Ford Formula

Ford Formula

Član
3.jpg



Ford je predstavio formulu pokretanu novim 1,0 litarskim EcoBoost motorom. Sada se pitate pa kako idu zajedno formula i 1,0 litarski motor skupa? Fordova formula napravljena je od laganih materijala (nije navedeno kojih, pretpostavljamo da su u pitanju kompoziti na bazi ugljeničnih vlakana), a motor godine 1,0 litarski EcoBoost nakon tretmana razvija najveću snagu od 205KS. Kombinacija male mase i snažnog 1,0 litarskog turbo benzinskog motora na stazi Nurburgring iza sebe su ostavili mnogo snažnije konkurente kao što su Lamborghini Aventador, Ferrari Enzo, Pagani Zonda itd itd...

4.jpg



Performanse su više nego zadovoljavajuće, od 0-100 km/h ide za manje od 4 sekunde dok je maksimalna brzina 255 km/h. Treba napomenuti da se ova formula može registrovati i predstavlja legalan automobil na ulicama! Na dnu stranice dostupan je i video.

Za više fotografija i video klip posjetite link ispod, TURBO PORTAL:
http://turbo-portal.com/index.php/automobili/automobili/noviteti/626-ford-formula
 
Član
Formula 1 je u Turbo eri imala 1.4 turbo motore od 1400 ks :icon_biggrin: .BTW Ovo je premocno,i kakvi Aventadori i cuda,ovo je formula, protiv ovoga na stazi nemaju sanse ni trkaci auti a nista cestovno se zasigurno nemoze ni pribliziti brzini kruga koju ovo odvozi.
 
Član
Nece to biti tako nepouzdano kako vi mislite, ako su u motoru upotrebljeni kvalitetni materijali, pregurat ce ovo preko 100.000 bez problema. A ko ce u formuli toliko uopste trebati. Super stvarka, svidja mi se novi trend autoindustrije da idu ka sto laksim autima, ako ovako nastave, mozda za par godine bude moguce opet kupiti auto lagan poput Saxa :cool:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Nece to biti tako nepouzdano kako vi mislite, ako su u motoru upotrebljeni kvalitetni materijali, pregurat ce ovo preko 100.000 bez problema. A ko ce u formuli toliko uopste trebati. Super stvarka, svidja mi se novi trend autoindustrije da idu ka sto laksim autima, ako ovako nastave, mozda za par godine bude moguce opet kupiti auto lagan poput Saxa :cool:

;) Ovo nije auto za svaki dan i pregurati ce sigurno kao i jaci motocikli koji otprilike imaju ovu snagu i kubikazu a uz dobro odrzavanje mogu preguliti i 100 000 km.
 
Član
Ovo je track car, a ne auto za svaki dan što reče kolega. Mislim, gušt je sigurno i po gradu i putu ga vozati, ali maksimum samo na stazi. Volio bih probati nekad nešto slično ovome provozati.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ovo je track car, a ne auto za svaki dan što reče kolega. Mislim, gušt je sigurno i po gradu i putu ga vozati, ali maksimum samo na stazi. Volio bih probati nekad nešto slično ovome provozati.

automobil je legalan i može se registrovat;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ovo je track car, a ne auto za svaki dan što reče kolega. Mislim, gušt je sigurno i po gradu i putu ga vozati, ali maksimum samo na stazi. Volio bih probati nekad nešto slično ovome provozati.

automobil je legalan i može se registrovat;)

Znam da je legalan, pročitao sam, ali kažem da nije za svakodnevne vožnje, bar ga ja ne bih vozao svaki dan da ga imam.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ovo je track car, a ne auto za svaki dan što reče kolega. Mislim, gušt je sigurno i po gradu i putu ga vozati, ali maksimum samo na stazi. Volio bih probati nekad nešto slično ovome provozati.

automobil je legalan i može se registrovat;)

Znam da je legalan, pročitao sam, ali kažem da nije za svakodnevne vožnje, bar ga ja ne bih vozao svaki dan da ga imam.

Svakako da nije,ali je jaka pojava na cesti ;)
 
Top