kao sto je vec neko gore spomenuo plin buni ecu, to je moje misljenje i mislim da se to sve moze nastelovati dijagnostikom za plin samo sto ovi nece da se pozabave malo...za sve to ima rjesenje 100% ali plinasi su malo bezobrazni kada je to u pitanju i kazu nije ispravno ovo-ono ali ti to najbolje znas jer si sve probao i imas rezervno tako da ti niko to ne moze reci...zovi ih objasni ili otidji gdje si ugradio plin...
 
evo prije 4 mjeseca u golfa IV 1.6 75kw sam ugradio plin garancija 2 godine itd itd kad sam doso liku prvo na sta saam mu obratio paznju je to da je s autom se 100% ok nema gresaka fino ide i reko sam mu da hocu da bude isto i s plinom kaze on nemoj se nista sikirat sve bude extra slozeno i ugradi mi lik ja probam ide isto i na plin i benzin sve radi savrseno nakon 2-3 dana hop meni greska na satu check engine reko sta je sad ovo a auto radi normalno niti padaju obrtaji nit slabo radi na benzi niti na plin sve extra a to mi se desilo u voznji reko sutra provjerim ujutru sta i kako samo sto sam za kljuc uhvatio tj. dao kontakt upali se ventilator ko da je pregrijan a vani -5 al upali on ali samo sto ventilator radi non stop ne gasi se
nazovem ja majstora kaze on dotjeraj ponisti on gresku de malo provozaj nakon 3 paljenja opet ista stvar izbaci gresku i opet po starom veli on meni malo se provozaj potrosi tank plina pa mi dodji ali to ne skodi nista autu slobodno ceraj na plin dodjem ja nakon 2 dana prikopca ga na laptop posteluje smjesu plina i evo vec 4 mjeseca nikakvih zezancija fino ide nema greski ne trokira ni nista samo elektronika od plina bunila moj ecu i to je to nakon remapa plinskog ecu-a sve savrseno radi.
Mozda i tvoja buni tvoj provjeri kako je meni moj majstor rekao nekim autima treba malo vise vremena tj.kompu od plina da ocita parametre od kompa u autu da iznivelise nivo smjese zbog toga mi je i rekao da potrosim tank plina da bi komp od plina ocitao sve parametre i nakon toga je nastelovao smjesu i nikakvih problema ;)
 
BHT Ovisnik
da,ja sam stavio i protocni lonac u međuvremenu, i kada sam stavio auto pođe raditi normalno dan-dva i opet isto... bice da je do toga,zovnem sutra Darkom i vidim sta mi veli
 
Član
:icon_rolleyes: Osim tog "podesavanja kompjutera ???" moze biti i da ti vuce fals zrak kad je na benzinu ? fals moze vuci na lpg injektorima ili na crijevu od dizne do usisne grane meni se desili da mi je auto na benzinu neravnojerno radililo a na lpg je malo treskalo kvar je bio posto su mi valtek dizne a one se mogu stelovati da su dizne bile rastelovane i kad radi na bent dizna ne zatvori 100% i pusta fels zrak i auto radi neravnomijerno posto su mi prestelovali dizne sve je bilo super, to je moje licno iskustvo.
A dli gdje propusta fels od injektora lpg do ulaza na granu mozes provjerit upalis auto na benz i uzmes wd i dok radi auto zaprsces slau fe od dizen do ulaza u granu ako negdje pusta promjenice se rad motora ili pak ugasiti ?
 
Top